[Návod] Jak si vytvořit papírovou kryptopeněženku pro Bitcoin

5
(4)

Bitcoin sice je digitální měna, ale to nic nemění na tom, že jej lze uchovávat i „analogově“. Když se nad tím trochu zamyslíte, je to ten nejbezpečnější způsob. V tomto článku naleznete návod, jak si takovou peněženku vytvořit.

Důvěryhodnost papírových peněženek utrpěla – BitcoinPaperWallet obsahuje back door

Proč si vytvořit papírovou peněženku?

Vaše účty na směnárnách mohou být hacknuty, stejně tak mobilní peněženky. Nemluvě o tom, že smartphone se může z ničeho nic pokazit, můžete jej ztratit, nebo vám ho někdo ukradne. Ve všech případech je získávání ztracených dat velmi složité, ne-li nemožné. Co ale papír? Ten odolává všem digitálním nástrahám. Stačí si jen dát pozor na případné zloděje a držet jej dále od vody a ohně.

Pokud papírovou peněženku dobře schováte (a pamatujete si, kde je), je to jedno z nejlepších řešení, co se uchovávání kryptoměn týče. Ať už ji máte jen jako zálohu digitální verze nebo samostatnou offline peněženku, je výborná.

Jak vypadá papírová peněženka?

Jak už z názvu vyplývá, papírová peněženka je vyrobena z papíru. Respektive se jedná o papír, na kterém jsou vytištěny dva klíče (pokud bezpečnosti tiskáren nevěříte, nebo k ní nemáte přístup, stačí si klíče napsat na kus papíru). Jsou to tzv. „public key“ a „private key“. Zatímco veřejný klíč můžete veřejně sdílet s ostatními, ten privátní si nechte pro sebe.

Jak ji uchovávat?

Když již papírovou peněženku máte v ruce, nastane otázka, kde ji schovat. Nejlepší je zvolit domácí trezor, bankovní sejf, nebo ji prostě stačí dobře schovat – ovšem pak nesmíte zapomenout, na jakém místě je. Pokud si zakládáte na bezpečnosti, můžete ji roztrhnout na dvě části, které schováte na jiných místech, to je ovšem dost složité, pokud směňujete denně. Pro úplnou jistotu byste si měli tyto peněženky vyrobit raději dvě.

Jak ji vytvořit?

Přesně na tohle téma se zaměřuje nespočet webových stránek, stačí si jen vybrat. Při výběru dávejte pozor na scamy a raději si vyberte nějakou open-source stránku. Zde máte jednoduchý obrázkový návod ze stránky bitaddress.org.

Návod

  • Najeďte na webovou stránku bitaddress.org. Pohybováním myši nebo psaním různých znaků docílíte naprosté náhodnosti vaší adresy. Po dokončení stránka vaše náhodné pohyby zpracovává, takže při 100 % chvíli počkejte.

 

  • Po zpracování vyberte nabídku Paper Wallet.

  • Následně zadejte počet adres, které chcete vygenerovat (1 adresa = 1 peněženka).

  • Teď si ji stačí jen vytisknout – Print.

Závěr

Vytvoření papírové peněženky je velice jednoduché a účelné. A v některých případech dokonce tato papírová verze předčí svůj digitální ekvivalent.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img