Pád Bitcoinu je z historického hlediska normální, tvrdí CEO Binance

0
(0)

Zprávy a souhrny

Sprška negativních zpráv v současnosti převažuje nad těmi optimistickými. Trochu optimismu ale přinesl Changpeng Zhao, generální ředitel největší světové kryptoburzy – Binance. Uvedl, že nedávný pokles ceny Bitcoinu je z historického hlediska normální.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com

Bitcoin (BTC), nejsilnější kryptoměna podle tržní kapitalizace, nedávno dosáhla svého tříměsíčního minima. V době psaní tohoto článku se Bitcoin podle informací z CoinMarketCap obchodoval na úrovni 6 865 USD, přičemž za posledních 7 dní zaznamenal pokles o 8,08 %.

Pokles ceny šéfa burzy Binance neznepokojuje

Navzdory poklesu cen zůstává generální ředitel Binance klidný a konstatuje, že na současné cenové korekci není nic neobvyklého.

Tip redakce: [Aktuálně] Banky v Česku a na Slovensku uzavírají účty krypto-firmám – jak se bránit?

Ve svém tweetu sdílel Zhao několik grafů, které ukazují významné podobnosti v chování největší kryptoměny na světě během několika let.

Upozorňuje však na to, že navzdory těmto významným cenovým korekcím je klíčovým faktorem podstatný vzestup ceny Bitcoinu v průběhu let, s odkazem na „jednotky vlevo“.

BTC-price-05_17-to-05_18

Pády a vzestupy v číslech

Zhao se na tweetu věnuje pohybu cen BTC od roku 2012. Při bližším pohledu na čísla je vidět, že od roku 2010 Bitcoin pravidelně překonává pády, které jsou ještě větší než současný pokles.

V roce 2010 od 14. září do 8. listopadu BTC ztratil 94 % své hodnoty.

V roce 2011 klesla od 8. srpna cena Bitcoinu z 32 USD na 2 USD k 17. listopadu, což znamenalo další 94% pád.

30. listopadu v roce 2013 se Bitcoin obchodoval za 1 166 USD, načež pak ke 14. lednu 2015 klesl na 170 USD, což znamenalo další podstatný pokles o 85 %.

Maximum Bitcoinu v roce 2018 bylo 7. ledna, kdy se obchodoval za 17 579 USD – podle CoinMarketCap. To znamená, že od té doby BTC ztratil přibližně 61 % své hodnoty.

Závěrem

To, zda Bitcoin již dosáhl svého dna, nebo bude pokračovat v pádu, ukáže čas. Známý analytik Tone Vays uvedl, že 4 975 USD za Bitcoin je „optimistický“ medvědí scénář, zatímco Tom Lee stále vidí cenu na 25 000 USD na konci roku.

Co nám však historie říká, je to, že bez ohledu na to, jak velký úder Bitcoin dostane, cena se vždy zotavila a pokaždé zamířila výš než předtím.

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

YouTube video

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek H.

Zdroj: http://bitcoinist.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: