Očekávané spuštění LitePay táhlo Litecoin a kryptotrhy nahoru

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Po nedávném propadu kryptotrhů se už jenom čekalo, až za sérií negativních zpráv přijde zpráva pozitivní, která by zvrátila negativní trend a otočila trhy zpátky k růstu. Jednou z takových je očekávané spuštění platformy Litecoin LitePay, které by mělo proběhnout v nejbližších dnech. Litecoin na tuto zprávu zareagoval prudkým růstem a táhl nahoru i většinu ostatních kryptoměn

litecoin 040218
Zdroj: Coinmarketcap.com, 040218

Zatím neoficiálně

Než však začneme jásat, je potřeba zjistit více. Zpráva vyšla v The Sunday Express a zatím nebyla potvrzena z žádných oficiálních zdrojů, ani na webových stránkách LiteCoinu nebo na stránkách LitePay, o kterých se dokonce vedou diskuze, zda nejde o podvrh.

Na Twitter účtu SatoshiLite, což je účet Charlieho Lee, zakladatele Litecoinu, se objevil jen retweet zprávy v následující podobě:

Buď se jedná o únik informací nebo o pokus typu “pump and dump”, což také bylo naznačeno v některých diskuzích. Každopádně, jako u všech zásadních informacích z kryptosvěta, pokud nechcete jít do čirého hazardu nebo spekulace, raději si počkejte na oficiální oznámení.

O samotném Litecoinu se dozvíte více v tomto článku.

Co je LitePay

LitePay je platební platforma, která by měla posunout Litecoin z kybernetické sféry do reálného života tím, že umožní firmám přijímat platbu v Litecoinech kdekoliv. Transakce budou velmi rychlé a dají zákazníkům možnost platit za produkty a služby v dolarech bez transakčních poplatků.

Také bude k dispozici peněženka Litecoin pro všechny hlavní mobilní a desktopové prohlížeče a okamžitý výběr z bankomatů kompatibilních s VISA kartami, což by mělo umožnit i platby u obchodníků, přijímajících VISA karty.

Bude Litecoin úspěšnější než Bitcoin?

Pokud se povede LitePay implementovat tak, jak je plánováno, mohl by dokázat to, co Bitcoin sliboval, ale zatím se mu příliš nedaří – umožnit běžné každodenní platby kryptoměnou, a tím masově rozšířit akceptaci a používání kryptoměn mezi veřejností.

Zdroje:
finder.com: LitePay Litecoin payment platform on track for February launch
steemit.com: Litecoin To Launch LitePay In Days
thesaucommerce.com: LitePay Launch Next Week Will Make This a Top 3 Crypto Coin
Twitter.com
Reddit.com

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img