[HODL] Krvavá neděle – Cena BTC spadla o 10% za pouhých cca 24 hodin

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Milí kryptonadšenci, opět se ukazuje, že pro dlouhodobé držení kryptoměn je potřeba mít opravdu velmi pevné nervy, disciplínu a plán, kterého se držíte. Moje odhady ohledně propadu na 6500 – 6000 USD za BTC z min. dílu se již téměř naplnily. Co samozřejmě nikdo nečekal je, že k tomu, aby cena z 7500 klesla až na cca 6700 USD, tedy o více než 10%, stačil pouhý jeden den. Přívlastek krvavá (neděle) je tak pro včerejší den určitě namístě, byť, přísně vzato, část tohoto pádu proběhla v našem časovém pásmu až chvíli po půlnoci, tedy v noci na pondělí. Jsme jako na horské dráze, co bude následovat?

Je dobrý čas k nákupu?

Obecně platí, že je ideální nakupovat, když je trh v recesi a prodávat někde poblíž peaku. Co je peak? Peak je nejvyšší bod na grafu, čili maximum. Vy samozřejmě předem s určitostí nikdy nevíte, kam se trh bude ubírat. Pokud nyní nakoupíte za celý svůj kapitál, může se vám stát, že to ještě více klesne, což by nebylo moc příjemné. Nicméně je třeba si uvědomit, že je téměř nemožné, aby se vám podařilo nakoupit na úplném dně a prodat přesně na peaku. To je skutečně prakticky nemožné.

Hodleři (chcete-li holdeři – zkrátka dlouhodobí držitelé kryptoměn) by měli mít v každém případě jasno v tom, proč do kryptoměn investují. To je zásadní. Pokud kryptoměnám nerozumíte či nevěříte, že mají potenciál nejen k růstu ceny, ale i k úžasnému přínosu pro společnost, tak do nich neinvestujte. V časech pádů je totiž vaše víra v tento potenciál opakovaně zkoušena. Každá, byť nepatrná, pochybnost by vás neustále nahlodávala a to by mohlo způsobit, že by vám ruply nervy a přestali byste se držet plánu.

Více se dočtete např. v našem článku: Psychologie investičních rozhodnutí při dlouhodobém hodlování kryptoměn

Mohlo by vás zajímat: Jaká bude cena Bitcoinu na konci roku 2018? Analytici zaktualizovali své předpovědi

Postupné přikupování

Postupné přikupování je dle mého názoru to nejlepší, co momentálně jako hodler můžete udělat. Vždy však platí, že do čeho (ne)investujete je jen ve vaší osobní komptenci. Rozhodněte se prosím sami. Já osobně tento čas využívám k tomu, abych si doplnil portfolio. Pokud se rozhodnete stejně, určitě vám doporučuji si případné vyšší částky rozložit na více částí a vstupovat postupně. Hodně zajímavých kryptoměn je nyní ve slevě.

Závěr

Panika dle mého názoru určitě není na místě. Hodně z nás již delší dobu tento pokles očekáváme a většina z nás také věří tomu, že je pouze dočasný a bude po něm opět následovat růst a časem i překonání prosincového ATH. Samozřejmě netvrdím, že se ho budou účastnit všechny kryptoměny. Je naopak poměrně pravděpodobné, že řada projektů skončí. Vybírejte tedy pečlivě.

V následujících týdnech a měsících bychom měli být svědky toho, jak se kryptoměny opět probouzejí k růstu. Již minule jsem naznačil, že by právě tento propad mohl mnohé investory motivovat k nákupům. Jakmile velcí hráči uvidí odraz ode dna, měli by dle mého názoru tuto příležitost využít, nastoupit do vlaku a pomoci tak nastartovat uptrend. Doufejme tedy, že k tomu dojde a nebudeme svědky dlouhodobé stagnace, jako byla ta po pádu BTC v prosinci 2013, kdy trvalo cca 3 roky, než se trh vrátil na hodnotu okolo 1100 USD za BTC  a následně vytvořil nové ATH v prosinci min. roku. Pevně věřím, že nás již poměrně brzy čeká odraz ode dna.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kundun

“Hodně z nás již delší dobu tento pokles očekáváme”. Hahaha, vy jste jako očekávali, že se ukradne třetina obchodované kryptoměny na jihokorejské burze? Což je to, proč to zase tak padlo. Dost lidí si uvědomuje, jak snadno můžou přijít o své peníze při snaze obchodovat s krptoměnou…

spot_img