[ZPRÁVY] Wozniak: Blockchain je další krok v IT revoluci – Dorsey: BTC by měl být měnou internetu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Goldman Sachs znovu zahájil provoz kryptoobchodního oddělení • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Velryba přesunula ohromující částku 4,5 mld. USD v BTC za poplatek 21 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh opět překračuje 1,4 bilionu...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Wozniak: Blockchain je další krok v IT revoluci – Dorsey: BTC by měl být měnou internetu – Jack Ma: blockchain není bublina, BTC ano – Bitfinex vyžaduje daňové ID od svých klientů – Telefonica spolupracuje na blockchainovém řešení pro bezpečnostní mobilní protokoly – Amazon se spojil s blockchainovým inkubátorem ConsenSys – Objeven nový malware plug-in do prohlížeče Chrome – Jižní Korea plánuje přehodnotit svá přísná pravidla – SEC připravila smyšlený web podvodného ICO

Zpráva dne

Spoluzakladatel společnosti Apple Steve “Woz” Wozniak opět podpořil kryptoměny a blockchain technologii. Wozniak považuje blockchain za “skvělý nápad.” Dále řekl, že blockchain je další významná nadcházející IT revoluce. Podle Wozniaka dosáhne blockchain a kryptoměny svého plného potenciálu za deset let. Merkle.press.com (v EN)

Kryptoměny a ICO

Jack Dorsey, CEO Twitteru a platební společnosti Square, vyjádřil svůj pozitivní názor na kryptoměny během Consensus konference, když řekl, že Bitcoin by měl být nativní kryptoměnou internetu. Bitcoinist.com (v EN)

Jack Ma, zakladatel čínského e-commerce gigantu Alibaba, vystoupil na konferenci v Tianjinu, kde se nechal slyšet, že blockchainová technologie není bublina, ale Bitcoin ano. Cointelegraph.com (v EN)

Psali jsme také: Blockchain se zabydluje ve velkých firmách

Burzy

Bitfinex, kryptoburza známá svým neprůhledným uspořádáním, začala vyžadovat od svých uživatelů dodání jejich daňových identifikačních údajů. Platforma, která je registrována na britských Panenských ostrovech, známých jako daňový ráj, si tyto informace ponechá a může je sdílet s daňovými úřady v jurisdikci svých zákazníků. Zpráva způsobila velký rozruch. Bitcoin.com (v EN)

Byznys

Rivetz a Telefónica uzavřely partnerství na podporu inovativních řešení pro mobilní bezpečnostní protokoly používané pro blockchainové transakce a zasílání zpráv. Cryptovest.com (v EN)

Společnost Amazon spolupracuje s blockchainovým inkubátorem ConsenSys. Chce svým zákazníkům umožnit vybudovat a spravovat jejich vlastní blockchainové platformy prostřednictvím cloudové platformy společnosti Kaleido. Tento krok je součástí úsilí zpřístupnit blockchain zákazníkům Amazon Web Services. CCN.com (v EN)

Škodlivý malware s názvem “Nigelify” se maskuje jako Chrome plug-in, ale po instalaci těží kryptoměny z napadeného počítače. Bitcoinist.com (v EN)

Mohlo by vás zajímat: Počet webových stránek, šířících malware na těžbu kryptoměn, vzrostl o 700%

Regulace

Koncem loňského roku zakázala Jižní Korea mezinárodním společnostem ICO a zavedla nová pravidla, která nutí investory ověřit totožnost pro obchodování s kryptoměnami na virtuálních účtech otevřených v místních bankách. Zákrok vyvolal velkou reakci veřejnosti a začaly se ve velkém podepisovat petice, které požadovaly přezkoumání vládních předpisů týkajících se kryptoměn. Regulační orgány v zemi nyní pracují na reklasifikaci kryptoměn a vláda se zaměřuje místo omezování obchodování s kryptoměnami na pozitivnější aspekty digitálních aktiv. Dailyhodl.com (v EN)

Pobočka americké SEC, pověřená vyšetřováním podvodných ICO, vytvořila vlastní webovou stránku s nabídkou ICO. Cílem je ukázat potenciálním investičním obětem zjevné známky podvodu, se kterými se mohou na internetu setkat. HoweyCoin je prezentován jako způsob, jak investovat do oblasti luxusních cestovních trhů a ICO slibuje 25% výnos. NewsBTC.com (v EN)

Naše nejnovější video:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře