Morgan Stanley: Jasně definované regulace lákají kryptoburzy

0
(0)

O regulacích v kryptosvětě se většinou píše v negativním světle. Pokud jsou však regulace jasně definované a citlivě nastavené, mohou naopak přinášet pozitivní efekt. Dokazuje to nejnovější výzkum společnosti Morgan Stanley, jehož závěry zveřejnil Business Insider v neděli 29. dubna.

Více o regulacích se dozvíte na našich stránkách

Největší objemy obchodů

Tým výzkumníků společnosti Morgan Stanley, vedený analytičkou Sheenou Shah, uskutečnil studii kryptoburz napříč všemi zeměmi. Výzkum se uskutečnil na základě údajů z Coinmarketcapu a informace o registraci společností uvedených na webových stránkach příslušných burz.

Pěti největšími zeměmi podle objemu kryptoobchodu jsou Malta, Belize, Seychely, USA a Jižní Korea.

Jedním z hlavních výsledků studie byla zjevná nesrovnalost v údajích z Malty a Belize. Obě země jsou na prvním a druhém místě na světě podle objemu obchodu, ale podle počtu registrovaných společností se umístily až na 22. a 24. místě.

Výzkumníci tento zdánlivý rozpor vysvětlují skutečností, že tyto relativně malé země ve skutečnosti hostí dvě největší burzy podle objemu obchodování. Binance se přestěhovala z Hongkongu na Maltu a OKEx, v současnosti dle údajů v Coinmarketcapu druhá největší burza, je oficiálně registrovaná v Belize.

Největší počet burz

Výzkum určil také pořadí zemí podle počtu kryptoburz: Spojené království, Hongkong, USA, Singapur a Turecko.

Pozoruhodnou skutečností je, že přestože je Spojené království zemí, kde se v současnosti nachází největší počet burz, vlastní pouze jedno procento celkového objemu obchodů.

Sheena Shah dospěla k závěru, že šetrnost místních regulací obchodu s kryptoměnami je jedním z hlavních faktorů, které kryptoburzy zohledňují při rozhodování o tom, v jaké zemi se mají zaregistrovat.

Dále říká, že na to, aby byla země atraktivní, nestačí, aby byla shovívavá. Spíše by měla mít dobře definované regulace, tedy soubor zákonů, které by měly společnosti dodržovat při manipulaci s kryptoměnami, aktivy zákazníků, politikami AML, daněmi atd. To potom znamená, že burzy vědí, co mají očekávat a mohou plánovat do budoucna. Nízké daně přitom představují další výhodu.

Mohlo by vás zajímat: [NÁZOR] Čeká nás v roce 2018 další krypto-mánie?

Závěrem

Výzkum společnosti Morgan Stanley poskytl zjevné důkazy, že aktivní vývoj právního rámce na Maltě přináší očekávané ovoce. Tyto výsledky jsou v souladu se zkušenostmi Malty, které vláda nedávno oznámila, že zaujímá vlídný postoj vůči kryptospolečnostem. Můžeme klidně říct, že rozumné regulace nebudou brzdou kryptoměn, ale naopak mohou podpořit jejich další rozvoj.

Zdroj: https://cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img