Coinbase bude podporovat ERC-20 tokeny

0
(0)

Svět kryptoměn se neustále vyvíjí kupředu. Pokud nechce jakýkoli byznys, burza, kryptoměna či cokoli dalšího s kryptoměnani spojené zůstat pozadu, musí se neustále vyvíjet. Jedním z největších a nejlepších důkazů takového úspěšného růstu je i burza Coinbase. Ta určitě nezahálí a snaží se svým zákazníkům nabízet jen to nejlepší. O tom svědčí i nejnovější zprávy.

Coinbase a ERC-20 tokeny

Jedna z nejpopulárnějších kryptoměnových burz, Coinbase, se nedávno pomocí svého oficiálního účtu na Twitteru a Mediu vyjádřila, že má v plánu začít podporovat ERC-20 tokeny. To ve stručnosti znamená, že se uživatelé platformy Coinbase a GDAX mohou začít těšit na více nových a nových mincí.

ERC-20 token – Ethereum Request for Comment 20 – je technickým standardem pro využívání smart kontraktů na Ethereum blockchainu. V současnosti jsou právě ERC-20 tokeny velmi populární volbou pro různé vývojářské týmy. Nabízí totiž možnost poměrně rychle vytvořit tokeny na již zmíněné Ethereum platformě. A proto není žádným velkým překvapením, že se i Coinbase snaží jít s dobou. Na svém oficiálním blogu se vyjádřili takto:

“ERC-20 tokeny začínají být velmi populární formou pro týmy, které chtějí rychle vybudovat své vlastní tokeny.”

Na druhou stranu, žádný konkrétní ERC-20 token nemá ještě jistotu, že jej bude Coinbase a GDAX skutečně podporovat.

“Toto prohlášení je vydáváno nejen interně, ale i externě a je v naprostém souladu s naším vlastním přesvědčením. “

Právě toto prohlášení se objevilo pouhý jeden měsíc po tom, co se Coinbase vyjádřila, že implementuje SegWit. Toto rozhodnutí se zatím jeví jako velmi správné vzhledem k tomu, že transakce Bitcoinu na jeho platformě rapidně poklesly.

Tip redakce: Jsou poplatky za bitcoinové transakce až neférově nízké?

Co to v praxi znamená?

Coinbase Custody-Custody tým bude mít za úkol implementovat možnost vkladů a výběrů ERC-20 tokenů.

GDAX – tým sesterské GDAX burzy zatím vyčkává na možný příchod oficiálních regulací dříve, než se rozhodne některý z ERC-20 tokenů začlenit.

Pro Coinbase stále platí, že zalistuje tokeny až poté, co jsou zalistované na burze GDAX. Právě data z GDAX budou sloužit jako podklad pro posouzení kritérií jako je například likvidita daného tokenu anebo cenová stabilita. Podle toho se následně Coinbase rozhodne, jestli bude burza podporovat i vybraný ERC-20 token.

Závěr

Burza Coinbase na vavřínech neusnula a po implementaci SegWitu se rozhodla podpořit i ERC-20 tokeny. Kdy se dočkáme prvních tokenů na burzách GDAX a následně i na Coinbase však zatím řečeno nebylo. Stejně tak ani to, které tokeny by se měly začít obchodovat. Toto rozhodntí je ovšem velice rozumné, zabrání se tak nežádoucímu pump efektu.

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek Feder.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img