Čtyři důvody proč bude Bitcoin růst

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...

Nemůžeme popřít, že se kryptoměny staly velkým fenoménem, který na sebe neustále přitahuje pozornost. Ještě nedávno o nich věděla jen úzká skupina nadšenců. Dnes je však situace jiná, zajímají se o ně odborníci, běžní lidé, vlády, finanční instituce i média. Nejvíce pozornosti přitahuje Bitcoin, který se stal symbolem celého kryptosvěta.

Když se podíváme na současný vývoj ceny Bitcoinu, můžete říct, že to nevypadá nijak zvlášť optimisticky.

Jaké jsou tedy důvody pro to, že by měl Bitcoin růst?

Inovace blockchainu

Bitcoin byl první úspěšnou implementací blockchainu. Jeho jednoduchý princip a robustnost jsou základem toho, že až do dnešních dní úspěšně překonal všechny útoky a krize. Je to jeden z důvodů, proč si Bitcoin udržuje svou dominanci.

Vylepšení jako SegWit a Lightning Network zlepšují vlastnosti blockchainu, zejména škálovatelnost. To, spolu s tím že na vylepšeních neustále tvrdě pracuje velké množství vývojářů, ukazuje na potenciál Bitcoinu, stát se kromě uchovatele hodnot i běžně používaným platidlem.

Fintech revoluce

Kryptoměna číslo jedna je v centru fintech revoluce. Trh s technologiemi se etabloval jako hnací síla na širším finančním trhu. BTC začíná dominovat fintechu a nedávné zprávy ukazují, že aplikace Square Cash má vyšší růst než například Venmo.

Příkladem je Afrika, kde je BTC v srdci růstu fintechu s množstvím platebních platforem, které nabízejí bitcoinové produkty. Výsledkem toho je, že se výrazně ulehčily platby v krajinách, kde FIAT měny přestávají plnit své funkce (například kvůli hyperinflaci).

Mohlo by vás zajímat: [HODL] Aktuální situace na kryptotrhu – Nebojíte se, že uděláte chybu?

Cenová odolnost

Bitcoin, podobně jako celý  kryptotrh, vykazuje velkou volatilitu. Avšak v poslední době se zdá být odolnějším vůči negativním událostem na trhu. Zatímco jiné krypty poklesnou v dvojciferných procentech, Bitcoin utrpí jen jednociferný pokles. Příkladem je nedávná kauza jihokorejské burzy Upbit.

Vidíme, že Bitcoin vykazuje určitou odolnost vůči náhlým změnám cen na kryptotrhu. Postupem času jak trh dozrává, bude Bitcoin méně a méně reagovat na negativní signály.

Přijetí finančním mainstreamem

Kryptoměna č.1 má samozřejmě své odpůrce jako například Warrena Buffeta a Billa Gatese. Dochází však k výraznému zvýšení úrovně osvojení z hlavně finanční scény. Společnost Nasdaq nedávno spolupracovala s Gemini, aby vytvořila burzovou platformu pro obchodní infrastrukturu pro BTC. V roce 2017 začaly CME a CBOE obchodovat s Bitcoin futures.

Přečtěte si též: Morgan Stanley vyzývá centrální banky k využívání kryptoměn

V roce 2018 zaznamenáváme příliv BTC produktů zaměřených na přitáhnutí institucionálních investorů na trh. Své produkty nedávno představili Coinbase a Goldman Sachs. Existují i zprávy od OTC Bitcoin trading decks, že umožní významné nákupní a prodejné objednávky bez negativního vlivu na trh.

Závěr

I když měl Bitcoin podle vyjádření několika „odborníků“ už několikrát zkrachovat, nestalo se tak. Přežil a v podstatě úspěšně pokračuje ve svém tažení. Kam až se dostane? To nám ukáže čas.

Naše nejnovější video. Budeme radi, když se přihlásíte k odběru videí na našem YouTube kanále.

Zdroj: http://bitcoinist.com/

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře