Roger Ver: Bitcoin ztratí dominantní pozici, brzy bude překonán

3
Ver: bitcoin ztratí pozici

Bitcoin brzy ztratí svou dominantní pozici, jako nejhodnotnější kryptoměna na světě. To tvrdí jeden z prvních obhájců digitální měny, Roger Ver. 

Která kryptoměna překoná Bitcoin?

Roger Ver, jehož angažovanost ve světě kryptoměn už od roku 2011 mu získala přezdívku  „Bitcoin Jesus“, je přesvědčen, že technologicky vyspělejší kryptoměny, jakou je například Ethereum a Bitcoin Cash, zaznamenají v příštích měsících a letech obrovské zisky.

Mohlo by vás zajímat: Vše o kryptoměně Ethereum

Podle Vera, výrazný nárůst jejich hodnoty bude pravděpodobně korelovat s mírnějšími zisky pro Bitcoin, což povede k tomu, co analytici označují jako „The Flippening“ – moment, kdy Bitcoin již nebude kryptoměnou s největší tržní kapitalizací.

Psali jsme: The Flippening: BTC vs. BCH

„Vidím, že se to už děje a já věřím, že je to nevyhnutelné,“

řekl Ver v rozhovoru pro The Independent.

„Kryptoměna Ethereum by mohla do konce roku předstihnout Bitcoin a Bitcoin Cash by mohl totéž stihnout ještě před rokem 2020.“

Problémy Bitcoinu, kryptoměny 1.0…

Ver také zmínil problémy s Bitcoinem, který bojuje s pomalými transakčními časy a vysokými poplatky v momentu zvýšení jeho popularity. Od vzniku Bitcoinu v roce 2009 bylo již vytvořeno více než 1 500 dalších kryptoměn, které se snaží tyto nedostatky napravit.

… a nárůst hodnoty Etherea a Bitcoin Cash

Za posledních dvanáct měsíců se cena BTC zvýšila z přibližně 1 700 USD na 9 360 USD – což představuje nárůst o 450 procent. Ve stejném časovém horizontu zaznamenala kryptoměna Ethereum nárůst o téměř 1 000 procent, a BCH se v srpnu loňského roku obchodoval za přibližně 500 USD, zatímco dnes je to kolem 1 655 USD.

Závěr

Jiní experti v oblasti kryptoměn tvrdí, že Bitcoin je příliš dobře zavedený, než aby ztratil svou pozici nejhodnotnější kryptoměny na světě. Co myslíte vy, porazí brzy Bitcoin jiná kryptoměna? A případně jaká?

Naše nejnovější video:

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PeKyPeppaKryptonik Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kryptonik
Host
Kryptonik

Bitcoin je asi jako Internet Explorer před deseti až patnácti lety. První a hojně rozšířený, funkční, vyhovující masám uživatelů PC, kteří objevují možnosti internetu. A dnes? Odpovězte si sami zda IE právě teď používáte. Opravdu si myslíte, že lze spalovat více a více drahé elektřiny na těžbu BTC, když existují efektivnější, rychlejší a levnější kryptoměny na bázi PoS s aplikačními vrstvami? Každý produkt existuje do té doby, dokud se to vyplácí výrobcům, vyhovuje uživatelům a není z trhu vytlačen lepším řešením.

Peppa
Host
Peppa

Bitcoin Cash? Já tomu říkám Bitcoin Crash, zvláště po tom jejich posledním extempore.
BTC bude ještě nejméně 5 let králem.

PeKy
Host
PeKy

BTC není něco za co si půjdu koupit 10dkg salámu a rohlík. Jako uchovatel hodnoty má největší potenciál ze současných měn. Může se stát, že ho na nějakou dobu předběhne jiná měna, ale pochybuju, že to bude nějaká z těch současných. Věřil bych spíše měnám, které budou vydávat státy či korporace. Lidi potřebují něco regulovaného, pohodlného, že to bude centralizované? Kdo si myslí, že současné kryptoměny nejsou je naivka. Už vůbec to nebude ETH, které doplatí na propůjčování svého blockchainu pochybným ICO. Píšete o zastaralé neohrabané technologii BTC. V čem je BCH technologicky HI-END a jedinečný, jsou tu technologicky promakanější… Číst vice »