Goldman Sachs zavádí Bitcoin futures pro institucionální investory

0
(0)

Globální investiční bankovní společnost Goldman Sachs Group, která podniká v oblasti cenných papírů, řízení investic a poskytuje další finanční služby, umožní svým klientům „vsadit si“ na cenu Bitcoinu. Můžeme tedy očekávat další významný pohyb ceny této kryptoměny?

Bitcoin futures jako projev důvěry vůči kryptoměnám?

Goldman Sachs se tímto krokem stala první regulovanou finanční institucí, která umožnila klientům obchodovat s Bitcoin futures. Banka samozřejmě nebude obchodovat s Bitcoinem přímo. Obchod bude spočívat v uzavírání termínových kontraktů tykajících se budoucí ceny digitální měny. Klienti této finanční instituce tak mohou využít své vlastní finanční prostředky k uzavření smlouvy. Ta je zaváže k povinnosti prodat nebo koupit aktivum (v tomto případě Bitcoin) ve stanoveném čase v budoucnosti za cenu určenou v současnosti.

Mohlo by vás zajímat: Jak spuštění futures ovlivní hodnotu Bitcoinu?

Zpráva ohledně vstoupení jedné z nejsilnějších bank světa do oblasti kryptoměn by měla nepochybně znamenat mimo jiné i projev důvěry v Bitcoin a v digitální měny celkově.

Druhá šance na levný nákup pro Wall Street

Na předpokládaný vstup investorů z Wall Street upozornil i senior analytik společnosti eToro, Mati Greenspan. Uvedl, že institucionální investoři měli zájem o obchodování s Bitcoinem už v čase jeho letošního minima. Narážel především na fakt, že ti, kteří nezainvestovali převážně začátkem minulého roku, nabyli dojmu, že jim už unikla příležitost k nákupu za výhodnou cenu.

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

K možnému dopadu na trh, vzhledem k výše uvedenému vstupu nových investorů, Greenspan dodává:

“Je těžké říct, zda nově přicházející investory charakterizovat jako býky nebo jako medvědy. Podstatný je ale fakt, že svým vstupem přinesou na trh kryptoměn novou likviditu.”

Závěr

Goldman Sachs není jediný, kdo se zaměřil na obchodování s Bitcoin futures. Burza BitMEX, která nabízí derivátové produkty retailovým investorům, má momentálně denní objem obchodů v hodnotě 3 milionů dolarů, přičemž za rok 2017 zaznamenala příjmy až 83 milionů dolarů. Zajímavý je také údaj z ledna tohoto roku, kdy za jeden měsíc dokázali vygenerovat příjmy přesahující 20 milionů dolarů.

Arthur Hayes, generální ředitel společnosti, na margo tehdejší korekce cen téměř všech kryptoměn poznamenal:

“To je ta nejlepší věc, jakou jsme mohli zažít. Trh klesá a my vyděláváme stále více. Milujeme tuto volatilitu.“

Naše nejnovější video:

Zdroj:
bitcoinist.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Dalibor

Od kdy?

Denisa Falta

Podle dostupných informací to vypadá, že od oznámení.

spot_img