[NÁZOR] Kdy se Bitcoin dostane na nové ATH? – 20 000 $

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Těsně před Vánocemi 2017 dosáhl Bitcoin na své poslední historické maximum a započal svůj dlouhý pád. Za posledních šest měsíců jsme zaznamenali pokles o přibližně 70%. Letošní LOW se v době psaní článku nachází na hladině 5700 $, těsně pod silným supportem na kulatém čísle 6000 $. Volatilita trhu je na minimu. Občasné pumpy slouží víceméně pouze na zmanipulování lidí a velcí hráči pomocí nich vytahují peníze z retailu. Volume Bitcoinu podle stránky WorldCoinIndex (doporučujeme používat namísto coinmarketcapu) kleslo na jednu miliardu dolarů a během některých dní bylo dokonce nižší, než volume Etherea.

To se odrazilo i na vytíženosti sítě. Transakce jsou rychlé, poplatky nízké, spam je na minimu. Zájem o Bitcoin klesl, a to se odráží v každém aspektu tohoto coinu. Vypadá to, že trh s kryptoměnami pomalu umírá. Velký loňský hype je pryč.

Nevěšme hlavy a užívejme si dovolené

To jsou na tom kryptoměny tak špatně? Ale ne. Chce to trpělivost! Je tu léto. Začala nám okurková sezóna. Všichni si užívají dovolené, výlety, popíjejí Cuba Libre a nechce se jim řešit vysoce-rizikové investice do decentralizovaných digitálních aktiv. Zájem lidí o cokoli (s výjimkou pláží) prostě přes léto klesá.

Tak tomu bylo i loni, když Bitcoin po otestování hranice 3000 $ klesl na 1800 $. Zčásti za to mohla nervozita ohledně přechodu na SegWit, zčásti manipulace trhu, ale jedním z největších důvodů propadu bylo prostě léto.

70% korekce není nic neobvyklého!

Faktem je, že průměrná korekce trvající déle než 50 dnů, způsobila pokles o 64%. Ostřílení kryptomaniaci jsou na podobné výstřelky kryptoměn dávno zvyklí. Jistě, tentokrát jde o mnohem více peněz, ale v principu se nic nového neděje. Pouze další větší korekce. Dlouhodobý uptrend Bitcoinu stále trvá.

Doporučení pro HODL-ery… HODLujte!!!

O predikce světlejších zítřků není v dnešní době nouze. V podstatě každou chvíli o tom na Kryptomagazínu informujeme. Ať už jde o Davida Sappera, šéfa burzy BitMex, Juliana Hospa  Pokračovat bych mohl ještě celkem dlouho.

Já (Samuel Slavkovský), jsem se po sérii swingových obchodů s Bitcoinem rozhodl, že od nynějška už budu pouze HODL-ovat. HODL je totiž z dlouhodobého hlediska jednoznačně nejlepší (a nejjednodušší) investiční strategie. Tedy, alespoň co se Bitcoinu týká. Jistě, pohyb o pár desítek procent směrem dolů zamrzí, ale mně je to jedno. V hlavě mám totiž už delší dobu predikci, která se mi neustále potvrzuje a dnes jsem se rozhodl, že ji publikuji veřejně.

Disclaimer: tento článek nelze brát jako finanční poradenství. Investice do digitálních aktiv jsou vysoce rizikové a nejsou vhodné pro slabší povahy. Investujte pouze peníze, které můžete ztratit. Za případné ztráty vzniklé nevhodným obchodováním si můžete sami. Pokud by se vám při obchodování hodily názory a postřehy profesionálů, doporučuji navštívit náš obchodní portál Trading11.com a za 250 korun českých si zakoupit členství. Získáte tak přístup k analýzám profesionálních obchodníků a ještě mnohem více.

[Predikce] Bitcoin se do roka dočká nového ATH!

POZOR! Nemyslím tím do konce tohoto roku! Podle mého názoru (který rozhodně nemusí být správný) se Bitcoin dostane na nové historické maximum před začátkem léta 2019. A důvody? Těch mám hned několik.

Proč nám zotavení z velkého propadu nebude trvat další tři roky?

Na začátku 2013 se Bitcoin obchodoval za ~ 100 $. Na konci to bylo více než 1300 $. Hack burzy Mt. GOX a následný pád kryptoměn pak celý trh poslal do tři roky trvající konsolidace, kterou ukončil vynález smartkontraktů, vzestup Etherea a následný ICO boom. Vznikl nový hype a kryptoměny přešly do hypermódu. Započal nový parabolický růst, který byl ukončen velkým výprodejem Bitcoinu po dosažení 20 000 $.

Tak, to je ve zkratce historie kryptoměn za poslední čtyři roky. Nyní je čas na srovnání propadu z roku 2014 s propadem letošním.

bitcoin dump 2013
BTC/USD Bitfinex – dump 2014

Toto je graf měnového páru BTC/USD z roku 2014. Jak můžete vidět, bublina tehdy praskla na přelomu roků (takřka na den stejně, jako v případě prasknutí loňské bubliny). V červeném kroužku je vyznačen červenec 2014.

BTC Bitfinex - dump 2018
BTC/USD Bitfinex – dump 2018

Toto je graf měnového páru BTC/USD z roku 2018. Opět, klasický bublinový graf. Parabolický trend se zlomil v polovině prosince 2018 a následovala 70% korekce. Ale POZOR!!! Tyto dva grafy se podobají jen na první pohled.

Kryptoměnový trh nabírá na obrátkách!

Graf z roku 2014 zachycuje období dvaceti měsíců, graf z roku 2018 nezachycuje ani deset měsíců. Přesto na obou grafech pozorujeme velmi podobný vývoj. Oranžový kruh z přelomu let 2014/2015 více méně koreluje s oranžovým kruhem z léta 2018. Znamená to, že korekce ještě neskončila a můžeme očekávat další dump?

Existuje zde reálná možnost, že Bitcoin bude pokračovat směrem dolů a na konci roku se bude obchodovat za 3500-4000 $. IXOYE to včera velmi dobře vystihl ve své analýze. Buď se brzy otočí trend, nebo nás čeká další pád o dalších 40%.

6000 $ – Nezničitelný support

Každopádně, podle mého názoru Bitcoin dlouhodobě nemůže klesnout pod 6000 $. Důvod je jednoduchý – Bitmain.

Bitmain je těžební společnost, která se zaměřuje na vývoj a výrobu ASIC minerů určených k těžbě kryptoměn. Většina příjmů této multimiliardové společnosti plyne z prodeje ASICů a z těžby Bitcoinů. Pokud by hodnota Bitcoinu klesla pod 6000 $, většina těžařů by velmi rychle zkrachovala Bitmain by přišel o velkou část zisků. Právě 6000 $ je totiž cenová hladina, na níž se náklady na těžbu vyrovnávají se zisky za prodej vytěžených mincí.

Bitmain nikdy nedopustí pád pod 6000 $

Pokles hodnoty Bitcoinu pod 6000 $ povede k centralizaci sítě (Bitmain nebude mít komu prodávat své ASIC-y, bude na nich těžit sám a brzy ovládne síť) a lidé Bitcoinu přestanou důvěřovat. 50% útok totiž bude nejen možný, ale i pravděpodobný.

To se samozřejmě Bitmainu nelíbí. Tato společnost vyrostla právě díky Bitcoinu a udělá vše pro to, aby tento coin prosperoval. Nikdo nechce přijít o multi-miliardové zisky.

Navíc Bitmain nedávno prošel svým IPO (initial Position Offering) a brzy vstoupí na akciový trh. Majitelé a akcionáři firmy budou chtít na své investici vydělat a to se nestane, pokud Bitcoin dlouhodobě klesne pod 6000 $.

Jistě, věta “Bitmain nás všechny zachrání” nezní zrovna nejlépe, ale je to tak. Bohužel.

Během tohoto roku byl Bitcoin pod hranicí 6000 $ méně než 24 hodin a je dost možné, že se tam ještě vrátí. Je dokonce možné, že uzavře hidden gap, který se nachází těsně pod 5000 $ a který neustále vzpomíná náš BTC trader na Trading11. Tato situace však nebude trvat příliš dlouho a velmi rychle se vrátíme zpět nad 6k.

NASDAQ a vstup institucionálních investorů na trh

Dalším důležitým faktorem, který mluví ve prospěch Bitcoinu a kryptoměn jako takových, je plánováné zalistování kryptoměn na NASDAQ. To se uskuteční v září 2018 (oficiálně potvrzena informace). Půjde o historický moment, o kterém se jednou bude psát v učebnicích dějepisu.

Zalistování na NASDAQ přinese více, než si většina lidí uvědomuje. NASDAQ není pouze burza, jde v první řadě o finanční platformu. IT systém a finanční nástroje NASDAQ-u používá více než 80 velkých regulovaných burz a institucí po celém světě. Jde o jakousi Mekku burzovních systémů. Systémy a nástroje NASDAQ-u využívají investoři a instituce po celém světě.

Hype z konce minulého roku je často spojován s hypem kolem zalistování Bitcoin Futures na CME a CBOE. Následný propad je zase připisován masivním shortům, které vznikly na těchto nových trzích. Ještě před pár měsíci se živě diskutovalo o tom, jak nás instituce ushortují k smrti. To je přece absolutní hloupost!

Ako spustenie futures ovplyvní hodnotu Bitcoinu?

Volume na XBT / USD bylo od počátku velmi malé a tento trh neměl žádnou šanci na úspěch. Vznikl díky samoregulaci a institucionální investory absolutně nepřesvědčil. I proto jsme se nikdy nedočkali sladkých institucionálních peněz.

NASDAQ však vypadá velmi dobře. Tato platforma si dala více času na přípravu. Pro přípravu kryptoměnových finančních nástrojů a na vyjednání kšeftů s institucemi a bohatými investory (Warren Buffet?)

Disclaimer č. 2 – Nasledující odstavce berte s velmi velkou rezervou.

Léto 2018 se nese ve znamení příprav na vstup do NASDAQ-u

Bitmain a další velcí kryptohráči to velmi dobře vědí. A zároveň vědí, že instituce do trhu nepůjdou, dokud nebude vypadat ideálně pro velkou dlouhodobou investici. Vrásky na čele jim dělá (mimo jiné) zmíněný hidden gap, který by se měl co nejdříve uzavřít. Následně by měl Bitcoin ukázat svou sílu a dostat se přes některou silnou rezistenci.

Moje předpověď pro nasledující dva měsíce, následně

A přesně to se také stane. Bitcoin padne pod 5000 $, předvede 20% bull run a překoná (v té době už) silnou rezistenci na 6000 $. Rezistence se ještě předtím potvrdí alespoň dvěma testy. Ideálně by mohla vzniknout formace double top, která bude (falešně) signalizovat další pokles. Těsně po potvrzení double top-u očekávám silně pozitivní technologický fundament (spuštění Lightning Network?) A následný růst. Toho bychom se mohli dočkat již koncem léta.

Moje předpověď pro období říjen – prosinec 2018

Následný hype pak cenu Bitcoinu vyžene na 10 000 $. Následovat bude odraz, zalistování na NASDAQ a vstup institucí do short pozice. Hodnota derivátů Bitcoinu klesne, což institucím vydělá slušné peníze. Pak přijde pozitivní reakce podkladového aktiva (hodnoty Bitcoin mincí) a další růst.

Do prosince 12 000 $, do června 2019 nové ATH

A tak dále a tak dále Při pohledu na historická data mi vychází, Že Bitcoin by měl nové All Time High zaznamenat přibližně za rok, ještě před létem. V té době už bude trh s kryptoměnami vypadat úplně jinak. Ovlivní ho instituce, nové technologie (Lightning Network, Ethereum Casper / sharding, blockchain 3.0 EOS, TRX ), uživatelská základna se výrazně rozroste, zájem o digitální aktiva začne stoupat a koncept internet of value získá reálné obrysy.

O všech těchto věcech jsme už na Kryptomagazínu několikrát psali.

BIG crypto bubble is coming!!!

Další bublina na trhu s kryptoměnami nás pak vynese To the Moon dlouhodobí Hodleři pak prodají své coiny, což způsobí masivní dumpy, krizi a krypto se bude nacházet ve stejné pozici, jako internet po prasknutí dotcom bubliny.

A pak nastane ta pravá kryptorevoluce, která bude trvat dalších 30-50 let.

Nevěšme hlavy! Jsme teprve na začátku! Situace možná dnes vůbec nevypadá dobře, ale zdání klame. Budoucnost lidstva spočívá v decentralizaci. Tento trend pozorujeme po celou dobu naší historie a bude i nadále pokračovat.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Samuel.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
john doe

prosim co je to ten hidden gap ?

spot_img