Červnový update k regulacím kryptoměn ve světě

0
Regulace thajské banky

V minulosti jsme vám přinesli seriál, ve kterém jsme detailně popsali postoje jednotlivých států vůči kryptoměnám a regulace, které zaváděly. Vzhledem k tomu, že vývoj kryptoměn jde kupředu vskutku rychlým tempem, je nejvyšší čas se podívat, co se za tu dobu v některých státech změnilo. Polevily v regulacích a uvědomily si přínos? Nebo naopak ještě více přitvrdily ve snaze získat pomyslnou kontrolu i nad touto sférou?

Získejte exkluzivní členství na Trading11 jen za 250,- Kč měsíčně

Přestože ceny kryptoměn v posledních měsících převážně klesaly, nedávná prohlášení regulačních orgánů poukazují na uznání a zájem o technologii, která je základem kryptoměn. V porovnání s minulostí je uvědomění si budoucího potenciálu kryptoměn opravdu zásadní posun vpřed.

USA

Monetární politika v digitálním věku

3. června vydal MMF prohlášení pod názvem „Monetární politika v digitálním věku“ s podtitulem Krypto aktiva mohou jednoho dne snížit poptávku po penězích z centrální banky“. Dokument začíná převážně v negativním stylu, kde autor poukazuje na fakt, že v současnosti jsou kryptoměny příliš volatilní a riskantní. Navíc se netěší stejné důvěře, jakou mají občané v klasické fiat měny. Dále připomíná případy podvodů, narušení bezpečnosti a provozních selhání a upozorňuje i na spojitost s nezákonnými činnostmi.

Zároveň se ale v dokumentu objevují i pozitivní části, především odstavec, kde stojí následující:

„Pokračující technologické inovace mohou být schopny řešit některé z aktuálních nedostatků. S cílem odvrátit potenciální konkurenční tlak kryptoměn musí centrální banky i nadále vykonávat efektivní měnovou politiku.“

Americká komise pro cenné papíry a burzy

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) jmenovala Valerii A. Szczepanik Senior poradcem pro digitální aktivia a inovace. Toto jmenování jednoznačně odráží zvýšenou pozornost, kterou SEC věnuje oblasti kryptoměn. Svůj krok komise vysvětluje následovně:

„V této nově vytvořené poradní pozici bude paní Szczepanik koordinovat úsilí všech sekcí a úřadů SEC v souvislosti s uplatňováním amerických zákonů o cenných papírech na rozvíjející se oblasti nových technologií, včetně ICO a kryptoměn.“

Falešný ICO web od SEC-u

SEC vytvořila falešnou ICO stránku HoweyCoins.com. Tímto způsobem chtěla investorům demonstrovat, jak lehké je vytvořit falešný projekt a webové stránky. Zároveň tak poukazuje na body, kterým by měl investor věnovat pozornost před tím, než do projektu vloží své peníze. Po návštěvě uvedeného webu a kliknutí na tlačítko sloužící ke koupi tokenů, bude návštěvník webu přesměrován na stránky věnované vzdělávání investorů a tipům ze strany SEC a dalších finančních regulačních orgánů.

Mohlo by vás zajímat: Nejnovější regulace ESMA omezí malé obchodníky v celé EU

CME uvedla na trh Ethereum Indexy

Skupina CME oznámila, že spustí dva indexy na sledování vývoje Etherea. První z nich (CME CF Ether Reference Rate) bude aktualizovaný jednou denně, druhý (CME CF Ether-Dollar Real-Time Index) bude disponovat live daty. Ceny na obou indexech budou kalkulované burzou Crypto Facilities, která bude data čerpat z Krakenu a Bitstampu.

Jižní Korea

Začátkem minulého měsíce začali jihokorejští vyšetřovatelé prošetřovat jednu z největších kryptoburz v zemi – Upbit. Jako záminku si úředníci a dozorující orgány zvolili podezření na využívání kryptoměn k nezákonné činnosti a praní špinavých peněž.

Tip redakce: Návod, jak nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 dolarů za registraci na Coinbase

Čína

Pozitivní zpráva přichází alespoň z Číny, kde 17. května tohoto roku zveřejnilo Ministerstvo průmyslu a finančních technologií své hodnocení jednotlivých blockchainů týkajících se virtuálních měn. K určení konečného pořadí přitom hodnotili jejich přínos ve třech hlavních kategoriích: technologie, aplikace a inovace. Co se týká ICO, ta zůstávají v této zemi i nadále zakázána.

Japonsko

Japonsko pracuje na vytvoření jasného rámce, který by definoval, jakým způsobem by měly digitální měny a ICO v rámci země fungovat. Prioritou podle vedoucích představitelů, zabývajících se touto problematikou, bude jasná definice, na co budou využity prostředky investorů do ICO, stejně jako i nutnost zveřejňovat všechna příslušná rizika týkající se takovýchto projektů.

Souvisí s tématem: ICO – Initial Coin Offering

Závěr

Na základě výše uvedených zpráv se z mého pohledu nic zásadního nezměnilo. Vládní představitelé víceméně jen sledují aktuální dění a upozorňují na případná rizika investování v tomto odvětví. Přitom jasně definovaná a nastavená pravidla by mohla podpořit vstup významných hráčů a investorů do této oblasti. Navíc by se i celé kryptoprostředí očistilo od scamu, falešných nabídek a podvodů.

Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru našeho YouTube kanálu a nabízíme ke shlédnutí naše nejnovější video:

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Dalibor.

Zdroj:
hackernoon.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na