Jak maximalizovat zisky ze signálů a technických analýz – první část

0
(0)

Cena Bitcoinu bude na konci roku 1 000 dolarů. Anebo se jeden Bitcoin bude v prosinci prodávat za 100 000 dolarů. Různých předpovědí nejen na cenu ke konci roku, ale třeba i na rok 2020 je skutečně nespočet. Jde však zatím jen o odhady či spekulace. Lidé, kteří se snaží odhadnout vývoj ceny, používají různých metod jako jsou například fundamentální nebo technická analýza. A my si právě dnes představíme různé termíny a informace z tohoto prostředí. Vítejte u první části našich článků o signálech a technické analýze.

Hned na úvod je třeba říct, že smyslem tohoto článku není vás naučit, jak udělat správnou technickou analýzu. Stejně tak neočekávejte ani žádné tipy či rady ohledně toho, jakým směrem se trh může vyvíjet. Pokud máte o tento druh informací zájem, vřele vám doporučujeme naši stránku trading11.com

Jak fungují signály

Na začátek se pojďme podívat na to, jak fungují signály a co si vlastně pod pojmem signál představit, protože je poměrně časté, že se se signály setkáváte v různých skupinách. Nemusí však být dostatečně vysvětlené a proto právě nováčkové mohou s nimi mít problémy. Signál samotný by ve své nejzákladnější formě měl obsahovat tři hlavní informace.

  1. The buy range (zóna nákupu)- jednoduše jde o čísla (nejčastěji vyjádřené v jednotkách satoshi nebo v dolarech), které mají naznačovat, kdy je vhodný čas na nákup kryptoměny (vzhledem k ceně, potenciálu či zajímavé novince).
  2. The sell targets (cíl prodeje) – jedná se o číslo, které by vám mělo naznačit, kdy byste měli danou kryptoměnu prodat. Často je sell targetů více a je většinou jen na vás, pro který se rozhodnete. Závisí to hlavně na tom, jak moc jste ochotní riskovat. Čím vyšší zisk chcete, tím vyšší risk musíte očekávat a podstoupit.
  3. The stop loss – cena, která se dá na většině burz nastavit i automaticky. Jde o jakousi pojistku v případě, že by se po nákupu cena vyvíjela jinak, než jste předpokládali. Často stop loss sníží možné ztráty, ke kterým by mohlo dojít.

Mohlo by vás zajímat Jak zbohatnout investováním do kryptoměn

Fundamentální analýza ve zkratce

Obvykle jen tyto tři typy informací stačí k tomu, aby se investor rozhodl, jestli má investovat. Avšak pokud jde o signály, tak ty mohou být efektivní pouze do té míry, jak dobře je odvedená práce v podobě technické analýzy, která za nimi stojí. Do určité míry může fundamentální analýza pomoci, a to například v následujících případech:

  1. Blížící se milníky – různé blížící se milníky mohou velmi ovlivnit cenu dané kryptoměny. Může jít o různé události, jako je airdrop, coin burn, oznámení spolupráce či v poslední době častý fork.
  2. Novinky – tento bod je částečně propojený i s milníky, avšak u novinek může jít i o různé regulační a daňové zprávy, které byly vydané.
  3. Komunita a tým – na cenu kryptoměny může mít velký vliv i komunita kolem dané měny. Jakékoliv zprávy, ať už pozitivní či negativní, dokážou výrazně ovlivnit cenu.

Tip redakce Forky hlavních kryptoměn vám (ne)musejí přinést vysoké zisky

Technická analýza

Poté, co jsme si ujasnili úplné základy a zjistili, jak nám může pomoci fundamentální analýza, se už pojďme společně podívat na tu technickou. Technická analýza se věnuje obchodním strategiím, které byly obvykle spojovány s akciovými burzami.

Jedná se o snahu obchodníků najít na grafech různé formace, tvary či šablony, které se na grafech vyskytují nejčastěji, a proto nám mohou pomoci předpovídat budoucí vývoj trhu. Jednoduše řečeno, jde o snahu předpovídat vývoj ceny na základě různých psychologických aspektů.

Je technická analýza efektivní?

Samozřejmě existují lidé, kteří mají na efektivitu technické analýzy v kryptosvětě různé názory. Najdou se tací, kteří tvrdí, že kvůli velké volatalitě je efektivita technické analýzy takřka nulová. Může to být například i kvůli tomu, že na trhu se pohybují nejen veteráni se zkušenostmi z akciových trhů či forexu, ale i lidé, kteří slovo Bitcoin slyšeli prvně před pěti minutami, ale hned se rozhodli investovat. I vzhledem k těmto investorům není žádným překvapením, že se velká cenová senzitivita pojí s různými novinkami či velkou poptávkou (hype).

Na straně druhé jsou lidé, kteří si nemohou vynachválit úspěšnost technické analýzy i v kryptoměnách. Ti říkají, že právě kvůli lidem, kteří se řídí výhradně emocemi, je technická analýza poměrně často úspěšná.

Dalším důvodem, proč tradeři věří technické analýze je fakt, že se v kryptosvětě používá poměrně velké množství botů (stroje či programy, které obchodují za vás). A právě obchodování těchto botů může přidávat na efektivitě technické analýzy.

Závěr

V druhém díle se budeme věnovat omezením, které technická analýza má a stejně tak přineseme pár rad, které byste při investování měli mít na paměti. Signály a technická analýza nejsou určitě úplně bezchybné, a proto je třeba si o těchto negativech a limitech, se kterými se při investování na základě TA můžete setkat, něco povědět.

Pokud máte o tento druh informací zájem, vřele vám doporučujeme naši stránku trading11.com.

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního zajímavého článku je Marek Feder.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img