Consensus: 4 nejzajímavější blockchainové projekty

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...

S probíhající konferencí na téma Blockchain s názvem Consensus, která se v New Yorku těší účasti až 4000 návštěvníků a řadě představitelů vedoucích pracovníků kryptoprůmyslu z celého světa, je na místě podívat se na jedny z nejvíce zajímavých Blockchainových projektů.

Doporučujeme: Conensus 2018 – shrnutí hlavních zpráv za první den

Blockchain. Revoluční technologie, která může v budoucnu změnit celý náš svět, a to nejen ve finanční sféře. Jedná se o decentralizovanou databázi, která uchovává informace, které se neustále rozšiřují a které jsou zabezpečené proti neoprávněnému zásahu. Jeho síla je v tom, že informace do něj zapsané jsou několikrát duplikovány a rozesílány po celé síti, jež se periodicky aktualizuje (více se o blockchainu můžete dočíst v samostatném článku). Krom toho, že je databáze decentralizovaná, je také mnohonásobně rychlejší než dnešní systémy, je transparentní, každý záznam je lehce dohledatelný a především je zabezpečená. Uplatnění může v budoucnu nalézt prakticky v jakékoliv oblasti, a to od každodenních činností, jako jsou platby v obchodech, výběr hotovosti, až po složitější operace ve vládních či výzkumných institucích. A právě konference Consensus nám umožňuje se na některé tyto projekty podívat.

Blox – Spravujte své kryptoměny z jednoho místa

Tvůrci projektu Blox mají za cíl vytvořit aplikaci, která sjednotí správu všech kryptoměn do jedné platformy. V dnešní době je totiž zvykem, že uživatelé mají ve svém portfoliu několik digitálních majetků, rozprostřených po různých platformách, peněženkách, burzách a tak dále. Blox je blockchainová platforma, která bude sloužit pro jednodušší správu všech aktiv. V současnosti již spravuje majetky v celkové hodnotě dosahující až 2 miliardy dolarů a společnost plánuje toto číslo navýšit až pětinásobně do konce tohoto roku.

Agrello

Agrello má naopak zjednodušit a zabezpečit závazky Smart Contracts. Sloužit k tomu má pouhá mobilní aplikace, což znamená, že Smart Contracts může vyjednat prakticky kdokoliv a kdekoliv, a to bezpečně díky blockchainu. Součástí aplikace je jakýsi virtuální pas, což je de facto ověřený digitální podpis, a řada přednastavených šablon kontraktů. Rovněž se jedná o open source aplikaci. To znamená, že komunita může postupně přispívat k vývoji a rozvoji celé aplikace.

CEO společnosti, která Agrello vyvíjí, Hando Rand bude rovněž vystupovat na mezinárodní konferenci Consensus. V rámci ní navíc zájemcům nabízí osobní setkání s celým týmem, součástí čehož bude dotyčným platforma předvedena a vysvětlena podrobněji.

Mohlo by vás zajímat: IOTA – vše o budoucím pilíři pro „Internet of Things“

Thinkcoin – nový token podporující obchodování s více majetky

ThinkCoin je nový token, který bude pohánět platformu TradeConnect. Ta slouží pro obchodování s více aktivy najednou. Tu lze ovládat jednoduše pomocí mobilní aplikace a díky Smart Contracts vytváří trh pro všechny finanční majetky, které lze koupit právě prostřednictvím tokenu ThinkCoin – zkráceně TCO.

Společnost stojící za TradeConnect navázala spolupráci také s 0chain, jejichž platforma zajišťuje vysokofrekvenční transakce. A společnost podle všeho chystá i další spolupráce.

TradeConnect kombinuje to nejlepší ze světa finančních technologií a blockchainu do jediného rozhraní, které umožňuje investorům rychlé, transparentní a bezpečné transakce po celém světě.

Prohlásil CEO společnosti Nauman Anees.

Qtum – blockhain pro business

Jedním z hlavních témat v necelé první polovině tohoto roku, je integrace blockchainu do světa velkých společností a podniků. Avšak i přesto, že se nacházíme v době, kdy si již většina uvědomila, jakou sílu a potenciál blockchain má, se takovéto projekty rozvíjejí pomalu.

Toto má řešit Qtum. Platforma pro jednoduchou tvorbu decentralizovaných aplikací. Ty bude možno použít v celém spektru, a dokonce i napříč různými blockchainy, zároveň udržujíc si kvalitu a použitelnost. Do aplikací lze integrovat i Smart Contracts a další funkce. Ve svém jádru je Qtum prakticky kryptoměnou. Ačkoliv původně stojí na Bitcoinovém blockchainu, a to díky jeho stabilitě a jednoduchosti, postupem času si vytvořil jakýsi svůj vlastní hybridní řetězec. Díky tomu údajně nabízí vyšší zabezpečení závazků Smart Contracts.

Závěr

Ačkoliv v současné době můžeme pozorovat stále rostoucí zájem o kryptoměny, a potažmo i blockchain, jejich cena je stále stejně divoká. K větší stabilitě by mimo jiné mohla pomoct i vyšší bezpečnost. To je totiž jedna z věcí, která velké investory odrazuje od investování do kryptoměn. Legální zabezpečení by pak mohly pokrýt regulace, ale o tom jsme již psali několikrát (a v letošním roce nejspíš ještě budeme..). Proto je třeba tyto projekty co nejvíce propagovat a dávat jim patřičnou pozornost.

Naše nejnovější video:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře