Podle studie jsou objemy na některých kryptoburzách vymyšlené

0
(0)

Zprávy a souhrny

Protože vše kolem kryptoměn a blockchain technologie jde rapidně dopředu, téměř denně vycházejí nové a nové studie, které se zaměřují na různé aspekty spojené s kryptosvětom. Jedna z nejnovějších studií se například zaměřila na vymyšlené objemy obchodů na burzách.

Vymyšlené objemy na burzách

Podle Sylvaina Ribes, tradera a výzkumníka, je možné, že objemy obchodů kryptoměn na některých burzách měly být vymyšlené. Dohromady mělo jít o více než 3 miliardy dolarů. Ve studii, kterou zveřejnil dne 10. března 2018 se Ribes zaměřil na několik burz, ale podrobně kritizoval zejména burzy Okex a Huobi. Myslí si, že tyto burzy ve skutečnosti udávají falešné informace o objemech, které se obchodují na daných burzách.

Ribes zvolil zajímavou metodu při svém výzkumu. Na každé z burz, na kterých svůj pokus zkoušel, prodal 50 000 dolarů v kryptoměně (Bitcoin, Ethereum, Litecoin a podobně). Následně pozoroval, jak takový obchod sníží cenu dané kryptoměny a tedy jaký dopad má jeho prodej na cenu na burze.

Okex a Huobi jako největší hříšníci

Ribes tvrdí, že i přesto, že Okex je momentálně největší burzou podle denního objemu, velká část tohoto objemu je falešná.

„Hned, jak jsem se přihlásil a začal zkoumat objemy obchodů na burze Okex, jsem zjistil, že svá čísla navyšují uměle a velmi očividně, což je až k smíchu.“

Rovněž se Ribes obul například i do Huobi, u níž tvrdí, že až 81,8 % objemů je nepravých. Není to poprvé, kdy se právě o těchto dvou burzách píše, že falšují své denní objemy. Aby se nejednalo jen o jakousi jednostrannou analýzu nebo možný útok na burzy, Ribes se rozhodl pomocí Twitteru vyzvat týmy stojící za burzami, aby se k celé situaci vyjádřily.

Za zmínku stojí fakt, že téměř ihned po vydání dané studie se k ní vyjádřil i CEO Binance burzy, Zhao Changpeng. Osobně se mu výzkum líbil a řekl, že šlo o velmi dobrou, hloubkovou analýzu.

Závěr

Myslíte si, že je možné, aby některé z předních burz takto uměle navyšovaly své objemy? Nebo si myslíte, že Ribesova studie může být vnímána jako útok na jméno daných burz a neměla by být brána vážně? Podělte se s námi o vaše názory v komentářích.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: