[Aktuálně] Banky v Česku a na Slovensku uzavírají účty krypto-firmám – jak se bránit?

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kryptoměny padají, ale v Česku a na Slovensku je situace ještě o něco méně příjemná. Podle všeho probíhá čistka, která se před půl rokem udála i v Bulharsku. Banky na podnět regulátorů uzavírají účty firmám, jež pracují s kryptoměnami.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com

Podnět přišel od Národní Banky Slovenska

Disclaimer: Některé informace v tomto článku nejsou oficiálně potvrzeny (a ani nikdy nebudou) – berte je tedy s nadhledem

Podle blogu bratislavské Paralelní Polis má slovenskou “čistku” na svědomí Národní Banka Slovenska. Ta ostatním institucím rozeslala přísně důvěrný dopis, v němž vyžaduje zrušení všech účtů, jež patří firmám, které pracují s kryptoměnami.

Tento krok podle zákonů České Republiky není legální. Nemožnost zřídit si bankovní účet výrazně omezuje konkurenceschopnost takových firem. Jde o “omezování svobody podnikání firem, které neporušují žádné platné právní předpisy.”

Může vás zajímat: Krvavá neděle – Cena BTC spadla o 10% jen za cca 24 hodin

Pocítili jsme to i my

Mezi těmito událostmi a našimi problémy pravděpodobně neexistuje přímá spojitost, ale i my pociťujeme negativní naladění bank a firem, které pracují s penězi.

Naše snaha o zpoplatnění části webu Trading11 nevyšla úplně podle představ. Prakticky bez udání jakéhokoliv důvodu nás odmítli hned dva poskytovatelé platebních bran pro kreditní karty. Nakonec jsme to vyřešili zavedením plateb pomocí Bitcoinu a web bude v nejbližších dnech konečně zpoplatněn.

Jak reagovat na takové praktiky?

Odpověď leží, jak jinak, v kryptoměnách. Ty fungují stejně pro každého a není zde prostor pro netransparentní rozhodnutí. Platby v Bitcoinu jsou předběžně potvrzeny po 2-3 sekundách a při větších transakcích stačí počkat 5-10 minut (na rozdíl od jednoho dne při převodu fiatu) na nejnovější blok. Poplatky se pohybují v řádech centů.

Nevýhodou kryptoměn je jejich volatilita, ale na druhou stranu vás nikdo nikdy nemůže odstřihnout od vaší kryptoměnové peněženky.

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Samuel. 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Robert

Oni asi chtějí, aby lidi konečně na ty kryptoměny přešli. Vždyť jim přeci musí být jasné, že podobné restrikce vedou k jedinému: Přijetí kryptoměn coby náhradu za centralizovaná a manipulovaná platidla. Přeci nejsou tak blbí…? Odvažuji se tvrdit, že trh s kryptoměnami se stane naopak velice stabilním v době, kdy mnohonásobně zvýší svou tržní kapitalizaci. Možná se bude jednou paradoxně jednat o nejstabilnější tržní odvětví. A co se týče zpoplatnění webu: Z jakého důvodu nepřemýšlíte o blockchainovém řešení reklam (například BAT + Brave)? Bylo by to osvětové…

Henry fon Fafnbach

Jsem rád, že Váš web bude zpoplatněn.
Aspoň se Vaše humorné články nedostanou na oči.
Buď je to kupa nesmyslů, jako tento článek, nebo zaspíte dobu a přijdete s informací 2-3 dny starou.

A radím vše ostatním čtenářům, informace berte jinde, tohle by rozbrečelo i racka chechtavého.

samslav84

Spoplatnená bude časť trading11.
A podľa môjho názoru je obsah na kryptoamgazine kvalitný,a le tak.. sto ľudí, sto chutí. Komu sa nepáči, môže si spraviť vlastný web a okúsiť na vlastnej koži, aké náročné je denne publikovať originálne články , videá, analýzy…. o kryptomenách

Desperados

Pochopil som to spravne, ze nebude moznost si predplatit clenstvo na trading11 fiatom? A co fio? Ta mi prisla, ako velmi privetiva. Pokial viem, tak ju pouziva i cc(sxxx). Je to zaroven banka posobiaca v CR i v SR

samslav84

Rozbehali sme platby pomocou BTC a PayPal.. Momentálne sa zdá, že bude fungovať aj platba kartou ale ešte to nemáme 100% potvrdené.
Mimochodom, ak všetko dobre pôjde tak spoplatňujeme zajtra

Desperados

clenstvo v btc bude upravovane podla aktualneho kurzu?

jana2

“Platby v Bitcoinu jsou předběžně potvrzeny po 2-3 sekundách a při větších transakcích stačí počkat 5-10 minut (na rozdíl od jednoho dne při převodu fiatu) na nejnovější blok. Poplatky se pohybují v řádech centů.”

Nebylo by jednodušší zavést platbu přes Nano? Transakce bez poplatků, bez těžení a v řádů sekund, ne minut. Zrovna krypto web by mohl jít trochu kupředu a nevyužívat “zastaralé” kryptoměny, když jsou k dispozici lepší a rychlejší.
https://brainblocks.io/

spot_img