5 věcí, které pošlou Bitcoin zpět na Měsíc

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

V prvních třech nepříjemných měsících letošního roku jsme viděli, jak cena Bitcoinu klesla ze svého maxima zhruba na třetinu. Poslední týdny ale Bitcoin, zlatý standard kryptoobchodu, konečně zaznamenal známky oživení. V současnosti se na trhu obchoduje v hodnotě okolo 9600 USD.

Dosáhne a překročí Bitcoin své předchozí maximum? Určitě se to může stát. Uvádíme 5 věcí, které mohou Bitcoin opět poslat do výšin.

Tip redakce: Goldman Sachs začne obchodovat s Bitcoin futures

Bezpečná infrastruktura

Jak uvádí Forbes, první věcí, která by mohla odstartovat růst ceny Bitcoinu, je zvýšení jeho akceptace coby konvenční měny, která slouží jako uchovatel hodnoty a prostředek směny. Aby se to stalo, musí být vybudována bezpečnější a uživatelsky příznivější infrastruktura. Christian Ferri, prezident a generální ředitel společnosti BlockStar, vysvětlil:

“Za předpokladu, že se Bitcoin bude v budoucnu používat jako úložiště hodnoty (např. digitální zlato), bude nutná lepší bezpečnostní infrastruktura překrývající celý ekosystém kryptoměn, aby lidé vložili důvěru do tohoto nového finančního média a začali ho používat. Jakmile se to stane, dostane se více lidí do hry, takže bezpečná a škálovatelná infrastruktura bude rozhodující.”

Cenová stabilizace

Ferri také pro Forbes uvedl, že samotné bezpečnostní vylepšení nestačí na to, aby se Bitcoin přesunul do hlavního proudu jako životaschopná měna. Aby to bylo možné, cena musí být stabilizovaná zlepšením protokolu. Vysvětlil:

“Aby nové zlepšené protokoly umožnily Bitcoinu (nebo jeho forkům) stát se prostředkem pro každodenní transakce (např. koupit si latte prostřednictvím Bitcoinu), budeme potřebovat stabilizační mechanismus navíc, nad bezpečností a škálovatelností. Tímto způsobem vás latte nebude stát 5 dolarů dnes a 50 dolarů zítra.”

Institucionální investoři

Zatřetí, virtuální měna potřebuje velké peníze, aby dosáhla nových vrcholů. A “velkými penězi” máme na mysli institucionální investory. Paul A. Taylor, výkonný předseda Fabric Foundation, pro Forbes řekl:

“Příliv peněz z institucí do kryptoindexových fondů způsobí kaskádovitý efekt, který dále způsobí, že se davy pohnou.”

Darren Marble z CrowdfundX souhlasí, když říká, že v tomto stádiu mají institucionální investoři klíč k růstu Bitcoinu. Obavy, týkající se likvidity, bezpečnosti, rizika protistrany a úschovy majetku dosud zabraňovaly institucionálním investorům nakupovat Bitcoin na decentralizovaných burzách.

Může vás zajímat – Jak se Bitcoin mění pod rukama velkých hráčů

Regulované burzy

Je všeobecně známo, že velcí investoři začali namáčet prsty do Bitcoinových vod. Ale na to, aby opravdu vstoupili do hry, musí kryptoměny nabízet regulované burzy. Marble pro Forbes uvedl:

“Pouze tehdy, když regulované burzy, jako jsou např. Tzero, Coinlist nebo dokonce NASDAQ, začnou žít se svými sekundárními obchodními platformami pro kryptoměny, se budou peníze investovat přímo do Bitcoinu. Jakmile se to stane, stavidla se otevřou a uvidíme, že se objeví nová paradigma. Kapitalizace kryptotrhu překročí 1 bilion dolarů a povede Bitcoin k novým rekordním maximům.”

ETFs

Nakonec poslední důležitou věcí, která by mohla tlačit ceny kryptoměn na nové vrcholy, je spuštění kryptoměnových fondů, jinak známých jako ETF, na burzách. Chris Kline, spoluzakladatel a COO společnosti BitcoinIRA.com, řekl pro Forbes:

“Klíčové obchody spojené s kryptoměnami mohou umožnit jednodušší obchodování prostřednictvím zprostředkovatelských účtů. To by také přispělo ke zvýšení cen Bitcoinu a jiných kryptoměn. S takovou hybnou silou, obklopující Bitcoin a jiné digitální měny, je podle mého názoru jen otázkou času, než se ceny opět vrátí.”

A co si myslíte vy. Překoná Bitcoin své předchozí vrcholy?

Naše nejnovější video

Zdroje:
https://www.forbes.com
http://bitcoinist.com

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek Hološka.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img