Wall Street investuje do krypta. Bitcoin i přesto padá

0
(0)

Wall Street. I přes značný skepticismus, který v minulosti na adresu kryptoměn z Wall Streetu zazníval, se tento trend v poslední době mění k lepšímu. Ani přesto však nedošlo k očekávanému nárůstu cen na kryptoburzách a Bitcoin dokonce klesá. Pojďme se podívat, proč tomu tak je.

Krypto a Wall Street. Dlouhodobá bitva, která se v poslední době obrací spíše na stranu míru a spolupráce. Obzvláště poté, co vyšla zpráva o tom, že řada investorů potají do kryptoměn a blockchainu investuje. Mezi nimi byl také jeden z největších odpůrců kryptoměn Goldman Sachs, který nedávno oznámil, že bude nabízet Bitcoin futures.

Doporučujeme si přečíst: Goldman Sachcs začne obchodovat s Bitcoin futures.

A není jedinou investiční společností, která se postupně prokousává ke kryptu. Například Intercontinental Exchange, vlastník newyorské burzy, zkoumá možnosti Bitcoin swapů pro investory na institucionální úrovni. Tyto kroky by mohly pomoci otevřít dveře přílivu investorů a tím navýšit cenu kryptoměn, především Bitcoinu. Prozatím se tak však neděje. Ceny BTC padají i navzdory takovým novým investorům, jako je Bloomberg ve spolupráci s Galaxy Digital Capital Management.

Stojí strach z bezpečnosti v cestě nárůstu cen kryptoměn?

Zabezpečení kryptoměn je jednou z nejdůležitějších otázek potencionálních investorů. V minulosti již došlo k řadě krádeží a průniku hackerů do hlubin majetků investorů na různých burzách. Burzy totiž povětšinou neví, jak tyto majetky zabezpečit.

Každá společnost či banka, která plánuje zprostředkovávat transakce s kryptoaktivy, tak čelí důležité otázce: jak je ochránit a “skladovat”? Mimo jiné se banky také obávají jejich zneužití v nelegálních činnostech, jak prohlásil dříve Jes Staley, CEO Barclays, tedy jedné z nejvýznamnějších britských finančních institucí.

Kryptoměny jsou pro nás velikou výzvou. Na jednu stranu se jedná o velmi pokrokovou technologii, která může značně zlepšit finanční technologie, na druhou stranu existuje možnost, že budou využívány k činnostem, se kterými nechce mít banka nic společného,” říká CEO Barclays Jes Staley.

Závěr

Jak lze vidět, Wall Street se pomalu, ale jistě, obrací na onu pozitivní vlnu kryptoměn. No, pozitivní je možná silné slovo, řekněme tedy spíše “méně skeptickou vlnu”. Problémy pro ně představuje především strach z krádeží a také nejistá situace panující kolem postoje vlád a regulačních úřadů. A ačkoliv je podíl investicí vlků z Wall Street do kryptoměn mnohonásobně vyšší než dříve, ceny BTC jdou poslední dobou spíše dolů. Na druhou stranu je však třeba se zamyslet nad tím, že jeho cena by mohla být bez pomoci investorů z Wall Streetu ještě níže. Rozhodně je dobře, že se investoři přestávají kryptoměn bát a zdá se, že jejich vztah k nim se bude spíše lepšit. Uvidíme, co nám v budoucnu přinesou nové blockchain projekty zaměřené na vyšší bezpečnost a také letošní připravované regulace.

Naše nejnovější video:

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojqz.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pedro

Tohle je jedna z veci, kterou na kryptomenach nechapu. Kdyz se do nich investuje, tak padaji. Kdyz uz to vypada, ze na ne lidi zanevreli tak rostou :-/
Tak napriklad v prosinci/lednu. Snad kazda burza musela pozastavit registrace, protoze tam bylo tolik bitcoinu chtivych lidi, ze to nedavali. Kdyz pak treba binance na chvili registrace zase otevreli, za hodinu je museli znovu zavrit. A tenhle novy “priliv investoru” vubec nebyl poznat.
Podobne u Ripple, uz nekolikrat ohlasili spolupraci s nekym z financniho sektoru a na kurz to melo vliv asi jako vzduchovka na tank.

Denisa Falta

Ripple má trochu jinou pozici než většina ostatních kryptoměn (viz náš nedávný článek o Ripple). A ve hře je těch faktorů více, třeba chování tzv. velryb… těžko se předpovídá, jak se bude celý trh chovat. Navíc velká část trhu je v Asii a tamní mentalita je také odlišná a to, co pro nás může být zásadní zpráva, pro Asii je marginální a naopak. Bylo by to na samostatný článek 🙂

Martin

ten titulek je špatně… ne “přesto”, ale “právě proto”.. oni mají páky na to tlačit cenu dolů,dusit trh aby sami nakoupili co nejlevněji co největší množství :-/

spot_img