Wall Street investuje do krypta. Bitcoin i přesto padá

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...

Wall Street. I přes značný skepticismus, který v minulosti na adresu kryptoměn z Wall Streetu zazníval, se tento trend v poslední době mění k lepšímu. Ani přesto však nedošlo k očekávanému nárůstu cen na kryptoburzách a Bitcoin dokonce klesá. Pojďme se podívat, proč tomu tak je.

Krypto a Wall Street. Dlouhodobá bitva, která se v poslední době obrací spíše na stranu míru a spolupráce. Obzvláště poté, co vyšla zpráva o tom, že řada investorů potají do kryptoměn a blockchainu investuje. Mezi nimi byl také jeden z největších odpůrců kryptoměn Goldman Sachs, který nedávno oznámil, že bude nabízet Bitcoin futures.

Doporučujeme si přečíst: Goldman Sachcs začne obchodovat s Bitcoin futures.

A není jedinou investiční společností, která se postupně prokousává ke kryptu. Například Intercontinental Exchange, vlastník newyorské burzy, zkoumá možnosti Bitcoin swapů pro investory na institucionální úrovni. Tyto kroky by mohly pomoci otevřít dveře přílivu investorů a tím navýšit cenu kryptoměn, především Bitcoinu. Prozatím se tak však neděje. Ceny BTC padají i navzdory takovým novým investorům, jako je Bloomberg ve spolupráci s Galaxy Digital Capital Management.

Stojí strach z bezpečnosti v cestě nárůstu cen kryptoměn?

Zabezpečení kryptoměn je jednou z nejdůležitějších otázek potencionálních investorů. V minulosti již došlo k řadě krádeží a průniku hackerů do hlubin majetků investorů na různých burzách. Burzy totiž povětšinou neví, jak tyto majetky zabezpečit.

Každá společnost či banka, která plánuje zprostředkovávat transakce s kryptoaktivy, tak čelí důležité otázce: jak je ochránit a „skladovat“? Mimo jiné se banky také obávají jejich zneužití v nelegálních činnostech, jak prohlásil dříve Jes Staley, CEO Barclays, tedy jedné z nejvýznamnějších britských finančních institucí.

Kryptoměny jsou pro nás velikou výzvou. Na jednu stranu se jedná o velmi pokrokovou technologii, která může značně zlepšit finanční technologie, na druhou stranu existuje možnost, že budou využívány k činnostem, se kterými nechce mít banka nic společného,“ říká CEO Barclays Jes Staley.

Závěr

Jak lze vidět, Wall Street se pomalu, ale jistě, obrací na onu pozitivní vlnu kryptoměn. No, pozitivní je možná silné slovo, řekněme tedy spíše „méně skeptickou vlnu“. Problémy pro ně představuje především strach z krádeží a také nejistá situace panující kolem postoje vlád a regulačních úřadů. A ačkoliv je podíl investicí vlků z Wall Street do kryptoměn mnohonásobně vyšší než dříve, ceny BTC jdou poslední dobou spíše dolů. Na druhou stranu je však třeba se zamyslet nad tím, že jeho cena by mohla být bez pomoci investorů z Wall Streetu ještě níže. Rozhodně je dobře, že se investoři přestávají kryptoměn bát a zdá se, že jejich vztah k nim se bude spíše lepšit. Uvidíme, co nám v budoucnu přinesou nové blockchain projekty zaměřené na vyšší bezpečnost a také letošní připravované regulace.

Naše nejnovější video:

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojqz.com

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře