Tom Lee už nebude předpovídat cenu Bitcoinu

6
Tom Lee už nebude předpovídat cenu Bitcoinu

Tak a máme tu poslední den roku 2018. Dnes už můžeme s určitostí říci, že se nestal žádný vánoční zázrak. Cena Bitcoinu a většiny kryptoměn skončila v tomto roce ve výrazných minusových číslech.

Pohled na cenu BTC v roce 2018

Jak vidíme na grafu výše, cena BTC klesla z lednových 17 000 USD na dnešních cca 4 00 USD. Takže medvědi letos jednoznačně zvítězili. Zanedlouho začne rok 2019. Jak se bude Bitcoin a kryptotrh vyvíjet? V tomto roce jsme zaznamenali několik předpovědí, ať už negativních, nebo pozitivních. Dnes to vypadá tak, že osobnosti, které předpovídali ceny Bitcoinu, začínají být opatrné. Jednou z nich je i Tom Lee.

Tom Lee oznámil, že už nebude předpovídat ceny Bitcoinu

Tom Lee, vedoucí analytik společnosti Fundstrat, se vždy vůči Bitcoinu vyjadřoval velmi pozitivně. Bez ohledu na to, o kolik padl nebo jak špatné to bylo za poslední rok. Lee vždy v pozadí podporoval nadšence a fanoušky v tom, že jejich oblíbená kryptoměna se nakonec vrátí zpět na výsluní.

Začátkem tohoto roku Lee šokoval kryptokomunitu, když předpověděl, že BTC bude koncem roku 2018 na ceně přibližně 25 000 dolarů. Později během roku snížil svou předpověď na 20 000 USD, pak na 15 000 dolarů jen před několika týdny. Nakonec Lee ve zprávě ze dne 13. prosince 2018 svým klientům vysvětlil:

„Jsme unaveni z lidí, kteří se nás ptají na cílové ceny. Z důvodu vlastní volatility v kryptografii přestaneme poskytovat jakékoliv časové rámce na realizaci reálné hodnoty.“

I jiní se mýlili

Ale abychom byli spravedliví. Lee není jediný, kdo v roce 2018 předpověděl velké věci pro Bitcoin. Například Mike Novogratz z Galaxy Digital předpověděl, že otec krypta v roce 2018 skončí na obrovských 40 000 dolarech – dvojnásobku vůči prosinci 2017. I on později změnil svou předpověď až na 9 000 dolarů, ani to se nestalo.

Tip redakce: Jednu z predikcí udělal i John McAfee. Může ale na to doplatit

Arthur Hayes, generální ředitel společnosti BitMEX, udělal jednu z nejvážnějších předpovědí ze všech pro rok 2018. Tvrdil, že BTC skončí na 50 000 dolarech. Od té doby stáhl své prohlášení a naznačuje, že prakticky toto číslo vytáhl z rukávu:

„Byl jsem optimistický a vybral jsem si pěkné kulaté číslo s psychologickým významem.“

Na závěr

Zbývá nám jen popřát kryptoměnám a všem, kteří s nimi zažili těžký rok 2018, aby jim to rok 2019 bohatě vynahradil.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek. 

6
Komentujte

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AnonymNovakDavidpan.karelLadislav Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Anonym
Host
Anonym

A co John Mcafee??? Jestlipak si ho da s horcici nebo kecupem??

David
Host
David

Není to až na rok 2020?

Anonym
Host
Anonym

Nn, na 2020 mu halucinogeny predpovedely 1M$ za Btc? S tim penisem to bylo na 2018.

Ladislav
Host
Ladislav

Máte tam chybu lednových 17 000 USD na dnešních cca 4 00 USD

pan.karel
Host
pan.karel

Thomas Lee,tak ten by si mel sypat hlavu popelem kazdej den,pokud teda nebyl placenej za to aby ty predikce tak prehanel pak to chapu.Jinak to muzu rict taky,ze Bitcoin bude nekdy stat treba 50k ale mozna taky ne.Takze uroven predpovedi techhle „odborniku“ je na urovni hospodskych stamgastu tzn.zvaneni o nicem 😀

Novak
Host
Novak

Tu nejlepší věc co můžete udělat je neposlouchal rady odborníků.