Rockefellerové se také rozhodli investovat do kryptoměn

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vypadá to, že vlna odporu vůči kryptoměnám slábne už i na úrovni světových finančních magnátů. Předevčírem jsme informovali o tom, že George Soros změnil názor a hodlá investovat do kryptoměn. Dnes vyšla další podobná zpráva.

Rockefellerové budou také investovat do kryptoměn

Investiční fond Venrock, založený jedním z Rockefellerů, uzavřel partnerství s krpytoměnovým investičním fondem Coinfund.

Tato zpráva překvapivě zatím neměla příliš velký vliv na trhy, které se stále potácí v červených číslech, a leader kryptotrhu Bitcoin není schopen prorazit zpět nad hranici 7,000 USD.

Zato v kryptokomunitě vyvolala zpráva bouřlivou odezvu. V diskusích se spekuluje o budoucích záměrech velkých magnátů v této oblasti. Podle názorů některých členů krpytokomunity je to dobře, protože by to mohlo pomoci k přehodnocení regulací ze strany států.

Ke zprávě se vyjádřil například i CEO Cardana, který zastává spíše druhý názor.

Mohlo by vás zajímat: Vše o kryptoměně Cardano

Podle jiných to kryptoměny spíše poškodí, jelikož vstupem těchto velryb dojde k větší centralizaci moci.

Ještě další skupina pak dokonce tvrdí, že jde o dlouhodobou strategii, která je součástí plánu na zavedení tzv. “New World Order”, ale to už jde o spekulace ze skupiny konspiračních teorií.

Zatím ale ne všichni finanční magnáti otočili, například Warren Buffet stále neochvějně tvrdí, že do Bitcoinu nikdy investovat nebude.

Tip redakce: Jak zbohatnout investováním do krpytoměn?

Co si o vstupu velkého kapitálu myslíte vy? Podělte se s námi v komentářích nebo v diskusní skupině na Facebooku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Richard Kovaříček

Ahoj všem, taky bych za tím nic moc pozitivního neviděl, i když třeba se pletu, a čas ukáže opak. Kryptoměny byly vytvořeny za účelem decentralizace, proti shromážďování moci především ekonomické a tohle si myslím že zakladatelé nejspíš nechtěli a nechtějí. Z krátkodobého pohledu to může ceny zvednout a krypto i jinak pomoci(omezit regulace), ale spíše si myslím, že vstup takových lidí do krypto může spoustu potencionálních zajemců spíše odradit, takže uvidíme.

Sarka Farka

Jsem toho názoru že to v kratkodobem horizontu muze pomoci kryptomenam se vzpamatovat a poslat je směrem up a nastartovat trh. Ale z v dlouhodobem horizontu to kryptomeny muze spise jen poskodit jak je uvedeno v clanku.Tyto lidi zajima jen moc a vlastni prospech ktery ziskavaji centralizaci a ovlivnivani mas.. vse muzou ztratit decentralizaci financniho systemu. Tohle je jen krok jak neprijit o vliv který at uz Barevny revolucionar Soros a nebo uvedene rodiny bezpochyby maji na svetove scene.Jejich obri kapital jim bezpochyb umozni i v kryptosvete neztratit to co maji do ted.

Zdeněk

Každý chce nakoupit co nejlevněji a lidé, co mají peníze a vyznají se v obchodování, obzvlášť. Nevěřím, že tito miliardáři nemají moc i prostředky cenu uměle oslabit, aby mohli poté sami nakoupit.

Pokud chtějí vstoupit na trh, objeví se více spekulací a cena půjde dolů.

Například dnes market cap bitcoinu klesl během okamžiku o 4 miliardy USD, což mělo za následek pád ze 120 miliard na 116 miliard, řečeno v ceně za kus 7100 USD -> 6780 USD -> bohatí investoři vydělávají peníze.

Zdeněk

Přesně takovýchto skoků je jen za poslední týden 5.

spot_img