Consensus 2018 – zajímavosti, shrnutí druhého dne a co by vám nemělo uniknout

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Očekávaná konference Consensus 2018 se dnes chýlí ke svému závěru. Přinesla mnoho novinek a také oznámení významných firem nejen v oboru kryptoměn, ale také velkých hráčů. My vám přinášíme výběr toho nejpodstatnějšího, co by vám rozhodně nemělo uniknout, plus pár zajímavostí.

Zajímavosti:

Kolik se letos vybralo na vstupenkách na tuto konferenci? Při počtu účastníků cca 8 500 a ceně jednoho lístku 2 000 USD v předprodeji a 3 000 USD poté je výsledná částka 17 milionů USD.

Kdo ze známých osobností se neúčastnil? Vitalik Buterin, tvůrce Etherea, oznámil bojkot konference už předem.

Největší sázka? Během konference řekl Jimmy Song, že je ochoten se vsadit s Josephem Lubinem, že technologii blockchainu nebude během pěti let využívat žádné zásadní množství uživatelů. Lubin, spoluzakladatel Etherea, odpověděl, že se vsadí o jakékoliv množství BTC, že technologie blockchainu v projektech velkých společností bude mít v příštích pěti letech smysluplné využití. Detaily sázky budou dořešeny na Twitteru. Oba si před publikem na důkaz platnosti sázky potřásli rukama.

Mohlo by vás zajímat: Consensus 2018 – shrnutí hlavních zpráv za první den

Druhý den konference – nejdůležitější oznámení a novinky

Klub „Bitcoin jednorožců“ má dalšího člena. Společnost Circle oznámila v úterý uzavření fundraisingu v hodnotě 110 milionů dolarů, takže společnost má nyní na trhu hodnotu téměř 3 miliardy USD. Investory jsou čínský Bitmain, dále také Accel, Blockchain Capital, Breyer, Digital Currency Group, General Catalyst, IDG, Pantera a Tusk Ventures. Spolu s finančními prostředky společnost také odhaluje ambiciózní plán na posílení svých produktů a služeb spuštěním „USD coinu“ nebo aktiva založeného na blockchainu, které by bylo regulováno a podpořeno reálnou vládní měnou prostřednictvím jejich partnerského projektu CENTER. Coindesk.com (v EN)

HTC předvedla revoluční krok, když koncem roku 2 000 představila smartphone, založený na operačním systému Android. Nyní chce dělat totéž s blockchainem. Tchajwanský výrobce elektroniky v úterý odhalil smartphone Exodus, který by sloužil jako mobilní spojovací bod se světem decentralizovaných sítí a paměťových zařízení (peněženku) pro ty, kteří chtějí nosit své krypto v kapse. Coindesk.com (v EN)

Platforma pro sociální investování eToro otevírá již tento rok plnohodnotnou kryptoburzu i mobilní peněženku a rozšiřuje se do Spojených států. Umožní obchodování s BTC, ETH, LTC, XRP, Dash, BCH, Stellar, Ethereum classic, NEO, a EOS. Nová burza bude mít speciální bonusy pro institucionální investory. Coindesk.com (v EN)

Startup Cambridge Blockchain uzavřel první kolo financování výběrem 7 milionů USD. Mezi investory jsou společnosti: HCM Capital a Foxconn Technology Group. Foxconn podle zpráv  „zkoumá možnost nasazení“ softwaru, vyvinutého společností Cambridge Blockchain, pro zlepšení správy připojených zařízení a globálních dodavatelských řetězců. Coindesk.com (v EN)

Jesse Powell, CEO kryptoburzy Kraken, daroval 1 milion USD neziskové společnosti Coin Centre. Kraken se také zavázal, že do konce měsíce zdvojnásobí jakékoliv dary pro Coin Centre, a to až do výše 1 milion USD. Coindesk.com (v EN)

Další informace naleznete také v článku: 4 zajímavé blockchain projekty a v našich dnešních zprávách. 

Coindesk, pořadatel konference Consensus, také oznámil, že se 18. – 20. září 2018 bude konat asijská verze této konference v Singapuru.

Závěr

I přes spoustu nových pozitivních zpráv se kryptoměnám stále (opět?) příliš nedaří (v době psaní článku, 16. 5. 2018 v 12.00). Otázkou je, proč se to děje. Podle některých analytiků je důvodem nynějšího poklesu trhů zákaz reklamy na kryptoměny ve vyhledávači Bing od Microsoftu, který se tak přidává k Facebooku, Googlu a Twitteru. Bing u nás není příliš používaný, ale hlavně v zahraničí jde o velmi populární vyhledávač. Nezbývá než využít poklesu trhu k nákupu a pokud nakoupeno máte, doufat, že v dlouhodobějším horizontu dojde k projevení efektu konference Consensus, tak jako každý rok.

Naše nejnovější video:


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: