Roger Ver: Bitcoin ztratí dominantní pozici, brzy bude překonán

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Bitcoin brzy ztratí svou dominantní pozici, jako nejhodnotnější kryptoměna na světě. To tvrdí jeden z prvních obhájců digitální měny, Roger Ver. 

Která kryptoměna překoná Bitcoin?

Roger Ver, jehož angažovanost ve světě kryptoměn už od roku 2011 mu získala přezdívku  “Bitcoin Jesus”, je přesvědčen, že technologicky vyspělejší kryptoměny, jakou je například Ethereum a Bitcoin Cash, zaznamenají v příštích měsících a letech obrovské zisky.

Mohlo by vás zajímat: Vše o kryptoměně Ethereum

Podle Vera, výrazný nárůst jejich hodnoty bude pravděpodobně korelovat s mírnějšími zisky pro Bitcoin, což povede k tomu, co analytici označují jako “The Flippening” – moment, kdy Bitcoin již nebude kryptoměnou s největší tržní kapitalizací.

Psali jsme: The Flippening: BTC vs. BCH

“Vidím, že se to už děje a já věřím, že je to nevyhnutelné,”

řekl Ver v rozhovoru pro The Independent.

“Kryptoměna Ethereum by mohla do konce roku předstihnout Bitcoin a Bitcoin Cash by mohl totéž stihnout ještě před rokem 2020.”

Problémy Bitcoinu, kryptoměny 1.0…

Ver také zmínil problémy s Bitcoinem, který bojuje s pomalými transakčními časy a vysokými poplatky v momentu zvýšení jeho popularity. Od vzniku Bitcoinu v roce 2009 bylo již vytvořeno více než 1 500 dalších kryptoměn, které se snaží tyto nedostatky napravit.

… a nárůst hodnoty Etherea a Bitcoin Cash

Za posledních dvanáct měsíců se cena BTC zvýšila z přibližně 1 700 USD na 9 360 USD – což představuje nárůst o 450 procent. Ve stejném časovém horizontu zaznamenala kryptoměna Ethereum nárůst o téměř 1 000 procent, a BCH se v srpnu loňského roku obchodoval za přibližně 500 USD, zatímco dnes je to kolem 1 655 USD.

Závěr

Jiní experti v oblasti kryptoměn tvrdí, že Bitcoin je příliš dobře zavedený, než aby ztratil svou pozici nejhodnotnější kryptoměny na světě. Co myslíte vy, porazí brzy Bitcoin jiná kryptoměna? A případně jaká?

Naše nejnovější video:

YouTube video

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kryptonik

Bitcoin je asi jako Internet Explorer před deseti až patnácti lety. První a hojně rozšířený, funkční, vyhovující masám uživatelů PC, kteří objevují možnosti internetu. A dnes? Odpovězte si sami zda IE právě teď používáte. Opravdu si myslíte, že lze spalovat více a více drahé elektřiny na těžbu BTC, když existují efektivnější, rychlejší a levnější kryptoměny na bázi PoS s aplikačními vrstvami? Každý produkt existuje do té doby, dokud se to vyplácí výrobcům, vyhovuje uživatelům a není z trhu vytlačen lepším řešením.

Peppa

Bitcoin Cash? Já tomu říkám Bitcoin Crash, zvláště po tom jejich posledním extempore.
BTC bude ještě nejméně 5 let králem.

PeKy

BTC není něco za co si půjdu koupit 10dkg salámu a rohlík. Jako uchovatel hodnoty má největší potenciál ze současných měn. Může se stát, že ho na nějakou dobu předběhne jiná měna, ale pochybuju, že to bude nějaká z těch současných. Věřil bych spíše měnám, které budou vydávat státy či korporace. Lidi potřebují něco regulovaného, pohodlného, že to bude centralizované? Kdo si myslí, že současné kryptoměny nejsou je naivka.
Už vůbec to nebude ETH, které doplatí na propůjčování svého blockchainu pochybným ICO. Píšete o zastaralé neohrabané technologii BTC. V čem je BCH technologicky HI-END a jedinečný, jsou tu technologicky promakanější měny a i ty poslušně skáčou podle toho jak si s BTC elity pohrávají. Fungovat to celé začne teprve až si lidé namlátí hubu slepým investováním do pochybných ICO, vrátí se ke kořenům a začnou používat vlastní hlavu. Pak tady znovu budou jednoty max desítky kryptoměn, ne tisíce, v čele s BTC.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: