Ethereum má nový standard ERC777 – Co byste o něm měli vědět

0
(0)

Většina lidí, kteří se o kryptoměny zajímají, se už setkala se standardem ERC20, který je platný pro blockchain Etherea. Ale jen velice málo lidí zatím ví o novém vylepšeném standardu ERC777. ERC (Ethereum Request for Comments) obecně popisuje určitý soubor protokolů, vytvořených pro implementaci na blockchainu Etherea.

Získejte exkluzivní členství na Trading11 jen za 250,- Kč měsíčně

ERC 20 má mnoho předností, má však i své nedostatky

I když standard ERC20 pomohl k hladkému průběhu mnoha blockchain projektů, a to zejména počátečních nabídek mincí (ICO), má i svá omezení. Některé smart kontrakty nepodporují každý druh tokenu. Takže pokud odešlete token ERC20 na smart kontrakt, který nepodporuje tento základní protokol, váš token bude navždy uzamčen. Často se také stává, že u ERC20 tokenů musí uživatelé provést dvě transakce, aby vůbec mohli komunikovat se smart kontrakty.

Může vás zajímat: Vše, co potřebujete vědět o Ethereu a škálování: Sharding, Casper a Plazma

Vznikl nový standard ERC777

Z výše uvedench důvodů vznikl nový vylepšený standard, který je plně kompatibilní s ERC20. Zachovává přitom silné stránky ERC20 a odstraňuje několik problémů, které měl starší ECR20. Je to jako přechod ze starého flip telefonu na nejnovější smartphone. Původní funkce zůstanou zachovány, a navíc dostanete rozšířenou funkcionalitu a snížené omezení.

Jaké výhody tedy přináší ERC777?

Odstraňuje třecí plochy v blockchainu

Zaprvé, u ERC20 musí být nejdříve schválen smart kontrakt a až pak může být požadována funkčnost v kontextu smart kontraktu. V takových případech přibude druhý poplatek a vznikne zpoždění. Toto není zrovna nejefektivnější způsob přenosu kryptoměn nebo interakce s blockchainem.

Použití ERC777 odstraňuje problémy se zdvojenými transakcemi. Jinými slovy, pokročilé transakce, jako například výměna jednoho tokenu za jiný, se mohou uskutečnit v jedné transakci namísto dvou, což je pro uživatele nejen rychlejší, ale i levnější.

Též si přečtěte: VeChain spustí v sobotu 30.6.2018 vlastní MainNet

Umožňuje odesílat údaje o transakcích

ERC777 může odesílat údaje o transakcích podobně jako tomu je v současnosti. Avšak funkcionalita modulu ERC777 může usnadnit interakci mezi všemi typy aplikací s využitím kryptoměny v kontextu smart kontraktů, digitální identity a decentralizovaného ukládání. Vývojová blockchain platforma, založená na tomto standardu, má potenciál k odemčení další vlny aplikací, produktů a služeb, které změní na decentralizovaném webu pravidla hry.

Snižuje pravděpodobnost náhodné ztráty kryptoměn

Jedna z výhod, kterou ERC777 poskytuje, je to, že může pomoci předcházet zbytečné ztrátě kryptoměn. S tím se už ekosystém Etherea v minulosti setkal. Je tomu tak proto, že adresa, která je kompatibilní se systémem ERC777 (a ERC 820), dokáže odmítnout určité typy příchozích tokenových transakcí. Například ty, které mohou pocházet z adresy, která je uvedena na černé listině. Nové typy funkcí umožňují začít řešit zákony a restrikce od Know Your Customer (KYC) a Anti-Money Laundering (AML), které by mohly vstoupit do hry.

Tip redakce: Červnový update k regulacím kryptoměn ve světě

ERC777 je zpětně kompatibilní

Jak bylo již v úvodu řečeno, ERC777 je zpětně kompatibilní se všemi aplikacemi, které jsou kompatibilní s ERC20. To znamená, že může taktéž fungovat jako upgrade předchozího standardu. Mezi tyto aplikace patří EtherDelta, IDEX, 0x a další.

Závěr

ERC777 je tady a přichází proto, aby nám všem pomohl zlepšit zkušenosti s kryptoměnami a usnadnil masové přijetí digitálních měn. Uvidíme tedy, jak moc aplikace postavené na novém standardu posunou krypto-environment vpřed.

Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru našeho YouTube kanálu a nabízíme ke shlédnutí naše nejnovější video:

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek H.

Zdroj:
https://cryptoslate.com/

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Muhammad usman arif

První token erc777 je již nazvaný “CALL”, zkontrolujte všechny funkce na adrese https://gcalliance.io/call-token/

Matt Fethers

Díky za tento zajímavý článek. ERC777 je úžasný a představuje budoucí standard Ethereum, protože je výkonný, bezpečný a škálovatelný. ERC777 přináší mnoho skvělých funkcí pro budoucí a obrovskou úroveň zabezpečení. První token ERC777 je již uvolněn a vypadá úžasně: CALL (od GlobalCryptoAlliance GCA). Všechno je budoucí měnou a je připraveno pro masovou adopci s vysokou škálovatelností. ERC777 by měla být další revoluce!
Když se podíváte na tok CALL od GCA (první token ERC777, https://bitcointalk.org/index.php?topic=4869498.0), naleznete zde některé nové funkce poháněné modulem ERC777:
– Operátoři, kteří pracují jako inteligentní botové, kteří pomáhají držitelům tokenů
– Kompatibilita s jakoukoli peněženkou ERC20
– Aktualizovatelné tokenové funkce umožňující vylepšení
– Zvýšená bezpečnost
– Nejnovější funkce Dapp-friendly
– Nejnovější filozofie skutečné úplné kontroly účtů držitelů
– Kapacita pro provedení 255 plateb v jedné transakci
Etc … atd. … více informací na svých webových stránkách (gcalliance.io).
ERC777 je skvělá zpráva pro Blockchain a Ethereum!

spot_img