Litecoin klesnul kvůli špatným zprávám o LitePay

0
(0)

Pokud pozorně sledujete vývoj na kryptotrhu, určitě vám neušlo, že jedna
z předních kryptoměn ztratila na hodnotě víc než ostatní. Litecoin, jedna z nejznámějších a nejvíc využívaných kryptoměn, ztratila na své hodnotě téměř 10% pouze v průběhu pár minut. Za všechno s největší pravděpodobností může LitePay.

Zlé zprávy pro Litecoin

LitePay, platební platforma, jejímž cílem bylo posunutí Litecoinu z kybernetické sféry do reálného života, ukončila svoje působení 26. března. LitePay měl umožnit firmám a osobám přijímat Litecoiny kdekoli a kdykoli. Dnes je však už jasné, že se takovýto záměr minimálně v nejbližší době nepodaří.

CEO LitePay, Kenneth Asare v pondělí prohlásil, že se rozhodl LitePay prodat. Stejně tak údajně i dal příkaz na pozastavení všech operací. K této nelichotivé situaci se vyjádřil i tvůrce kryptoměny Litecoin, Charlie Lee. V jednom ze svých oficiálních prohlášení uvedl:

„Jako všichni ostatní, i my jsme se nechali unést myšlenkou, která byla příliš dobrá na to, aby byla reálná. Kvůli tomu jsme v návalu optimizmu přehlídli mnoho varovných signálů. Omlouváme se, že jsme tak obrovsky zmedializovali tuto společnost a slibujeme do budoucna, že si na to dáme větší pozor.“

Smělé plány zůstanou nenaplněné

Ještě v únoru se Asare vyjadřoval prostřednictvím emailu pro CNBC, že jeho tým pracuje na vývoji LitePay od poloviny léta 2017. Smělé cíle měla tato platforma například i kvůli LitePay Debit Cards (jednoduše řečeno karty pro Litecoin). Cílem těchto karet by bylo umožnit lidem nejen odesílání Litecoinu ale i zaměnit si tuto kryptoměnu v ATM bankomatu na jakoukoliv jinou fiat měnu.

„Naším cílem je najít způsob, jakým mohou obchodníci vydělávat pomocí Litecoinu. Je tomu tak proto, že právě Litecoin je jedna z nejlepších kryptoměn na převody.“

Oficiální prohlášení přišlo i ze strany Litecoin Foundation:

„Litecoinu se perfektně dařilo i před LitePay a bude pokračovat ve své úloze i nadále.“

Závěr

LitePay se ještě koncem února postaral o výrazný skok pro Litecoin. Stejně tak se však postaral i o 10% pokles, vzhledem na velmi nepříznivý vývoj situace pro tuto kryptoměnu. Jestli se Litecoinu podaří vrátit se nazpět na svoji předešlou hodnotu je při aktuálním vývoji trhu opravdu pouze těžko předpověditelné. Určitě by to ale chtělo minimálně jednu dobrou zprávu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img