Wall Street tajně investuje do kryptoměn

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ačkoliv ze strany mnoha investorů z Wall Street padají na adresu kryptoměn často skeptické a nelichotivé výroky, řada z nich ve velkém investuje do vývoje technologie blockchainu. Slibují si nižší náklady a snížení korupce.

Kryptoměny jsou bublina, zaznělo z Goldman Sachs. I přesto do nich nepřímo investují.

Americká investiční společnost Goldman Sachs je jedním z největších hráčů na poli obchodování s cennými papíry a zároveň také jedna z nejvíce skeptických společností, co se týče kryptoměn. Avšak zdá se, že i navzdory jejich výrokům, jako například, že se jedná o pouhou bublinu, se investování do společností zabývající se kryptoměnami a blockchainem nijak neštítí.

Ba naopak, Goldman Sachs, spolu s řadou dalších společností z Wall Street, vidí v blockchainu potenciál. V jejich letošním oznámení investorům společnost prohlašuje, že koncept digitálních měn je životaschopný vzhledem k výhodám, které může přinést. Mezi výhody řadí snížení transakčních poplatků, snížení korupce, snadnou realizaci v celosvětovém měřítku a možnost dohledání všech transakcí. Na závěr však zpráva konstatuje, že Bitcoin žádnou z těchto výhod neposkytne.

Avšak i přes tyto skeptické výroky na adresu kryptoměn proběhlo v minulém měsíci převzetí kryptoburzy Poloniex společností Circle, kterou podporuje a financuje právě Goldman Sachs, spolu s IDG Capital Partners. A seznam společností ze světa blockchainu, do kterých velikáni z Wall Street investují, pokračuje.

JP Morgan: Blockchain je třeba rozvíjet.

Například společnost Axoni, která se zabývá vývojem blockchainu pro takzvané chytré smlouvy, se v minulosti mohla těšit podpoře několika velkých investičních společností: JP Morgan, Citigroup, Wells Fargo a také zmíněné Goldman Sachs. Ta mimo jiné investuje také do Digital Asset Holding. Její CEO není nikdo jiný, než bývalá šéfka JP Morgan Blythe Masters. A právě JP Morgan v minulosti prohlásila, že blockchain a jeho vývoj je třeba podporovat a rozvíjet.

Další na seznamu je například společnost R3. Ta je označována za největší blockchainové finanční konsorcium a pyšní se více než stovkou partnerů z řad několika velkých finančních institucí: Barclays, Deutsche Bank, HSBC a další. Mimo to se chlubí také spoluprací s Royal Bank of Scotland a orgánem pro řízení financí Spojeného Království (UK Financial Conduct Authority).

Závěr

Seznam by mohl pokračovat dále a dále. Avšak už i takhle je patrné, že řada investorů z Wall Street se snaží blockchainové společnosti co nejvíce podporovat. Věří totiž, že jim tato technologie pomůže v budoucnosti značně snížit provozní náklady, riziko korupce a podvodů a neméně se jim zamlouvá také dohledatelnost transakcí.

Samotné kryptoměny se však takové podpoře těšit nemohou, tedy až na pár výjimek. Kromě spojení Goldman Sachs s kryptoburzou Poloniex se jedná například o investice japonské Bank of Tokyo a dalších do Coinbase. Dále třeba také podíl pojišťovací společnosti AXA ve společnosti Blockstream, která se aktivně podílí na výzkumu Bitcoinu.

Chcete-li se dozvědět více o investování do kryptoměn, navštivte náš nový portál Trading11.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: