MyEtherWallet – peněženka pro Ethereum a ERC-20 tokeny

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Pokud máte v plánu zúčastnit se nějakého ICO, pravděpodobně budete potřebovat peněženku podporující ERC-20 token. Drtivá většina společností, které uvádějí svůj vlastní token v předprodeji, ho staví právě na tomto formátu – na smart kontraktech Etherea. Mezi ty nejpopulárnější a nejbezpečnější z peněženek podporujících ERC-20 patří MyEtherWallet. Zde vám přinášíme návod na založení peněženky.

Před založením nové peněženky doporučujeme vyčistit cache a vymazat cookies v prohlížeči.

Vytvoření peněženky MyEtherWallet

 1. Přejděte na stránku MyEtherWallet.com a klikněte na “New wallet” (Nová peněženka).
 2. Zadejte heslo, které si zapamatujete. Ještě jednou – HESLO, KTERÉ SI ZAPAMATUJETE! V MyEtherWallet vám ho nikdo nebude připomínat ani přeposílat e-mailem!
 3. Klepněte na “Create new wallet” (Vytvořit novou peněženku).

Vytvoření peněženky MyEtherWallet

Keystore soubor a Private key

 1. Uložte si soubor “Keystore” do počítače klikem na “Download Keystore file (UTC / JSON)” a držte ho v bezpečí.
 2. Klepněte na “I understand. Continue” (Rozumím. Další).

Keystore soubor a Private key

 1. Vytiskněte si svůj “Private key” (soukromý klíč), nebo si jej můžete zapsat na kus papíru, nebo jej uložit na pevný disk, nebo USB klíč. Neztratit! Nikomu ho nedávat, neukazovat a neposílat!

Keystore soubor a Private key

Odemknutí peněženky

 1. V dalším kroku postupujte podle pokynů na odemknutí peněženky a prohlídněte si adresu. Můžete také kliknout na tlačítko “Send Ether & Tokens” a odemknout peněženku pomocí “Private key” (obrázek), nebo “Keystore” souboru. Po vložení “Private key”, nebo načtení “Keystore” souboru zadáte heslo a klikem na “Unlock” odemknete peněženku.

Odemknutí peněženky

Adresa

 1. Přejděte dolů, kde najděte svou adresu “Account address” (Adresa účtu). Je to dlouhý řetězec čísel a písmen. Toto je adresa, na kterou Vám budou přicházet ETH nebo ERC-20 tokeny. Chcete-li obdržet své tokeny zakoupené v ICO, budete muset tuto adresu zkopírovat a vložit ve svém dashboardu na stránkách společnosti, od níž jste tokeny zakoupili (krok 9).

Adresa

 1. Přejděte do svého dashboardu na stránkách společnosti, u níž jste tokeny zakoupili, a zadejte svou adresu peněženky MyEtherWallet (adresu, kterou jste zkopírovali v kroku 8).

Nastavení tokenu ERC-20

 1. Abyste své tokeny v MyEtherWallet viděli, musíte v ní nejprve token nastavit. Můžete to udělat na stejné stránce “Send Ether & Tokens”, na místě, kde se uvádí “Token Balances” (Zůstatek v tokenech – pravý sloupec).

Nastavení tokenu ERC-20

 1. Klepněte na “Add custom token” (Přidat vlastní token) a zadejte následující údaje, které určitě najdete na stránkách společnosti, u níž jste token zakoupili:

Contract address:
Token symbol:
Decimals:

Nastavení tokenu ERC-20

 1. Klikněte na “Save” (Uložit).

… a máte hotovo! Nyní už jen počkáte, dokud vám společnost vaše tokeny nepošle. Uvidíte je v pravém sloupci pod “Token Balances”.

Pozor!

Při přihlašování si vždy zkontrolujte, že jste na správné url adrese: https://www.myetherwallet.com/

Pokud své tokeny budete chtít poslat, ať už jako depozit na burzu, nebo do jiné peněženky, budete potřebovat mít na MyEtherWallet určitou částku v ETH na zaplacení transakčních poplatků, jelikož ty se ERC-20 tokeny hradit nedají.

Své transakce můžete sledovat na etherscan.io

Závěr

MyEtherWallet je napoprvé dost nepřehledná a má nezvyklé ovládání, ale určitě se rychle zorientujete. Odměnou vám bude vysoká bezpečnost, kterou máte plně v rukou pouze vy sami, a příjemná anonymita.

Přeloženo ze slovenského originálu, který napsat Peter Horňák.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
BrKo

Bol by som rád keby niekto vysvetli čo je to ten GAS a GWEI tuším, hlavne ako ho správne nastaviť aby transakcia prebehla na prvý krát. Mne sa to nie vždy podarí 🙂

spot_img