Francie snížila daňovou sazbu na kryptoměny

0
Francouzská regulace kryptoměn

Zatím to vypadá, že není dne, kdy by se neobjevily nějaké negativní zprávy ohledně postoje různých vlád ke kryptoměnám. Pojďme dnes tento trend otočit a zaměřme se na ty pozitivní zprávy. Francie se totiž rozhodla snížit daňovou sazbu pro kryptoměny. Těžba se bohužel výjimky nedočkala.

Ačkoliv Francie zpočátku nebývala ke kryptoměnám úplně pozitivní, zdá se, že se věci mění k lepšímu. První vlaštovkou budiž prohlášení ministra financí z počátku tohoto roku, kdy označil Blockchain za nevyhnutelnou revoluci, v jejímž čele bude stát právě Francie. Nyní pro změnu francouzská vláda snížila poměrné zdanění kryptoměn z 45% na 19%, tedy o více než polovinu. Francouzská státní rada se usnesla na změně klasifikace zisků pramenících z obchodování a zahrneme-li sociální příspěvky, pořád by se jednalo o daň nižší než 40%. Po dlouhé době tu tak máme konečně informaci, která by mohla trhy opět částečně rozpohybovat a přilákat nové investory.

Mohlo by vás zajímat: Blockchain způsobí revoluci, říká francouzský ministr financí

Kryptoměny jako movitý majetek

Nejvyšší administrativní usnesení Francie, tedy státní rada, shledala kryptoměny movitým majetkem, který podle tabulek podléhá nižší dani. Po dlouhých čtyřech letech tedy rada přepsala existující pravidla, jež silně znevýhodňovala malé investory a doslova jim šlapala na paty. Původně byly zisky evidovány jako komerční výdělek a nakonec spadly do tabulky aktiv s nejvyšší daňovou sazbou.

Po novém ustanovení se kryptoměny berou jako movitý majetek, který lze přesouvat. Tedy stejně jako například drahé kovy a majetek jako takový. Samotná těžba kryptoměn se bohužel výjimky nedočkala a tak potencionální zájemci o těžení musí počítat se stále stejným zdaněním. A nevypadá to, že by se měla tato skutečnost jakkoliv měnit.

Závěr

Za ulehčení situace pro investory si může připsat kredit ministr financí Bruno Le Maire, který jako jeden z mála požadoval diskuzi o kryptoměnách na summitu G20, jenž se udál na začátku roku. Vidí v blockchainu potenciál a nahrazení fiatu nadšeně vítá. Podle něj nás čeká nevyhnutelná revoluce a mělo by se o ní mluvit.

Stejně pozitivně se vyjadřoval i k ICO, ovšem za předpokladu, že budou takové projekty spolehlivě regulovány. A to jak licencované, tak i ty bez licence. Podobný přístup zaujímá také Emmanuel Macron, francouzský prezident.

Uvidíme, jak se bude situace nadále vyvíjet. Nezbývá než doufat, že se tohoto pokroku chytí i další státy v Evropské Unii a nová pravidla přilákají další investory. Pokud budou pozitivní zprávy pokračovatt, máme se rozhodně na co těšit.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na