Jak zbohatnout investováním do kryptoměn

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Winklevoss: Za pět let budou mileniálové dominovat a budou chtít Bitcoin • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v...

[Večerní souhrn článků] • Indie se zaměří na blockchain pro vzdělávací systém • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] Bitcoin neudržel 9 000 USD, trhy klesají • Jižní Korea zvažuje 20% daň na krypto • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně neyblo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Investovali jste první peníze do  Bitcoinu  a ostatních kryptoměn? Nebo o tom teprve přemýšlíte? Případně máte zájem, ale bojíte se, že proděláte? Tak jako tak, dnešní článek je určen pro vás. Jak zbohatnout chytrým investováním do kryptoměn.

Pár slov na začátek

Před tím, než začnu popisovat investiční strategii, rád bych vytyčil pár bodů. Často nám píšete, chcete od nás na  facebooku  nebo  e- mailem  rady, případně vyjadřujete znepokojení nad situací na trhu. Pojďme tedy zabít dvě mouchy jednou ranou a odpovězme na nejčastější otázky hned teď.

 • Ne, Bitcoin není za zenitem a není jen pro velké hráče. Stále se do něj vyplatí investovat a měl by tvořit alespoň 33% vašeho portfolia.
 • Nemusíte si kupovat celý Bitcoin. Můžete koupit i půl BTC, případně 0,000001 BTC.
 • Pokud nemáte nakoupenou danou kryptoměnu alespoň za $500, tak ji klidně nechte na burze (s 2FA zabezpečením) a na peněženku kašlete.
 • Začít se dá i s málem. Vždy je lepší investovat $100, než $0.
 • Neinvestujte do nějaké kryptoměny pouze proto, že vám to doporučili na internetu. Neberte vážně příspěvky ve facebookových skupinách (občas je lepší to ani nečíst).
 • Investujte pouze peníze, které můžete ztratit. Jinak vás kryptoměny úplně zruinují. Je těžké ustát ten psychický tlak, když všechno padá a vy se jen díváte, jak vám ubývají koruny.
 • Nakupujte, když to padá a prodávejte, když to roste. Nikdy ne opačně!
 • Pokud něco vyskočilo o 100%, pravděpodobně bude následovat pád.
 • Nikdo (možná kromě Warrena Buffeta a Masterluca) nevidí budoucnost.
 • Pokud nejste profesionál nebo vás profesionál nevede, zapomeňte na ICO, shitcoiny, pump-n-dump schémata, margin trading, shortování a podobné pokusy o rychlé zbohatnutí.

Pokud chcete dostávat naše krypto-zpravodajství, sledujte nás na  facebooku, případně se přihlaste k odběru notifikací (Návod najdete zde)

Pomalu dále dojdeš

Znáte tu pohádku o zajíci a želvě? Želva nakonec vyhrála závody. Prý…

Na burze je to velmi podobné. Chcete-li své portfolio zdvojnásobit za dva měsíce, směle do toho! Zkoušejte, spekulujte, snad se vám to podaří. Možná jednou, dvakrát, třikrát skončíte v plusu. Vaše štěstí však dříve či později skončí.

Nespoléhejte se na štěstí

Je třeba si uvědomit, že na burze jsou desetitisíce, na některých statisíce lidí a všichni chtějí vydělat. Trading je však hra s nulovou výslednicí. Aby někdo vydělal, musí jiný prodělat. Při současném stavu trhu je to o to náročnější, že peníze se z trhu odlévají. Spekulacemi jednoduše nevyděláte.

Proč? Pokud nejste studovaný odborník s několikaletou praxí, pokud neumíte udělat pořádnou technickou analýzu, nemáte nástroje (často velmi drahé), které vám pomáhají při odhalování indikátorů… Tak nemáte šanci a musíte se spoléhat na štěstí. To s vámi bude jednou, dvakrát, na potřetí vás však zradí a vy skončíte v mínusu.

