[HODL] Období vyčkávání na start kryptovlaku – Bude Bitcoin i nadále řídit kryptomarket?

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Aktuální situace na kryptomarketu byla a ještě pořád je pro hodlery jakýmsi stádiem vyčkávání na ten správný okamžik k nákupu, před odjezdem „kryptovlaku” na růstovou kolej. Ačkoli většina hodlerů již pravděpodobně nějaký ten nákup během letošní korekce udělala, tak mnozí drobní i velcí investoři stále ještě čekají na kurz okolo 6 500 až 6 000 USD za Bitcoin, či ještě méně. Případný dlouhodobý vstup na těchto hodnotách se jeví jako velmi dobrá investice.

Náš trader IXOYE věří, že by se BTC na tyto hodnoty ještě dostat mohl. Na stránce Trading11.com si můžete přečíst analýzy a další užitečné informace, které se vám můžou hodit jak pro trading, tak i pro účely hodlování. Svým nákupem placené části Tradingu11 podpoříte tvorbu kvalitního obsahu, vč. čerstvých analýz a zajímavých novinek, které zde pro vás náš trading tým chystá (např. signály). Věříme, že věnovat 10 euro za tyto služby, je více než přijatelné. Samozřejmě můžete i nadále využívat obsah zdarma (veškerý obsah na Kryptomagazínu je zdarma).

Podíváme se na 6 000 USD za Bitcoin?

Ale zpět k Bitcoinu. Hodně lidí předpovídá prudký růst trhu, přísun velkých hráčů a institucionálních investorů. Na druhou stranu je zde stále ve hře zmiňovaný návrat na hodnoty okolo 6 000, což samozřejmě velcí, ale i malí hráči ví. Tyto indicie nám napovídají, že hodně lidí bude pravděpodobně spokojeno, až když cena této hladiny dosáhne. Osobně se domnívám, že případným retestem této hranice by mohlo konečně dojít k ukončení období vyčkávání a „kryptovlak” by mohl vyjet ze stanice. Je samozřejmě otázkou, jak velké množství kapitálu někde čeká, ale pokud pravidelně čtete Kryptomagazín, tak jistě máte určitou představu o množství potenciálních zájemců.

Bitcoin dominance

Pro nás dlouhodobé držitele mincí a tokenů je nejdůležitější kurz Bitcoinu, protože od něj se odvíjí celý kryptomarket. Proto možná budete souhlasit, že by mohlo být skvělé, mít přístup k čerstvým analýzám BTC/USD. Dále bude určitě zajímavé sledovat, jak se bude vyvíjet kurz BTC/altcoiny, resp. kurz BTC dominance.

Graf podílu BTC a altcoinů na celkové tržní kapitalizaci (BTC dominance) – zdroj: coinmarketcap.com

Jak můžete vidět na grafu, dominance Bitcoinu za posledních cca 15 měsíců výrazně klesla a pokud by tento trend i nadále pokračoval, tak by došlo k tomu, že tzv. others (kryptoměny mimo top 10) zalistované na CMC (CoinMarketCapu) překonají Bitcoin. Vzhledem k tomu, že jich je dohromady přes 1600, tak by to ve skutečnosti nebylo až takové překvapení. Nicméně je otázkou, kolik ze současných altcoinů tu bude i za rok, dva…

Ve hře je také tzv. flippening

Když už jsme u vztahu BTC/alt., tak nemůžeme opomenout ani tuto možnost. Pro hodlery je to samozřejmě velké téma. Dojde k překonání Bitcoinu jinou kryptoměnou? Bude to Ethereum? V této souvislosti můžeme vzít do úvahy především aktuální vizi do budoucna, kterou tyto kryptoměny mají ve vztahu k největším překážkám v masové adaptaci kryptoměn.

O Ethereu v poslední době slýcháme spoustu zajímavých novinek, mezi které patří např. přechod na Proof-of-Concept. V zásadě však akceptaci kryptoměn širokou veřejností stojí v cestě zejména jejich vysoká volatilita a omezený počet transakcí za určitý čas. Proto může být právě vyřešení těchto problémů pro další vývoj a případný růst či pokles BTC dominance (resp. flippening) rozhodující.

Volatilita

První zmíněný problém by se mohl s postupným adaptováním kryptoměn a tím vyvolaným růstem jejich cen vyřešit sám, protože jakmile bude celková tržní kapitalizace stoupat, dojde zároveň k poklesu volatility a nebude již ani pro velké hráče či různé pump and dump skupiny tak snadné hýbat s kurzem, jako dosud. Zbývá nám tedy druhý problém:

Rychlost transakcí

Ačkoli je Bitcoinu tento problém neustále vytýkán, např. Rogerem Verem, osobností stojící za BCH (kryptoměnou, která se pyšní 60 transakcemi za vteřinu), ve skutečnosti již od 15. března běží na mainnetu BTC beta verze Lighting Networku. Lighting Network by mohl, pokud bude úspěšný, naprosto rozdrtit veškerou konkurenci. Měl by totiž umožnit miliony až miliardy transakcí za vteřinu. Vitalik Buterin, zakladatel a mediální tvář Etherea, však nezůstal pozadu a společně s vývojářem Josephem Poonem, který pracoval na LN, vytvořil Plasmu, což je obdoba LN.

Mohlo by Vás zajímat:

[Seriál] Plánujeme nákup kryptoměn k hodlování (1. díl) – Riziko

Závěr

Pokud dlouhodobě držíte kryptoměny, je možné, že právě teď trpělivě vyčkáváte, zda cena BTC klesne někam na úroveň okolo 6 – 6,5 tisíc USD, abyste mohli výhodně přikoupit. Zda k tomu dojde jisté není, ale pokud ano, mohlo by to znamenat určité odblokování vyčkávajícího kapitálu a přísun investorů, kteří již nebudou mít důvod na nic čekat, což by mohlo odstartovat růst.

Zajímavé informace i k tomuto tématu a pravidelné analýzy kryptoměn vč. BTC naleznete na webu Trading11.com. Pro správnou volbu kryptoměn k dlouhodobému držení je důležité si alespoň orientačně určit, zda bude dominance BTC nadále klesat, nebo dojde k otočení trendu, např. pokud se vývojářům Bitcoinu podaří úspěšně dokončit implementaci LN. Zda k tomu dojde a jaká bude odpověď Etherea a ostatních krptoměn ukáže až čas. Zařadit do svého protfolia BTC však určitě není špatný nápad.

-Kytka

Naše aktuální video:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img