[HODL] Aktuální situace na kryptotrhu – Nebojíte se, že uděláte chybu?

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Aktuální situace na trhu je pro mnohé poměrně těžko čitelná a není divu, vždyť už už jsme se málem podívali nad 10 tisíc USD za Bitcoin, přišla řada pozitivních zpráv, v jednom kuse slyšíme o podpoře blockchainu i kryptoměn, o nových dohodách spolupráce, o obchodování Bitcoin futures na Wall Street či u známé investiční banky Goldman Sachs, do toho proběhla konference Consensus, která by podle některých odhadů mohla odstartovat růst Bitcoinu, a tím i ostatních kryptoměn. Cena Bitcoinu nám však i přesto klesá.

Od posledního většího propadu s napětím očekáváme, zda se potvrdí formace dvojité dno a kryptoměny porostou. Jenže jsou tu i negativní zprávy jako zákaz kryptoreklam, ke kterému se přidal další vyhledávač (Bing), dehonestující vyjádření některých známých investorů na adresu Bitcoinu a ostatních kryptoměn, či studie, podle které je velká část objemů na burzách Huobi a Okex vymyšlená, razie v jihokorejské burze Upbit, atd. Všechny tyto a další informace jste si mimochodem mohli přečíst v našich článcích. No, a zde začíná naše dilema.

Co dál?

Je to celkem prosté. Může přijít růst a potvrzení formace dvojité dno, což by znamenalo potvrzení změny dlouhodobého trendu z medvědího marketu na býčí, tedy růstový. Stejně tak je však možné, že se ještě jednou podíváme hluboko do výprodejové zóny a to třeba až pod 6 tisíc. Naši tradeři pro vás denně sledují a analyzují grafy a nabízejí svůj pohled na trh a jeho budoucí směřování, proto se určitě nezapomeňte podívat na stránku Trading11. Relevantní informace zazní i v aktuálním videu pod článkem.

I hodleři můžou obchodovat

Pokud hodlujete kryptoměny, tak máte v zásadě na výběr ze dvou možností. Buď budete spekulovat na pokles resp. růst a část svých kryptoměn prodáte či přikoupíte, nebo se budete držet dlouhodobého plánu a prostě jen hodlovat. V takovém případě vás veškeré pohyby kurzu nechávají v klidu, protože máte svůj dlouhodobý plán, kterého se držíte.

Samozřejmě, že být hodler neznamená nikdy neobchodovat. Je jen na vás, do jaké míry se rozhodnete obě varianty (trading a hodlování) kombinovat. Z vlastní zkušenosti však vím, že čím více se začnu odchylovat od dlohodobé strategie a nechám se zlákat dojmem, že vím, kam se trh ubírá, tím je větší pravděpodobnost, že udělám nějakou chybu.

Seriál pro tvorbu dlouhodobého plánu:

[Seriál] Plánujeme nákup kryptoměn k hodlování (1. díl) – Riziko

Učte se z chyb

Z tohoto důvodu se snažím omezit potenciální dopad svých chyb. Když něco zkouším, tak jen s malou částí svého kapitálu, aby případná chyba nebyla příliš bolestivá. Díky tomu se můžu učit a neriskuju víc, než si můžu dovolit. Každá výhra je příjemná a člověk z ní má radost a každá chyba je škola, takže se jich netřeba bát.

Je vhodný čas pro dlouhodobý vstup?

V době psaní tohoto článku (18.5.2018) se cena Bitcoinu pohybuje okolo 8 100 USD. To je oproti jeho ATH 20 000 USD velmi výhodná cena za předpokladu, že věříte, že Bitcoin své ATH časem překoná, stejně jako tomu věřím já, jinak bych tu pochopitelně nebyl. Jsou mezi vámi mnozí ostřílenější kryptoměnoví matadoři, než jsem já, kterým bych si nedovolil radit. Proto se omezím na doporučení pro začátečníky, které zní: rozložte si svůj kapitál na více částí a vstupujte do kryptoměn postupně. Umožní vám to nakoupit si část hned a zároveň si ještě počkáte na případnou lepší cenu. Pokud bude cena klesat, budete rádi, že můžete přikoupit, bude-li stoupat, můžete se těšit, že jste část nakoupili, když byla nižší.

-Kytka

Naše aktuální video, kde najdete další informace:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Verybadboy

Nerad bych autora nějak opravoval, ale tuším , že se jedná o výraz HOLD případně holdovat z anglického slova držet a ne o slovo hodlovat jak je zde použito.

Jiri

Autor píše zcela správně, jedná se o se slang tzv. backronym pro Hold On for Dear Life.

spot_img