Buffett a Munger se znovu ozvali – infantilně kritizují Bitcoin

0
(0)

Na našich stránkách jsme už psali o tom, jak tradiční investoři kritizují Bitcoin a rovněž kryptoměny celkově. Stará peněžní garda je tu znovu. Osmdesátisedmiletý Warren Buffett seděl v sobotu na pódiu se svým starším obchodním partnerem Charliem Mungerem, který letos v lednu oslavil své 94. narozeniny. Oba dva komentovali Bitcoin na úrovni mateřské školy.

Přečtěte si též: Brian Kelly – Bitcoin je na vzestupu – máme poslední šanci koupit ho za 10 000 $

Buffett a Munger se znovu nechali slyšet

Vypadají jako Statler a Waldorf z masa a kostí (nemilosrdní staří muži z Muppets Show). Buffett a Munger obtěžovali publikum, shromážděné při výročním setkání Berkshire Hathaway, svou kritikou Bitcoinu.

Buffett, známý jako Oracle Omaha kvůli své historii předpovídání solidních investic, začal trousit své bežné poznámky o Bitcoinu. Upozornil, že je nástrojem pro šarlatány a následně v odpovědi na otázku investora poznamenal, že je to jed na krysy.

Charlie Munger potom navázal na jeho nit. Ještě než pokračoval v drzém brblaní, řekl Buffettovi: Mám rád kryptoměny mnohem méně než ty”. Následně přirovnal krypto k demenci a skončil tímto výrokem:

Je to nechutné. Je to jako když někdo jiný obchoduje s h*vny a vy se rozhodnete, že u toho nemůžete chybět.”

Dětinské citáty těchto významných finančních postav nejsou překvapením pro nikoho, kdo sleduje kryptoměny. Stejně jako jejich vyjádření o bezcennosti Bitcoinu jako investice.

Tip redakce: Berkshire Hathaway – Bitcoin je velmi nechutný škodlivý jed

Buffett připouští, že Bitcoinu nerozumí

Munger se v únoru vyjádřil, že Bitcoin je totálně stupidní a Buffet, který má dlouholeté zkušenosti s vypouštěním hrubých dětinských poznámek, o této technologii říká, že jí nerozumí. Pro CNBC uvedl:

Mám dost problémů s věcmi, kterým rozumím. Proč bych měl mít dlouhou nebo krátkou pozici v něčem, co neznám?”

Nejsou v tom sami

Munger a Buffett nejsou jedinými starými Bitcoin medvědy, kteří si zvykli hlásat nevyzrálé poznámky o kryptoměnách. Jamie Dimon, generální ředitel a předseda finančního gigantu JP Morgan Chase, nazval Bitcoin podvodem” a hloupým” už mnohokrát.

Ekonom a laureát Nobelovy ceny Robert Schiller se rád odvolává na Bitcoin jako na bláznovství a opakovaně ho porovnává s Ponziho schématem. Jeho vyjádření vysvětluje, proč se stará garda vrací k takovýmto infantilním urážkam. Řekl, že kryptoměny narušují tradiční pohled na bankovnictví.

Mohlo by vás zajímat: Bitcoin má na dosah 10 000 $ – Jak vysoko může jeho cena stoupnout?

Na závěr

Bitcoin byl však vytvořen právě proto, aby se stal alternativou pro systém, který je nepružný, zkostnatělý a zastaralý. Tohle se však finančním starcům nelíbí. Nerozumí tomu, nebo to možná nedokážou pochopit. Vědí však, že kryptoměny jim mohou ukrojit z jejich bohatství. To je to, co je podněcuje k tomu, aby říkali o Bitcoinu, že je hloupý”, falešný” a porovnávali ho s h*vnem”. Co si myslíte vy, neměli by už raději odejít do důchodu?

Naše nejnovější video. Budeme radi, když se přihlásíte k odběru videí na našem YouTube kanálu.

Zdroj:
https://www.newsbtc.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojta

Kryptoměny mají dva zásadní problémy:
1) Aby se něco mohlo stát pravidelný směným prostředkem a tedy penězi, musí mít stálou nebo co možná nejstálejší hodnotu. Pěníze, krom směny, musí být také uchovatelem hodnoty(jak pozitivním, tak negativním směrem, vztah dlužník x věřitel ), to v tuto chvíli kryptoměny nabídnout nemohou a v tomhle směru jsou absolutně nepoužitelné. Centrální banky maji naopak mnohoho nástrojů jak udržovat cenovou hladinu relativně stabilní.
2) Daně. Neříkám, že je to nevyřešitelný problém, ale je tak složitý, že většina vlád se rozhodno kryptoměny jednoduše zakázat (jako už se děje), než aby měla kontrolovat výběr daní při transakcích provedenáchh v kryptoměnách a nebo by pak byl jen posvátný Bitcoin? Monopol, mezi kryptoměny? To už by šlo trochu proti principům obhajovačů těchto “měn”.
Za 3)dodatek k digitalizaci měn už dochazí, ekonomiky jsou čím dál tím víc less-cash viz. Švédsko, Island, Jižní Korean, jaký je tedy praktický rozdíl(za předpokladu, že kryptoměny mají stálou hodnoutu a také odhlížím od daňové problematiky)mezi placením kryptoměnou a běžnými penězi? Řekněte mi. Já nevím.

V tuto chvíli nakupování kryptoměn, není ani investice, je to čirá spekulace(). Ti co si myslí, že jimi budou jednou běžně platit ve své sámošce, tak jsou dle mého velice naivní, ale oni to nebudou chtít slyšet.
Btw. Slečna/paní autorka tyto matarodry nepřímo přiřadila ke školkáčkům, ale její obhajoba, kryptoměn je stejné kvality, ne-li horší.

Baudolino

Buffett a Munger mají z dlouhodobého hlediska pravdu. Krátkodobě se ale dá na BTC a dalších měnách vydělat. Užívejme si dokud to jde.

spot_img