Litecoin je na letošním minimu! – padl pod 100$ – vyplatí se ho ještě držet?

0
(0)

Litecoin dnes po dlouhých měsících odolávání nevydržel a během dalšího volného pádu kryptotrhu prorazil psychologickou hranici 100 $. Za tak nízkou cenu jste ho naposledy mohli koupit začátkem prosince 2017 těsně před raketovým růstem, který následně cenu tohoto coinu během pěti dní vystřelil na neuvěřitelných 300 $. Bohužel, tyto časy jsou již dávno za námi. Dnes musíme čelit tvrdé realitě. Litecoin se vrátil do dvouciferných čísel.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com

V současné době není jasné, jak dlouho pod stovkou zůstaneme. Každopádně platí, že čím déle, tím náročnější se bude dostat zpět. Pokles LTC na 100 dolarů jsme na našem trading webu predikovali už před třemi týdny.

Disclaimer: Tento článek nelze považovat za investiční poradenství. Každý je zodpovědný za své peníze. Pokud nesouhlasíte s názory, které jsou v tomto článku prezentovány, budeme rádi, pokud se vyjádříte v komentářích.

Dostaneme se zpět?

Hodnota Litecoinu se v posledních měsících odvíjí od pohybů Bitcoinu. Ten dnes též klesl na své čtyřměsíční dno, když před obědem povolila klíčová hladina 6600 $. Pokud by se Bitcoin dostal zpět do relativně “bezpečné” zóny 6600 – 7000 $, LTC by měl následovat jeho příkladu a můžeme očekávat návrat zpět do trojciferných čísel.

Bohužel, tento scénář není příliš pravděpodobný. Podle analýzy BTC z dnešního rána, to spíše vypadá na další pokles. Pravděpodobný je postupný propad až na 5000 USD. Pokud se tato předpověď naplní, trh s kryptoměnami se ocitne na letošním low a budeme moci nakupovat.

Pohyby coinů jsou však nepředvídatelné a v podobných situacích už mnohokrát předvedly ukázkový obrat. Každopádně, spoléhat se na zázrak není příliš moudré.

Mohlo by vás zajímat: Pád Bitcoinu je z historického hlediska normální, tvrdí CEO Binance

Co říká technická analýza?

Pokud se Litecoinu nepodaří rychle dostat nad 100 dolarovou hranici, může se propadnout na 90 $, kde se nachází slabší support. Pravděpodobnější je však pád až na 80 $. A jestli bude současný trend pokračovat, nezachrání nás ani tato úroveň a můžeme se podívat až k podzimním hodnotám: 40 – 60 dolarů.

Litecoin už za zenitem?

Navzdory velkému entuziasmu, který většina české kryptokomunity k Litecoinu pociťuje se zdá, že Litecoin má své nejlepší období za sebou. Na přelomu minulého roku se sice osvědčil jako náhrada Bitcoinu při běžných platbách (transakce BTC tehdy stály až 60 $), ale trh s kryptoměnami se neustále vyvíjí. K úspěchu už dnes rozhodně nestačí pouze funkční blockchain. Litecoin je technologicky zastaralý a v současnosti už (zase) nemá žádné výhody oproti Bitcoinu.

Na výsluní se dostávají technologické coiny jako Ethereum, Cardano, Stellar, Tron… Situaci nepomáhají ani vyjádření zakladatele Litecoinu – Charlie Lee – který přemýšlí nad odchodem (a v čase největšího hype prodal všechny své mince).

Tip redakce: Nejlepší blockchain má podle čínského ministerstva průmyslu Ethereum

Závěr

Osud této kryptoměny je ještě stále otevřený, ale aby se cena LTC začala zase šplhat nahoru, budeme potřebovat mnoho dobrých zpráv. Situace okolo tohoto coinu je v posledních měsících žalostná a k pláči. Vzpomeňme si třeba na frašku s názvem LitePay. Kryptoměny bez jakékoli přidané hodnoty ustupují do pozadí. Decentralizované globální platidlo může být jen jedno a zdá se, že tento boj vyhrává Bitcoin.

Jste ve ztrátě? Nebojte se. V roce 2018 jistě znovu dosáhneme trojciferných čísel. Stačí počkat na další růst Bitcoinu. Ale držet Litecoin dlouhodobě opravdu nevypadá jako dobrý nápad.

Vím, že tímto svým vyjádřením asi naštvu velmi mnoho lidí. Berte to pouze jako můj názor.

Don’t HODL Litecoin!

Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru našeho YouTube kanálu a nabízíme naše nejnovější video:

Přeloženo ze slovenského originálu. Článek pro Kryptomagazín napsal Samuel S.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img