[Real Time] Binance hack! Oficiálně, hack potvrzen, ale vše je OK

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Před několika minutami byla podle současných informací zlomená ochrana burzy Binance, a hackerům se tak podařilo získat přístupy k některým peněženkám. Konkrétní informace budeme periodicky doplňovat do tohoto článku.

Aktualizujeme:

21:25: Burza Binance vydala oficiální prohlášení k nedávným událostem. Hackerům se podařilo dostat k účtům některých uživatelů, a navíc hackli trading bota. Díky rychlému alarmu jsou však všechny peníze v bezpečí. Pumpování Viacoinu (více info. níže) se však již bohužel vrátit nedá a lidé dnes reálně přišli o své peníze.

20:40: Stephenovi Catherallovi byl pozastaven účet na Twitteru poté, co se na něm objevil podvodný tweet (viz update z 20:10).

20:28: Burza Binance byla určitě hacknutá. Ledaže by šlo o útok zevnitř. Většina z nás má problém s používáním stop loss, a Binance vždy povolovala používání botů. Většina z nás měla zapnutou 2FA verifikaci, a někdo se i přesto dostal do našich účtů, prodal naše coiny a pumpoval Viacoin.

Vážení, vypadá to na hack, pump and dump schéma. Zajímavá novinka :O

20:25: Pokud jste nepoužívali API, které odhaluje váš privátní klíč, nemáte se čeho bát a můžete dále obchodovat. Nyní jsou na Binance coiny ve výrazné slevě. Říká další neoficiální zdroj.

20:20: Podle neoficiálních zdrojů byly na Binance zablokovány všechny výběry, a uživatelé mají možnost stornovat některé obchody. Zdá se, že hack se nakonec opravdu stal :O

20:15: Zdá se, že někdo na Binance prolil peníze do Viacoinu. Byli jsme svědky obrovského nákupu, který vyhnal cenu tohoto altcoinu do stratosféry.

20:10: Že by byl hacknutý i účet GunzRebecca na Twitterru? Gunz právě hlásí, že Binance se omlouvá za problémy a rozdává 5000 ETH. Wording je podobný, jako byl při nedávných Binance SCAMech, během kterých se podvodníci vydávali za burzu a poptávali od lidí Ethereum.

Celý post zde:

19:55: Na této stránce se objevily další informace o Binance hacku. IT ochrana této burzy nakonec nebyla ohrožena a hackeři se nedostali k serverům. Někteří uživatelé však byli vykradeni a na burze bylo dumpnuto obrovské množství peněz, což na chvíli položilo celý trh. Tým IT Researchů vše ověřuje.

Problémem byl přístup pomocí API. Pokud se na burzu přihlašujete pomocí API rozhraní, a ne přes oficiální web, měli byste se mít na pozoru.

19:40: Podle nejnovějších informací bylo na Binance dumpnuto 46 milionů dolarů. Asi i proto ten obrovský propad trhu. Vypadá to dost špatně. Žádná burza nemá 46 milionů jen tak na vyplácení zákazníků.

19:30: Jak se zachovat? Nakoupit, nebo prodat? Na tuto otázku se pokusil odpovědět náš trader. Jeho super-rychlou analýzu najdete na naší trading stránce.

19:20: Právě se objevily zprávy, že žádný hack nebyl a jde pouze o koordinovaný FUD ze strany Indie, SEC, Japonska a Binance.

  • Japonsko a SEC chtějí zvýšit ochranu této burzy
  • Výprodej na Binance byl zapříčiněn agresivním botem

Co radí naši tradeři?

Momentálně je již na reakci trochu pozdě. Na Binance bylo dumpnuto relativně velké množství coinů a trh relativně výrazně padá. Je dost možné, že Bitcoin se zastaví až na 8000 $. Nereagujte impulzivně. V minulosti jsme již zažili množství hacků a vždy jsme se z nich relativně rychle zotavili. HOLD !!!!

Článek budeme v reálném čase aktualizovat.

Zdroje:
reddit.com
binance hack twitter
imgur.com
t.me

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: