Všechno, co víme o Binance hacku

0
(0)

Zprávy a souhrny

Včera večer jsme byli svědky hacku největší kryptoburzy (podle volume) na světě. Útočníkům se podařilo dostat k účtům některých zákazníků a vytáhli z burzy blíže nespecifikované množství peněz. Celé drama jsme včera v přímém přenosu komentovali. Celý článek najdete zde.

Oficiální prohlášení od Binance

Burza už prý stornovala všechny neautorizované obchody a pokud tam máte nějaké peníze, měli byste být v bezpečí. Momentálně nemáme mnoho oficiálních informací, ale o situaci jsme si dokázali udělat celkem dobrý obrázek.

Zajímavé je, že hackeři po dobu této akce ztratili vlastní coiny. Získané peníze půjdou na charitu.

Může vás zajímat: Návod na bezpečné používání burzy Binance

Binance hack neoficiálně – co se vlastně stalo?

Burza nám toho zatím moc nesdělila a není jasné, kdy poskytne další detaily.

Podle všeho se ale hackeři dostali k některým účtům, coiny vyměnili za BTC a následně draze nakoupili vlastní Viacoin (VIA). To kromě jiného způsobilo masivní pumpu VIA a zbytek trhu reagoval propadem.

Bitcoin okamžite klesl o 1000 $. Více info o vývoji trhu najdete v analýzách na naší nové trading stránce.

Jak se podařilo prolomit zabezpečení burzy?

Na tuto otázku bohužel nemáme uspokojivou odpověď. Pravděpodobně šlo o několik různých útoků najednou. Šíří se fámy o odhalení privátních klíčů, které se používají na burzovním aplikačním rozhraní (API). Pokud máte tento klíč, jste schopni obejít i dvoufaktorové zabezpečení účtu (2FA). Stačí vám jméno a heslo.

API se používá například při obchodování pomocí botů.

Ale jak získat jméno a heslo? No, nejjednodušší je vytvořit phishing stránku. Minimálně jedna reálně existovala, jak dokazuje tento snapshot historie prohlížeče napadeného uživatele. Všimněte si podivné tečky pod url.

binance phishing website

Takže, hackeři získali jméno a heslo, využili slabinu v burzovním API a z napadených účtů draze nakupovali vlastní Viacoiny za BTC. Záhada Binance hacku je vyřešená!

Ne tak rychle. Co uživatelé, kteří nepoužívali API?

Okradeni totiž byli i lidé, kteří měli zapnutou dvoufaktorovou autentifikaci (2FA) a nikdy nepoužívali Binance API. Momentálně není jasné, jak se hackerům podařilo dostat k těmto účtům. Toto už vypadá na insider hack. Možná podnikavý zaměstnanec, který využil chaosu k vlastnímu obohacení?

Tady už se dostáváme do prostoru konspiračních teorií. Počkejme si radši na další oficiální zprávy. Situaci budeme i nadále sledovat a o novinkách vás informovat buď formou dalšího článku nebo na sociálních sítích. 

Mám nakupovat anebo prodávat?

Na tuto otázku se pokusil odpovědět náš trader. Jeho analýzu najdete na naší nové trading stránce.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: