Nejlepší blockchain má podle čínského ministerstva průmyslu Ethereum

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bloomberg: Bitcoin dosáhne 20 000 USD tento rok • Ripple by mohl brzy nabídnout XRP digitální šeky • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Po prudkém...

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Ministerstvo průmyslu a informačních technologií v Číně vydalo dnes 17. května své hodnocení jednotlivých blockchainů virtuálních měn. Při určování pořadí přitom hodnotili jejich přínos ve třech hlavních kategoriích: technologie, aplikace a inovace.

Vítězem je Ethereum

Jak je vidět v níže uvedené tabulce, ministerstvo zařadilo na první místo Ethereum. V první pětce mu dělají společnost ještě měny Steem, Lisk, NEO a Komodo. Všechny blockchainy uvedených kryptoměn mají společné využívání smart kontraktů k efektivnímu a bezpečnému zpracování informací decentralizovaným způsobem.

Zajímavostí je zařazení, jakož i umístění Steemu, protože na rozdíl od Lisk a NEO není Steem primárně určen pro tvorbu decentralizovaných aplikací. Jde o decentralizovanou blockchain platformu sloužící k distribuci obsahu.

Stejným překvapením je i devátá pozice Monera. Některé vlády, včetně Agentury pro finanční služby (FSA), vyjádřily své obavy ohledně kryptoměn, jako jsou Monero a Zcash. Umožňují totiž zpracovávat anonymní platby, které by mohly být spojeny s praním špinavých peněz nebo s trestnou činností.

Mohlo by vás zajímat: Blockchainové platformy představují novou éru inovací

Bitcoin až na 13. místě

Snad největším překvapením je však až třináctá příčka pro Bitcoin, kterou navíc sdílí s Verge. Kryptoměna s nejdelší historií získala ve srovnání se svými konkurenty příliš nízké hodnocení v oblasti technologie.

Na druhé straně, z hlediska inovací, dostal ze všech umístěných virtuálních měn nejvíce bodů. Komunita kolem Bitcoinu se totiž může pyšnit jedním z nejaktivnějších vývojářských týmů celkově, přičemž mezi jeho hlavní inovace a úspěchy můžeme zařadit Confidential Transactions (CT), Bulletproofs a Lightning Network. Ty umožňují provádět soukromé transakce či zpracování mikroplateb.

Nesmíme však zapomínat ani na RootStock. Rootstock (RSK) je platforma, která je připojena k Bitcoin blockchainu pomocí technologie sidechain. Jejím primárním cílem je přidat hodnotu a funkčnost do základní sítě Bitcoinu, a to implementací sofistikovaných inteligentních kontraktů.

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, viz tento návod.

Závěr

Většina komunity kolem kryptoměn očekávala, že čínská vláda zařadí na přední příčky soukromé blockchainy. Důvod by byl přitom prozaický. Vládní organizace by při nich měly možnost sledovat a monitorovat jednotlivé transakce. Zařazení Monera do top 10 však dokazuje, že sestavovatelé hodnocení zůstali naštěstí dostatečně objektivní.

Analytici, kteří se vyjádřili k výše uvedenému pořadí, však poukázali na fakt, že autoři žebříčku přehlédli dlouhou historii Bitcoinu, jakož i všechny jeho problémy, kterými si během své existence musel projít a do svého výběru upřednostňovali především blockchainy nové generace.

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Dalibor Valko.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře