Bitcoin pod 10 000 USD – kryptotrhy padají – důvodů je hned několik

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Včera večer se opět rozbouřily vody kryptotrhů, které byly posledních pár týdnů až překvapivě klidné. Zásadních zpráv se vyrojilo hned několik a to negativních. Trhy zareagovaly prudkým poklesem, Bitcoin se dostal opět pod 10 000 USD. Ovšem propad nebyl tak dramatický, jako při předchozích podobných příležitostech, a dnes ráno to vypadá, že se trhy oklepaly a opět mírně přidaly. 

Důvody propadu

Kromě velmi propíraného hacku největší burzy Binance, který jsme sledovali a informace se snažili podávat v reálném čase, vyšly ještě další dvě zásadní negativní zprávy.

Prohlášení SEC

První zpráva se týkala včerejšího prohlášení americké Komise pro cenné papíry (SEC), která se nově bude snažit uplatnit zákony o cenných papírech na vše, od kryptoburz počínaje až po digitální úložiště aktiv (peněženky) konče.

“Pokud platforma nabízí obchodování s digitálními aktivy, které jsou cennými papíry, a funguje jako “burza”, jak je definováno federálními zákony o cenných papírech, musí se platforma registrovat u SEC jako národní burza cenných papírů, nebo být osvobozena od registrace”.

Uvedl SEC ve svém “Prohlášení o potenciálně nezákonných on-line platformách pro obchodování s digitálními aktivy”.

Toto prohlášení následuje předchozí vyšetřování a předvolávání některých burz, o nichž jsme již psali.

Tokijská velryba prodává BTC

Další podstatnou zprávou, která ovlivnila trhy, je zpráva o prodeji Bitcoinů za celkem 400 mil. USD. Jak jsme informovali včera ve zprávách, Nobuaki Kobayashi, tokijský právník a správce konkurzní podstaty zkrachovalé  burzy Mt. Gox, ve středu zveřejnil, že od konce září prodal Bitcoin a Bitcoin Cash za 400 milionů dolarů. Kobayashi, který likviduje jménem věřitelů majetek Mt. Gox, má ještě odprodat coiny za cca 1,9 miliardy dolarů.

Podle dostupných informací se Kobayashi snažil a bude snažit prodat coiny “za co nejvyšší cenu”.

Tato zpráva byla některými médii mylně vyložena tak, že došlo k okamžitému odprodeji BTC za 400 mil. USD, čímž přispěla k další prodejní panice na trhu.

Binance

Situaci kolem burzy Binance jsme sledovali už včera a podle posledního vyjádření CEO Binance na Twitteru:

“Binance zrušila všechny podezřelé obchody. Všechny vklady, obchodování a výběry jsou nyní obnoveny. Brzy napíšeme podrobnější popis toho, co se stalo. Je zajímavé, že hackeři během tohoto pokusu přišli o coiny. Ty věnujeme na Binance Charity.”

Zdroje:
CNBC.com
Bloomberg.com
Twitter.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img