David Sapper – Nebojte se, ten pravý Bitcoin hype je ještě před námi

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Konec minulého roku byl pro kryptoměny opravdu památný. Obrovské zisky, vznikání nových a nových projektů, ale i výrazná mediální pozornost způsobily, že Bitcoin měl hodnotu až 20 000 dolarů. Celková tržní kapitalizace byla na částce 800 miliard dolarů. To se však změnilo a kryptoměny jsou nyní ve velkém útlumu. Ten by však měl zhruba do roku a půl až dvou skončit. Podle Davida Sappera však nejenže skončí downtrend, ale čeká nás i růst, který si prý ani neumíme představit.

Mainstream adopce přijde do 18 až 24 měsíců

I přesto, že se aktuálně Bitcoin obchoduje “pouze” na 6 800 dolarech, je tato částka stále 3x menší než v prosinci minulého roku. A právě k tomuto tématu se vyjádřil David Sapper, COO Blockbid, který si myslí, že hype ještě ani nezačal. David Sapper se pro Express.co.uk vyjádřil:

“Myslím, že hype okolo kryptoměn ještě ani nezačal. Pouze méně než 1 % celkové populace na světě vlastní kryptoměny. Navíc zprávy o tom, že se banky a finanční instituce ve velkém zajímají o blockchain, rovněž napomáhají k růstu zájmu o kryptoměny. Proto si myslím, že do 18 až 24 měsíců přijde obrovská celosvětová adopce.”

Sám se pozastavil i nad faktem, že jakékoliv změny a novinky ohledně kryptoměn dokážou ovlivnit jejich ceny velmi výrazně. Tím se snažil poukázat na fakt, že i na první pohled nepodstatné informace mohou vyvolat hype na kryptoměnovém trhu.

“Bitcoin, ale i ostatní kryptoměny jsou velmi citlivé i na malé změny na trzích. Například zprávy o zrušení banu Facebooku na kryptoměny způsobily, že se investorům opět vrátilo sebevědomí a víra ve své investice, což se projevilo na pozitivním růstu hodnoty Bitcoinu.”

Kryptoměny budeme využívat každý den

Sapper je kryptoměnový expert, který se věnuje nejen cenám a hodnotám kryptoměn, ale zejména jejich potenciálu a zařazení do běžného dne každého člověka. Než se tak stane, Sapper tvrdí, že jsou velmi potřebné “regulace a správná legislativa”.

“Kryptoměny jsou mladým průmyslem, jenž potřebuje částečné regulace a legislativu na to, aby mohl být úspěšný. S tímto vším však věřím, že se kryptoměny mohou stát součástí našich životů. Blockchain, technologie pohánějící kryptoměny, je tak populární a v kurzu, že by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby se některé společnosti rozhodly vytvořit si kryptoměny v rámci svých firem pouze na vlastní využití. Pokud se technologie posune vpřed, zájem o ně bude narůstat závratným tempem a s určitostí se dočkáme i většího využití (možná už v blízké budoucnosti).”

Závěr

Můžeme pouze doufat, že David Sapper má pravdu a blízká budoucnost bude pro kryptoměny opravdu pozitivní. Možná jde jen o iluzi nebo přání, avšak vůbec to nemusí být tak nereálné, jak se na první pohled zdá. Dva roky jsou totiž poměrně dlouhá doba. Od roku 2016 do dnes totiž přišlo změn v tomto sektoru více než dost. A ještě víc jich může teprve přijít.

Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru videí na našem YouTube kanálu.

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek F.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img