Dalším důvodem jsou, samozřejmě, roboti. Burzy jsou jich plné. Velkou část denního obratu každé burzy udělají roboti vyzbrojení trading algoritmy, neuronovými sítěmi, real-time pohledem na trh, obrovskými zdroji a schopností manipulovat trhem.

Investujte s rozumem a pravidelně

Vyplatí se vůbec dávat peníze do kryptoměn na Hodl (dlouhodobé držení)? Na co je to dobré? Vždyť i tak prodělám.

Faktem však je, že hodnota kryptoměn roste. Jistě, krátkodobé či dlouhodobé korekce se dějí a není jich málo, celkový trend je však stoupající. Rok 2018 je sice bídný, no 70% propad už byl velký oříšek. V porovnání s minulým trhem, kryptoměny celkově vykazují více než 300% růst a podle množství pozitivního fundamentu a technické analýzy se zdá, že už klepeme na dno. Odraz možná ještě chvíli potrvá, ale investice do coinů a ekosystému, který je obklopuje, nekončí. Právě naopak. Mnoho firem tyto měsíce využívá k přípravě na další hype. A ten přijde.

Nové technologie ukazují budoucnost

Po příchodu kryptoměn „druhé generace” jako například  Ethereum, se o tento segment začaly zajímat i multi-miliardové konglomeráty. Vezměte si například  EEA. V této alianci je více než 150 velkých hráčů včetně  Microsoftu, Intelu, MasterCard, Visa, Cisco, … A všichni vyvíjejí decentralizované aplikace na Ethereum blockchainu.

Bitcoinem již můžete platit v téměř každém větším městě, existují kreditní karty s účtem vedeným v BTC…

Rozumné investování do vybraných kryptoměn by vám tedy z dlouhodobého hlediska mělo přinést zisk. Možná dokonce i tisíce procent. Nikdo vám s jistotou neřekne, jak vysoko se kryptoměny dostanou.

Je třeba si však dvakrát rozmyslet, do kterých kryptoměn budete investovat. Před tím, než do nějaké vložíte vaše peníze,  zjistěte si o ní něco. Na Kryptomagazíně jsme zpracovali desítky coinů a začínajících projektů, které se chystají na ICO a stále je doplňujeme.

 • Seznam všech zajímavých kryptoměn naleznete zde.
 • A kliknutím na tento link můžete navštívit naši ICO sekci.

Dlouhodobá investice (takzvaný HODL) do zajímavých coinů konečně začíná dávat smysl. Je však důležité vědět:

Co všechno musí splňovat perspektivní kryptoměna?

Tyto charakteristiky jsou z dlouhodobého hlediska naprosto nutné:

 • Stojí za ní šikovní lidé se známou a úspěšnou minulostí
 • Něčím se odlišuje od záplavy dalších coinů
 • Často se o ní píše (pokud o ní nikdo neví, pravděpodobně se nezačne používat)
 • Má ve světě reálné využití

A máme tu ještě několik charakteristik (není to nutné), které vám pomohou odlišit perspektivní kryptoměny od odpadu:

 • Má za sebou několika-letou minulost (kryptoměna, která přežila pět let, stále má velkou skupinu uživatelů a dlouhodobě zvyšuje svou hodnotu, má větší šanci, než několik-měsíční projekt)
 • Má kapitalizaci alespoň 100 milionů dolarů (opět, není to nutné, ale velká kapitalizace je často indikátorem úspěchu)
 • Na začátku nebylo žádné ICO (pouze můj osobní názor, i když Ethereum je jasnou výjimkou potvrzující pravidlo)
 • Pracují na ní velké firmy
 • Rychlé transakce (Bitcoin má „pomalé” transakce, ale i tak se mu daří)
 • Proof-of-stake (je možné, že tento konsensus algoritmus jednoho dne nahradí současné proof-of-work systémy založené na těžbě)
 • Není anonymní (anonymní měny se nebudou líbit vládám – v současnosti je však anonymita velké plus)
 • Není to fork (můj osobní názor – takže ani do LTC bych peníze nedával)

Jak investovat?

