Našel se další virus, který těží měnu Monero

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Už v minulosti jsme vás několikrát informovali o tom, že možná i vy těžíte kryptoměny a ani o tom nevíte. Vypadá to sice jako dobrá zpráva, ale opak je pravdou. Vám se totiž nepřipíše ani jedna vytěžená mince. Vše, co váš počítač vytěží, jde hackerovi, jemuž se podařilo dostat do vašeho zařízení malware. Ten ve většině případů těží právě měnu Monero. Nedávno se tak objevil úplně nový virus, který těží opět tuto anonymní kryptoměnu.

Trend Micro

Společnost Trend Micro, zaměřující se na bezpečnost softwaru a hardwaru, nedávno informovala veřejnost o nebezpečné reklamě, jenž měla obsahovat virus. Nalezena byla na Coinhivu (stránce s obrovskou denní návštěvností). Tato reklama obsahovala JavaScript kód, který spustil těžbu Monera na napadeném počítači. Podobný případ se stal i v polovině prosince 2017 na aplikaci Messenger.

Trend Micro dále informovali, že reklama obsahující virus měla být velmi efektivní. Po jejím otevření mělo být až 80% vašeho CPU použito na těžbu Monera. Tato společnost v týdnu mezi 18. až 24. lednem zpozorovala více než 285% nárůst těžařů napojených na stránku Coinhive. Ihned po zjištění těchto novinek Trend Micro informoval Google. Útoky se totiž měly konat celosvětově ve více zemích, například ve Francii, Japonsku, Španělsku, Itálii nebo na Taiwanu.

Jak zjistím, že můj počítač těží?

Způsobů, jak se dozvědět tyto nepříjemné zprávy, je dost. Stačí, když si budete pozorně všímat svého počítače. V případě, že se v něm nachází nějaký virus těžící kryptoměny, bude například výrazně pomalejší. Dalším indikátorem je rychlejší vybíjení baterie. Rovněž se váš počítač při napadení takovým virem může přehřívat.

Proto doporučujeme vždy mít v počítači antivirus. Avšak to ještě neznamená, že jste se takovým problémům úplně vyhnuli. Za některých okolností může být váš počítač napaden i přesto, že antivirus máte. Jediné co poté můžete udělat, je nainstalovat si jiný a věřit, že ten vám s problémy již pomůže.

Závěr

Určitě je třeba si dávat obrovský pozor na stránky, na nichž se pohybujete. Je velmi pravděpodobné, že více a více hackerů bude mít potřebu nebo chuť si takto jednoduše přivydělat. Pomocí viru totiž můžou napadnout stovky počítačů, z čehož si udělají jakoby svou těžařskou farmu. A ta by při potenciálu jaké má Monero, představovala téměř zlatý důl.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojccn.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img