JP Morgan to vidí pozitivně. Blockchain bude přínosem pro bankovní sektor

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vedoucí oddělení zaměřeného na blockchain technologie společnosti JP Morgan se domnívá, že blockchain bude mít radikální vliv na to, jak podniky zprostředkovávají důvěru mezi zákazníky.

Summit Yahoo Finance All Markets

Během summitu Yahoo Finance All Markets: Crypto, který se konal 7. února v New Yorku se Umar Farooq vyjádřil:

“Domnívám se, že technologie blockchainu bude mít radikální vliv na byznys, protože společnosti se zaměřují na spojování lidí a zprostředkovávání důvěry mezi jednotlivými stranami. To se s nástupem blockchainu radikálně změní. Tato technologie se totiž postupně stává součástí základních infrastruktur, které tuto důvěru poskytují .”

Podle Farooqa má každá úroveň byznysu v rámci banky své odborníky na blockchain. Zatímco v počátečním stádiu byly tyto týmy poměrně malé, dnes jim banka přikládá značný význam.

Generální ředitel společnosti JP Morgan, Jamie Dimon věří v potenciál blockchainu

V říjnu minulého roku se bankovní gigant z Wall Street, JPMorgan spojil s Royal Bank of Canada a Australskou bankou New Zealand Banking. Jejich cílem bylo spuštění nové sítě pro zpracování plateb, která využívá technologii blockchain. Mezinárodní informační síť (IIN – Interbank Information Network) bude mít za cíl umožnit jednotlivcům i společnostem rychlejší transakce s vyšší bezpečností.

Mimo důvěru v tuto technologii je Farooq pozitivně nakloněný i trhu s kryptoměnami, který podle jeho slov jen potřebuje dostatečný čas, aby se vyvinul.

Zdá se, že JP Morgan otočil svůj postoj o 180 stupňů, protože ještě vloni na podzim Jamie Dimon nazval bitcoin podvodem. V té době se zároveň vyjádřil, že každý zaměstnanec, který obchoduje s touto měnou, bude na místě propuštěn. Později své vyjádření označil za unáhlené.

Farooq na summitu Yahoo Finance All Markets vyjádřil otevřenější názor a dodal:

“Řekl bych, že kryptoměny mají svoje problémy. Zároveň si však myslím, že jejich pojmenováním se můžeme pokusit tyto chyby vyřešit.”

Přestože Farooq vyzvedl množství pozitiv na digitálních měnách, upozornil také, že existují i určité obavy, jako například ohledně praní špinavých peněz. Poznamenal, že pro bankovní sektor a regulační orgány je především třeba vědět, kdo je zákazník a odkud jeho peníze pocházejí.

O tom, jak Jamie Dimon rád mění svůj postoj ke kryptoměnám, jsme informovali už v několika článcích které si můžete přečíst po kliknutí na odkaz níže (v SK verzi).

Přeloženo ze slovenského originálu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img