[ZPRÁVY] Vyhledávač od Microsoftu Bing se přidává k zákazu kryptoreklam – Hard Fork BCH

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vyhledávač od Microsoftu Bing se přidává k zákazu kryptoreklam – Včera došlo k hard forku BCH – Pátá největší banka bude testovat vlastní kryptoměnu – Interní audit burzy Upbit neprokázal pochybení – Bithumb přidává pět nových kryptoměn – Japonská Nomura bude nabízet investice do digitálních aktiv – Výrobce těžebních zařízení Canaan Creative plánuje největší krypto IPO ve výši 1 miliardy USD – FuzeX vytvořil chytrou platební kartu pro až 15 kryptoměnových účtů a 10 debetních nebo platebních karet – CME Group s partnerem vydává referenční sazbu pro ETH – LG plánuje blockchainovou platformu Monachain – Ukrajina chce legalizovat kryptoměny – Američtí regulátoři nechtějí potlačovat kryptoměny

Zpráva dne

Bing, vyhledávač od Microsoftu, se rozhodl také připojit k trendu zákazu inzerce kryptoměn, který inicioval v lednu Facebook, a který byl následován giganty Googlem a Twitterem. Někteří analytici považují tento krok za jeden z hlavních důvodů aktuálního poklesu trhů.

Psali jsme také: Consensus 2018 – shrnutí a zajímavosti

Kryptoměny a ICO

Aktualizace Bitcoin Cash (BCH), která zvýší velikost bloku z 8 MB na 32 MB a přidá nebo znovu aktivuje tzv. Op kódy, byla aktivována 15. května formou hard forku. Cointelegraph.com (v EN)

Pátá největší světová banka bude v roce 2019 testovat vlastní kryptoměnu. Zkušební fáze kryptoměny, známá jako MUFG Coin, může zahrnovat přibližně 100 000 držitelů účtů. Cointelegraph.com (v EN)

Přečtěte si: Která banka začne obchodovat s kryptoměnami jako první?

Burzy

Upbit, největší kryptoburza v Jižní Koreji, provedla interní audit na základě podezření z podvodů. Výsledky auditu údajně vyvracejí tvrzení, že burza nesprávně uváděla výši finančních prostředků, které drží. NewsBTC.com (v EN)

Jedna z největších jihokorejských kryptoburz Bithumb oznámila na Twitteru, že přidala pět nových mincí. Nově zalistované mince jsou TenX(PAY), WAX(WAX), Power Ledger(POWR), Loopring(LRC), Gifto(GTO). NewsBTC.com (v EN)

Začátkem tohoto týdne oznámila Bithumb, druhá největší kryptoburza v Jižní Koreji, která je známá svým přísným ověřovacím procesem pro nové kryptoměny, že zalistuje coin Popchain, o kterém globální komunita dosud neslyšela. Burza zrušila zalistování coinu po kritice, že 91 % coinů je uloženo na dvou peněženkách. CCN.com (v EN)

Byznys

Japonská globální investiční banka Nomura oznámila, že se chystá založit fond pro úschovu digitálních aktiv. Nový projekt se zaměřuje na odstranění překážek pro vstup institucionálních investic do kryptosvěta. Společný podnik Nomury bude veden ve spolupráci se společností Digital Ledger a investičním domem Global Advisors. Cointelegraph.com (v EN)

Čínská společnost Canaan Creative údajně usiluje o získání až 1 miliardy dolarů v IPO, což je zatím největší světová počáteční veřejná nabídka (IPO) spojená s kryptosférou. QZ.com (v EN)

Společnost FuzeX vytvořila chytrou kartu eCard, která zákazníkům umožňuje uložit až 15 kryptoúčtů, 10 debetních nebo kreditních karet a 5 zákaznických účtů na jednom místě. Tlačítka integrovaná do eCard umožňují uživatelům rozhodnout, který účet chtějí použít k nákupu. Pomocí ePaper zobrazuje karta aktuální zůstatky každého z účtů. Životnost baterie eCard je 45 až 60 dní a je snadno dobíjecí. Cointelegraph.com (v EN)

Skupina CME spolupracuje se společností Crypto Facilities Ltd, sídlící v Londýně, na spuštění nové referenční sazby pro Ether. Referenční sazba bude poskytovat denní cenové hladiny v amerických dolarech každý den v 16:00 londýnského času. Ethnews.com (v EN)

Gigant LG oznámil v oficiální tiskové zprávě, že spouští svou blockchainovou platformu s názvem “Monachain”. Předpokládá se, že platforma bude mít různé aplikace oblastech, jako jsou finance, veřejná sféra, výroba, komunikace a další. Bitcoinist.com (v EN)

Mohlo by vás zajímat: Blockchainové platformy představují novou éru inovací 

Regulace

Ukrajina připravuje, podle informací od člena ukrajinského parlamentu, návrh legislativy na legalizaci kryptoměn. Cointelegraph.com (v EN)

Americké regulační orgány z CFTC a SEC stále sledují kryptoměny a počáteční nabídky mincí. Ovšem podle komentářů během konference Coindesk Consensus nemají v úmyslu potlačit průmysl. Zástupci vlády souhlasili s tím, že nechtějí bránit inovacím, ani příliš zasahovat. Coindesk.com (v EN)

Naše nejnovější video:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img