Bitcoin vs. Bcash flippening – co se to děje s kryptoměnami?

0
Bitcoin vs. Bcash flippening

Disclaimer: Tento článek je plný spekulací. Neberte ho 100% vážně. Je to pouze můj pokus o vysvětlení současné situace.

Dnes to bylo poprvé, co jsem v noci nemohl spát kvůli kryptoměnám. Nebál jsem se o své peníze. Vše, co jsem investoval, pro mě prakticky neexistuje. Emoce jdou stranou. Pokud vydělám, tak fajn. Pokud prodělám, tak … život půjde dál. Nejsem závislý na čísle zapsaném v blockchainu.

Bál jsem se o Bitcoin samotný. Už v pátek ráno jsem narazil na příspěvek z 30.7.2017. Někdo v něm popisoval, jaké jsou plány s Bitcoin Cashem a popravdě, znějí dost děsivě.

Příspěvek v té době nebyl velmi kredibilní. „Dobře informovaný zdroj, který nemohu jmenovat,“ nezní až tak důvěryhodně. Obsah tohoto příspěvku mě však doslova přilepil k židli. V podstatě naprosto přesně předpověděl vývoj událostí.

Bitcoin vs. Bcash flippening

Co se prý stane s Bitcoin Cashem?

Bitcoin Cash je ideální verze Bitcoinu pro Big Blockery (o válce mezi Bitcoin Core a Big Blockery se dočtete v tomto článku). SegWit2X byl kompromis, který by naštval obě strany. Už od začátku neměl šanci na úspěch. Zbytečný upgrade, který by nedosáhl vůbec ničeho.

Tvůrci Bitcoin Cashu však vymysleli plán, který dnes (zdá se) vchází do nové fáze. Pojďme však od začátku:

1. Forkni Bitcoin
2. Nech lidí prodat své nové coiny. Každý kdo nemá zájem, se jich dříve či později
zbaví. Nakup je za pár drobných
3. Vyžeň cenu Bitcoin Cashu na 0,1 BTC. (A já bych ještě dodal – zruš EDA hack).
Bcash se tak stane profitabilní pro minery a začne se do něj přelévat velká část
hashratu z BTC.
4. Bcash začínají těžit menší mining pooly. Později se k nim přidají i ty větší. To
způsobí další příliv peněz a ochromí Bitcoin blockchain. Bcash bude mít větší
výkon, než Bitcoin.
5. Rebranding: Začni Bcash nazývat Bitcoin. Donuť všechny své partnery, aby tak
udělali také.
6. Sleduj, jak se peníze přelévají do nového Bitcoinu.

Hmm … zní to děsivě? Momentálně jsme někde mezi bodem č.3 a bodem č.4. Zrušení SegWit2X dalo všem Big Blockerům jasný signál. Přejděte na Bitcoin Cash! A je to vidět. Dnes brzy ráno tato kryptoměna v tržní kapitalizaci předběhla Ethereum! Dosáhla hodnotu 0,427 BTC. Samozřejmě, pouze na krátko. Momentálně se motá okolo hranice 0,25 BTC a je dost pravděpodobné, že půjde ještě níže.

Těžit Bcash se vyplatí

Tato situace však Big Blockerům vyhovuje. Účelem dnešní pumpy nebylo začít flippening a předběhnout Bitcoin. Na to je příliš brzy. Účelem bylo dát jasný signál minerům. Těžba Bcashu je nyní 4x výhodnější, než těžba Bitcoinu. Zítra se odstraní EDA hack a nejbližší úprava obtížnosti bude dva týdny daleko. To je docela dlouhá doba, během níž na Bcash blockchain projde nezanedbatelné procento minerů.

Myslíte si, že pouze kecám? Že způsobuji paniku a že ve skutečnosti se nic neděje? Myslete znovu. Hashrate Bcash blockchainu je momentálně těsně pod 5 Exahashmi. Hashrate Bitcoin blockchainu je těsně pod 7 Exahashmi. A ještě dnes ráno, to bylo přesně naopak.

Jistě, to tu už přece párkrát bylo. Každá mega pumpa Bcashu způsobila podobný flippening. Tentokrát je to však jiné. Přečtěte si bod 5. „Bitcoin Cash je nový Bitcoin,“ čtu všude. A bude to pokračovat. Očekávám, že nějaká velká čínská krypto-firma brzy z Bcashu udělá Bitcoin a Bitcoin začne nazývat Bitcoin Classic. Nebo nějak jinak. Můj osobní tip je, že s tím začne ViaBTC, následovat bude Bitmain a stránka bitcoin.com. Uvidíme …

Ale nepodaří se jim to

Tento flippening by měl děsivé následky. Dovolím si tvrdit, že všechno stojí a padá na Bitcoinu. Zároveň tvrdím, že se to Big Blockerům nepodaří. Jejich plán se mohl zdát dobrý přes prázdniny, ale za poslední tři měsíce jsme ušli velkou cestu. Bitcoin dospěl!

Už to není jen nějaká podivná internetová měna, kterou svět většinou ignoruje. Bitcoin je všude. Vyjadřují se k němu vlády, diktátoři, šejkové, obchoduje s ním Wall Street. Za poslední měsíc jeho hodnota vyskočila o tři tisíce dolarů (historické maximum – 7900 $). Důvod? Bitcoin se ještě tento rok dostane na největší burzu derivátů na světě (CMA Group).

A to není jediná velká burza, která se rozhodla dát svým zákazníkům možnost obchodovat s Bitcoinem. Podobné mega oznámení zde máme každý týden.

Na flippening je už pozdě

Kdyby Bcash přišel o půl roku dříve, měl by velkou šanci. Ale dnes je už pozdě. Já osobně nevěřím, že se mu podaří nahradit Bitcoin. Nevím, co ještě dodat.

Tento článek je vysoce spekulativní, v podstatě nic, co jste si právě přečetli není potvrzeno, avšak kousky puzzle do sebe docela pěkně zapadají. Máme před sebou zajímavých pár týdnů, připravte se na pořádnou jízdu!

Sledujte nás na facebooku a nezmeškejte zajímavé informace ze světa kryptoměn. Tento útok na Bitcoin ještě neskončil. Bude to zajímavé. Diskutovat můžete například na kryptomagazin fóru, ve vlákně FORK – rozdělení sítě

Trading recommendation: Jsme uprostřed zajímavé korekce. Mé doporučení je následující. Abyste měli klid v duši, pořiďte si nějaký Bitcoin Cash. Já osobně držím BTC a BCH v poměru 1: 1.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na