Konec ICO? Teď jsou trendem airdropy

0
(0)

Představte si, že získáte 1500 dolarů v tokenech jen proto, že jste pomocí emailu dali odběr novinek nějakému projektu. S airdropem je to možné.

Přesně toto se stalo lidem, kteří se do Onchain komunity přidali pomocí svého emailu. Tato společnost vytváří distribuovanou síť určenou pro propojení reálných institucí. Pokud jste se k této firmě přihlásili dostatečně brzy, dostali jste 1000 „ONT“ tokenů.

K takzvanému „airdropu“ došlo na začátku března. V oběhu jsou pouze mince, které byly darovány – nebyla možnost je nakoupit v presale. Tyto tokeny se teď prodávají za cenu kolem 1,5 dolaru.

Co je to airdrop?

Tento trend se projevuje stále častěji. Startup projekty získají potřebné peníze v ICO a poté místo veřejného prodeje uskuteční airdrop. Místo prodávání tokenů je tak komunitě rozdělí zadarmo. V podstatě je to taková free giveaway tokenů pro širší komunitu.

Justin Schmidt z Translunar Crypto k tomu řekl:

„Jako neakreditovaný investor je těžké nalézt a zúčastnit se veřejného prodeje ještě před tím, než je daný token směnitelný na kryptosměnárně.“

Myšlenka o veřejných prodejích spočívala v tom, že lidé, kteří nakoupí tokeny, hodnotu platformy znají a budou token více či méně propagovat. Airdropy mají namířeno stejně, avšak očekávají, že lidé, kteří tokeny dostanou, budou ochotni navštívit stránku platformy a token nabídnout k prodeji.

Příklady airdropů

Například minulý rok oznámil airdrop startup projekt OmiseGo. Každá online kryptopeněženka, na které se nacházelo 0,1 ETH a více, obdržela „OMG“ tokeny. Od té doby však cena těchto tokenů velmi kolísá a z dlouhodobého hlediska dokonce klesá.

Na 30. dubna 2018 je naplánován airdrop MoneroV. Tento fork Monera má za cíl nabídnout variaci sofwaru regulujícího rychlost tvoření mincí. Jediná bezpečnostní chyba nového forku by však mohla poškodit část monero transakcí. Proto byl tento fork přijat chladně.

Vývojář Monera „binaryFate“ se k airdropům vyjádřil:

„Je snadné vytvořit komunitu, když jim rozdělíte volné žetony. Složitější je začít s genesis blokem a přesvědčovat nové uživatele, aby vaši technologii používali.“

Možná vylepšení a názory na airdrop

Brayton Williams je z Booost VC, fondu, který upřednostňuje kryptoprojekty s velkým zaměřením na komunitu. Williams si myslí, že by tyto airdropy mohly být lépe cíleny na určitou skupinu lidí. Podle něj by se měly zaměřovat na lidi podle geografické polohy nebo demografie. Tak by mohla být vybrána skupina lidí tvořící nejlepší možnou komunitu pro daný projekt. Komentoval to takto:

„Airdropy kombinují to nejlepší z placených doprovodných programů s velkými možnostmi akcií. Potencionální uživatelé dostanou za vložení emailu nebo používání sítě zaplaceno v tokenech. Pokud se bude síť rozrůstat, tak se hodnota tokenů bude zvyšovat a uživatelé budou mít zisky.“

Minhui Chen, partner společnosti Global Blockchain Innovative Capital, řekl:

„Méně kvalitní projekty využívají výhod airdropů, jen aby vytvořili falešnou komunitu.“

Dave Bean z prodejního týmu společnosti Earn.com řekl:

„Mnoho platforem pořádá airdropy na základě emailových adres. Pokud by jedinec použil emailů více, mohl by okrádat projekt.“

Závěr

Pokud nadějný projekt uskuteční airdrop a vy tokeny dostanete, může to pro vás být velmi výhodné. I nadále by však mělo v rozdělování mincí převládat ICO. Co se týče nového trendu, tak ten nemusí sloužit pouze pro rozšiřování komunity. Pravděpodobně to také souvisí s množstvím času, který KYC a AML protokoly při veřejném prodeji zaberou.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img