Z technického hlediska je nejjednodušší nakoupit Bitcoin, poslat ho na burzu a vyměnit za kryptoměny, které jste si pečlivě vybrali. Pokud to neumíte udělat, měli byste si přečíst náš článek – Nakupuj/prodávej kryptoměna za 0% poplatek.

Jak koupit Bitcoin? Připravili jsme pro vás šikovný návod.

Nakupujte pravidelně, v menších množstvích. Velké investice si rozložte, klidně i na několik týdnů. O tom, jak investovat do kryptoměn, jsme sepsali v tomto článku. Najdete tam také naše ideální portfolio určené na dlouhodobé držení. 

Chcete pomoc s obchodovaním?

Pokud jste akčnější a nechce se vám pouze pasivně držet coiny několik let, můžete začít aktivně obchodovat. Abyste však něco reálně vydělali, budete potřebovat pomoc profesionálů.

Zapomeňte na různé signální skupiny, které slibují obrovské zhodnocení. Pokud chcete vydělat na současném trhu s kryptoměnami, musíte v první řadě vzít zodpovědnost za své finance do vlastních rukou, vzdělat se a získat pomoc od profesionálů.

Tradingu se profesionálně věnuje náš obchodní tým na webu Trading11.com. Rozhodně doporučujeme navštívit. Také se tam věnujeme kryptoměnám, v Trading11 škole  najdete kurzy obchodování ZDARMA a za poplatek 10 € získáte na 30 dní přístup k placeným analýzám kryptoměn, dennímu updatu situace, v kterém se nachází 10 vybraných altcoinů a tipy na nákup ICO tokenů  s velkým potenciálem, na airdropy, kryptoměny, které se budou forkovat a ještě mnohem více.

Jak zbohatnout investováním do kryptoměn (pět základních pravidel)

 1. Buďte trpěliví, zapomeňte na rychlé peníze, zaručené tipy z internetu, pumpy a podobné blbosti… Nezapomeňte hlavně na tu trpělivost. Mnoho lidí udělalo pár nákupů, prodělali sto eur a to byl v podstatě konec.
 2. Vyberte si perspektivní kryptoměny (pomůže vám náš článek – ideální portfolio na Hodl)
 3. Investujte pravidelně a v menších množstvích
 4. Investujte dlouhodobě několik měsíců
 5. Zůstaňte informováni – čtěte o novinkách z trhu – dejte nám like na facebook a nic důležitého vám neujde

Pár slov na závěr

Před tím než skutečně investujete vaše peníze, zeptejte se sami sebe – „Věřím kryptoměnám a myšlence, s níž byly vytvořeny?” Pokud je odpověď ne (nebo pokud nevíte, s jakou myšlenkou byly vytvořeny), tak do toho raději nechoďte. Krypto-trh je neskutečně volatilní. Skáče o desítky procent oběma směry a není pro slabší povahy.

Studujte. Opravdu. Každý úspěšný investor umí i ve tři ráno odpovědět na otázky:

Není nutné přesně rozumět technologickému pozadí každé kryptoměny, do které investujete, ale měli byste mít alespoň základní přehled…

Je třeba být trpělivý. Legendární investor Warren Buffet má pravdu (a je jedno, že mluví o akciích):

warren buffet

Na závěr ještě několik odkazů, která vám jistě pomohou:

11 KOMENTÁŘE

11
Komentujte

avatar
6 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Krypto007FandaRobSarka FarkaKarel Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Honza
Host
Honza

Kryptomagazin ctu kazdej den,super clanky,ale ta vecna reklama na Crypto Kingdom uz zacina byt otravna.Navic kdyz clovek vi co je to za lidi.

Tomáš
Host
Tomáš

Jen převzatý nebo recyklovaný článek. Přesně tohle jsem před nedávnem někde (tady?) četl.

Zdeněk
Host
Zdeněk

To RE-KLAMou na CK jste to posrali !!

Samuel Slavkovský
Člen

Prečo?

Sarka Farka
Host
Sarka Farka

Pozitivní z viditelnění Kryptomagazinu a vůbec obecně prostředí Kryptoměn, skrz reklamu vidím jen pozitivně. Rád bych si přečetl důvod vaší reakce.

Karel
Host
Karel

Fráze “pouze můj osobní názor” by měla být pod celým článkem a ne jen u několika bodů. Většina informací jsou buď stále dokola omílané “pravdy” nebo vysoce zaujatá stanoviska. Hodnota článku je pro jen trochu znalého člověka jak v oblasti kryptoměn, tak v oblasti investování a tradingu, nulová. Pro začátečníky je naopak zavádějící.
Nechci být zlý hater, ale chybí mi trocha objektivity a zdůvodnění některých tvrzení – např. 33% portfolia by měl být Bitcoin, investujte pravidelně menší částky – PROČ???

Rob
Host
Rob

Já vám odpovím. Bitcoin je nejlepším nástrojem pro diverzifikaci portfolia a rozhodně má ze všech coinů nejvyšší likviditu. Je tedy pro obchodníky nejdůležitější, čímž rozhodně nechci tvrdit, že je nejlepší. Nicméně je to důvod, proč je dobře mít vyšší podíl v rámci svého portfolia právě v této kryptoměně. Časem se samozřejmě situace může změnit.

Fanda
Host
Fanda

Je hezké, že citujete Buffetta, akorát jste vybrali naprosto špatný citát (který se navíc týká akcií). Slova Buffetta (1.5.2018):
“If you buy something like bitcoin or some cryptocurrency, you don’t have anything that is producing anything,” Buffett says in an interview with Yahoo Finance. “You’re just hoping the next guy pays more. And you only feel you’ll find the next guy to pay more if he thinks he’s going to find someone that’s going to pay more.”

Krypto007
Host

V poslední době vnímám zvýšený zájem o obchodování kryptoměn. No jen uvidíme, jestli to opět opadne, když by nám Bitcoin klesl pod 3 000 USD. Osobně si myslím, že už se nacházíme na letošním dně, ale kdo ví.

Nejnovější články

21.01. Technická analýza: LTC a NEO: Stále bullish, no propadu se nevyhneme. Nové high low

Litecoin mírně přepadává poté, co Bitcoin narazil na odpor 9 000 USD. Jeho pattern je ale stále bullish. NEO...

[Polední zprávy] • Winklevoss: Za pět let budou mileniálové dominovat a budou chtít Bitcoin • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě. Trhy Trhy dnes otočily do zelených...

[Přehled trhu] 21.01.20 [DASH] 9% [BSV] +16 % Bitcoin SV opouštějí investoři, včera naposled pump [BTC] -1 % Bitcoin má namířeno ke 8 000...

Bitcoin včera zastavil propad, který začal v neděli, a zatím odebral na hodnotě 400 USD/BTC. Bitcoin SV si nadále udržuje svou hodnotu i poté,...

[Večerní souhrn článků] • Indie se zaměří na blockchain pro vzdělávací systém • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete...

Výzkum: Bitcoin nejoblíbenější kryptoměnou pro platby

Finanční platforma 2gether nedávno zveřejnila zprávu o kryptoměnovém chování uživatelů na platformě, včetně analýzy největší kryptoměny světa. Zpráva analyzovala údaje od dubna do prosince...

Doporučujeme

[Polední zprávy] • Winklevoss: Za pět let budou mileniálové dominovat a budou chtít Bitcoin • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě. Trhy Trhy dnes otočily do zelených...

[Večerní souhrn článků] • Indie se zaměří na blockchain pro vzdělávací systém • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete...

[Hot news] Kryptominery na Monero využívají zranitelnost Windows 7

Bezpečnostní technici v Guardicore Labs objevili chybu v systému Windows 7, kdy kryptotěžaři Monera zaútočili na obchod s lékařskými technologiemi pomocí zvukového souboru WAV...

[Polední zprávy] Bitcoin neudržel 9 000 USD, trhy klesají • Jižní Korea zvažuje 20% daň na krypto • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě. Trhy Bitcoinu se nepovedlo udržet nad...