[Hot News] Microsoft koupil platformu GitHub za 7,5 miliard USD

0

Do médií pronikla zpráva, že gigant Microsoft jednal se zástupci vývojářské platformy GitHub o jejím odkoupení. Oficiální oznámení dohody by mělo být vydáno již během dneška. 

UPDATE: Microsoft opravdu koupil GitHub, zaplatí 7,5 miliard dolarů v akciích.

GitHub a Satya Nadella

Zprávu publikoval jako první Business Insider (1. června) a další média jako např. Bloomberg a The Verge přišly s doplňujícími informacemi. Podle zpravodajského serveru Bloomberg GitHub souhlasil s odkoupením zejména díky změně přístupu Microsoftu k open source. K posunu došlo kvůli výměně na postu CEO Microsoftu. Minulý CEO totiž považoval open source za hrozbu pro Microsoft, současný CEO Satya Nadella naopak pokládá open source za příležitost k dalšímu rozvoji.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com

GitHub

GitHub je cloudové úložiště zdrojových kódů, které se stalo oblíbeným u vývojářů a společností, jež zde ukládají své projekty, dokumentaci a kód. Velké korporace jako Apple, Amazon, Google a mnoho dalších GitHub také využívá. Společnost Microsoft je top partnerem tohoto webu a má více než 1 000 zaměstnanců, kteří aktivně ukládají kód na úložiště v GitHubu. Microsoft dokonce hostí vlastní zdrojový kód původního Správce souborů systému Windows v GitHubu.

Mohlo by vás také zajímat: Microsoft a adopce blockchainu

Deal za více než 2 miliardy USD

Zahraniční zdroje uvádějí, že cena za GitHub byla naposledy stanovena v roce 2015 na 2 miliardy USD, nyní už by se ale mohla vyšplhat i k 5 miliardám.

Co myslíte, je to pro GitHub dobrá zpráva, nebo ne?

Zdroje:
Bloomberg.com
TheVerge.com
Recode.com

Naše nejnovější video:

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře