Která banka začne obchodovat s kryptoměnami jako první?

0
(0)

Co všechno mají společné Goldman Sachs, Barclays nebo Morgan Stanley a kryptoměny? Dlouhou dobu neměly společného takřka nic, pouze negativní vyjádření ze strany představitelů těchto velkých finančních institucí. Například vyjádření CEO JP Morgan, Jamieho Diamona o Bitcoinu známe asi všichni. 12. září 2017 se nechal slyšet, že Bitcoin není nic jiného, než podvod. Jen o několik měsíců později se však situace radikálně změnila.

Změna

Finanční instituce se předhánějí v tom, kdo jako první umožní obchodování kryptoměn. Žádná z předních finančních institucí toto vyjádření však nechce dát oficiálně, dokud nebude 100% jisté, že obchodování s kryptoměnami skutečně umožní. Z některých stanovisek důležitých lidí například z Goldman Sachs nebo Barclays lze vycítit výraznou změnu postoje ke kryptoměnám.

A právě tato změna může naznačovat, že příchod kryptoměn mezi lidi nemusí být ani zdaleka tak nereálný, jak se může na první pohled zdát. Experti na blockchain jsou přijímáni do společností takřka každý den, přičemž právě oni mohou být jedním z nástrojů, jak Bitcoin a kryptoměny dostat mezi lidi.

Tip redakce Rockefellerové se také rozhodli investovat do kryptoměn

Goldman Sachs

3. května 2018 společnost Goldman Sachs vydala oficiální stanovisko, ve kterém již zastávala názor, že Bitcoin není podvod (to zabolí Jamie Diamone, že?). V tom samém prohlášení také Goldman Sachs naznačuje, že obchodování s kryptoměnami nemusí být vůbec vzdálené. Rana Yared, ředitelka jedné z divizí Goldman Sachs se nechala slyšet, že banka je zavalována otázkami a požadavky souvisejícími s kryptoměnami.

“Zaujalo nás, že naši klienti chtějí vlastnit Bitcoin anebo Bitcoin Futures proto, že si myslí, že to patří mezi alternativní možnosti, jak uchovat hodnotu (pozn. autora uchovatel hodnoty je jedna ze základních vlastností peněz).”

Už v roce 2017 se prý Goldman Sachs začal zaobírat možností obchodování kryptoměn, avšak na finálový krok se stále čeká. V lednu tohoto roku dané stanovisko sice tato banka popřela, avšak zdá se, že Goldman Sachs se ke kryptoměnám stále přibližuje.

Doporučujeme náš článek 5 věcí, které pošlou Bitcoin zpět na Měsíc

Barclays

Fámám a dohadům se nevyhnula ani tato banka. V oficiálním stanovisku však jakékoli spojení s kryptoměnami odmítá. CEO Barclays Jes Staley si velmi dobře uvědomuje, že kryptoměny sebou nesou obrovské starosti, hlavně co se týká regulací a vnímá to jako nejpalčivější problém. Na druhou stranu na adresu kryptoměn poznamenal tato slova:

“Kryptoměny pro nás představují skutečnou výzvu, protože na jedné straně jsou inovativní a kdokoli chce zůstat na špičce ve finančním světě, musí na kryptoměny reagovat. Na druhou stranu se však digitální měny mohou používat k aktivitám, se kterými nechce a nemůže být naše banka spojená.”

Údajně se však banka pokouší zjistit, zdali by obchodování s kryptoměnami mohlo být realizovatelné.

“Digitální technologie pozorně sledujeme a budeme i nadále vést dialog s našimi zákazníky o tom, jaké mají potřeby a záměry, co se týká těchto trhů.”

Výběr redakce Wall Street tajně investuje do kryptoměn

Morgan Stanley

Dalším obrovskou bankou, která je velmi často spojována s kryptoměnami je Morgan Stanley. Cíl této banky ale může být odlišný, protože Morgan Stanley se prý snaží o to, aby byl na trhu jako první. Mezi touto bankou a bankou Goldman Sachs dlouhodobě přetrvává obrovská rivalita a tak není divu, že by velmi rádi otevřeli obchodování s kryptoměnami ještě dříve, než se to podaří Goldman Sachs. První banka, které se to opravdu podaří, se dočká určitě nejen velké chvály, ale čeká ji i obrovský zájem klientů a jistě i nemalé peníze.

Jisté zdroje prý potvrzují, že se snaží Morgan Stanley využít všech svých zdrojů k tomu, aby otevřel obchodování s kryptoměnami co nejdříve. Jeden anonymní zdroj přímo z banky se vyjádřil takto:

“Můžete se vsadit, že věci v této oblasti se hýbou opravdu hodně rychle. Pokud mám říct pravdu, jde o závody tělo-na-tělo. Každý chce vyhrát a dostat se ke kryptoměnám co nejdříve. Každý! Neexistuje banka, finanční instituce, fond, burza či poradenská firma, která nemá zájem. Všichni chtějí být v kryptoměnách.”

Mohlo by vás zajímat Jak zbohatnout investováním do kryptoměn

Závěr

Ten, kdo se dostane na trh jako první, bude nepochybně velmi profitovat po finanční stránce, ale určitě se dočká i obrovské popularity. Institucionální investoři totiž hledají bezpečnou alternativu, jak obchodovat s kryptoměnami. A právě bezpečné, regulované a hlavně známé prostředí je to, co by mohlo přilákat jejich pozornost.

Naše nejnovější video

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek Feder.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img