Počet webových stránek šířících malware na těžbu kryptoměn vzrostl o 700 %

0
(0)

Zprávy a souhrny

Počet webových stránek, které šíří malware zaměřený na těžbu kryptoměn (především Monera), vzrostl v posledních měsících o více než 700 %.

Internetová bezpečnostní společnost Cyren zjistila, že více než 1,4 % všech webových stránek ze sledované skupiny má spuštěný skript na těžbu digitálních měn. Doposud poslední měření, které tato společnost uskutečnila, bylo před 6 měsíci. V té době obsahovalo skript na těžbu jen 0,12 % monitorovaných stránek.

Jistě jste si všimli, že kryptoměny v posledních dnech padají. Všechno jsme dopředu předpověděli v našich analýzách. Nejnovější analýzu najdete zde.

Za půl roku nárůst o 725 %

Jde o enormní nárůst napadených stránek až o 725 % za posledních 6 měsíců. Podle vyjádření společnosti Cyren může toto číslo růst ruku v ruce s růstem celého trhu s kryptoměnami, jelikož existuje velká skupina lidí, která se chce i touto formou obohatit.

Existují 2 různé způsoby, jak se skripty spouštějí na webových stránkách. První možností je, že samotný skript je záměrně nainstalovaný majitelem webové stránky. Druhým příkladem je, když jeho instalaci má na svědomí třetí strana, přičemž majitel webu o tom ani nemusí vědět.

Společným jmenovatelem v obou případech ale zůstáva, že návštěvník těchto stránek o  malwaru neví. Skripty pocházejí z napadených webových stránek, následně jsou stáhnuty do počítače a po přístupu na web se spustí na pozadí.

Nejvíc se těží Monero

Nejčastěji těženou kryptoměnou tímto způsobem je Monero. Podle zprávy společnosti Cyren je to dáno faktem, že jde o anonymní měnu, jejíž těžbu je lehké implementovat do webového prohlížeče a zároveň je velmi těžké ji odhalit. Základem je tedy mít nainstalovanou nejnovější verzi antiviru a rozšíření prohlížeče (Add-ons) na blokování scriptů.

Závěr

Technologie se neustále vyvíjí. Hackeři reagují stejným způsobem a svoje skripty vylepšují tak, aby byly co nejhůře odhalitelné. Doufejme, že poskytovatelé webových služeb a odborníci na bezpečnost internetu vždy včas najdou řešení, jak těmto typům útoků zabránit.

Předchozí články o malwaru na těžbu kryptoměn můžete najít níže:

Egypt tajně využívá počítače svých občanů na těžbu kryptoměn
Více než půl milionu počítačů bylo napadeno virem na těžbu kryptoměn
Pozor na malware na Messengeru – těží Monero!
Tesla obětí útoku zaměřeného na těžbu kryptoměn
Nový virus na těžbu kryptoměny Monero se zaměřuje na Android
Našel se další virus, který těží Monero

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 dolarů za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Zdroj:
bitcoinist.com


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: