Podle nejnovější studie je možné, že BTC dosáhne na 98 000 USD

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Podle nového průzkumu, který provedla poradenská firma Satis Group, by cena Bitcoinu (BTC) mohla v příštích pěti letech dosáhnout 98 000 USD. Zpráva, kterou napsali Sherwin Dowlat a Michael Hodapp, představuje čtvrtou část pětidílné série, která pokrývá kryptoprostor.

Nastupuje opět býčí trend

Ve zprávě se uvádí, že pokud jde o vzestupné trendy v kryptoměnách během příštích pěti let, BTC dosáhne 96 000 USD, Monero (XMR) dosáhne 18 000 USD a Decred (DCR) dosáhne 535 USD.

U Bitcoin Cash (BCH) se očekává, že klesne na 268 dolarů poté, co „se pokusí o uznání brandu, ale poskytne minimální technologickou výhodu oproti stávajícím subjektům”.

Vývoj centralizovaných kryptoměn

Centralizované kryptoměny pravděpodobně představují malou hodnotu s předpokládanou cenou například u Ripple (XRP) na 0,01 USD.

Výzkumný tým předpovídá, že platforma sítě “Ethereum” ztratí v roce 2028 téměř polovic ze své současné hodnoty.

Vývoj kryptoekonomiky v příštích 10 letech

Studie také prezentuje závěry ohledně zhodnocení kryptoaktiv, potřebných pro podporu růstu ekonomiky podle předpokládaného modelu jejího vývoje. Také poskytuje odhad stavu trhu pro příštích deset let.

Podle zprávy vzroste hodnota kryptoaktiv, potřebných k podpoře ekonomiky, z přibližně 500 miliard dolarů příští rok na 3,6 bilionu dolarů do roku 2028.

„V současné době se drtivá většina tržní kapitalizace kryptoměn drží na tradičních trzích, tzv. uchovatelích hodnoty, přičemž offshore vklady tvoří téměř 40 procent z celkového objemu. Navzdory růstu TAM (celkový adresovatelný trh), který se nachází v oblasti výpočetní techniky, ukládání dat atd., nezbytná tržní kapitalizace kryptoměn, potřebná k podpoře využívání tohoto typu ekonomiky, klesne, jakmile dojde k přechodu na vyšší rychlost…”

Závěr

Zajímavé je, že tým výzkumníků došel k podobné predikci vývoje kryptoměn údajně od někoho z ne příliš vzdálené budoucnosti. Tuto zprávu přineseme v následujících článcích (spíše pro zajímavost) také.

Zdroj: Cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jarek

😀 Já fakt nevím co na toto říct.

Petr

Poradenská firma … vidí do budoucnosti, věští budoucnost na základě průzkumu – u koho, kde a kdy prováděla prúzkum ? … u někoho, kdo též vidí do budoucnosti ? … a není to tak, že jsou to darmožrouti, kteří “vytvoří” analýzu na zakázku pro někoho, kdo má BTC nakoupen k 20.000 USD ? … a nebo z vlastního zájmu potřebují posunout kurz nahoru ? Nikdo neví, kde bude kurz zítra, natož tak za 5 let. Za 5 let tihle chytráci už dávno existovat nebudou … anebo – budou za své věštění někomu ručit ?

spot_img