Tom Lee už nebude předpovídat cenu Bitcoinu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Americký dolar jsou směšné peníze – tvrdí Winklevossovi • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Winklevossovi předpovídají zajímavý týden pro BTC • Goldman Sachs zvažuje vývoj vlastního stablecoinu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v posledních 24 hodinách...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi přišly zajímavé, proto jsem se o nich chtěla dozvědět více a před skoro dvěma lety jsem se zapojila do týmu kryptomagazínu.

Tak a máme tu poslední den roku 2018. Dnes už můžeme s určitostí říci, že se nestal žádný vánoční zázrak. Cena Bitcoinu a většiny kryptoměn skončila v tomto roce ve výrazných minusových číslech.

Pohled na cenu BTC v roce 2018

Jak vidíme na grafu výše, cena BTC klesla z lednových 17 000 USD na dnešních cca 4 00 USD. Takže medvědi letos jednoznačně zvítězili. Zanedlouho začne rok 2019. Jak se bude Bitcoin a kryptotrh vyvíjet? V tomto roce jsme zaznamenali několik předpovědí, ať už negativních, nebo pozitivních. Dnes to vypadá tak, že osobnosti, které předpovídali ceny Bitcoinu, začínají být opatrné. Jednou z nich je i Tom Lee.

Tom Lee oznámil, že už nebude předpovídat ceny Bitcoinu

Tom Lee, vedoucí analytik společnosti Fundstrat, se vždy vůči Bitcoinu vyjadřoval velmi pozitivně. Bez ohledu na to, o kolik padl nebo jak špatné to bylo za poslední rok. Lee vždy v pozadí podporoval nadšence a fanoušky v tom, že jejich oblíbená kryptoměna se nakonec vrátí zpět na výsluní.

Začátkem tohoto roku Lee šokoval kryptokomunitu, když předpověděl, že BTC bude koncem roku 2018 na ceně přibližně 25 000 dolarů. Později během roku snížil svou předpověď na 20 000 USD, pak na 15 000 dolarů jen před několika týdny. Nakonec Lee ve zprávě ze dne 13. prosince 2018 svým klientům vysvětlil:

„Jsme unaveni z lidí, kteří se nás ptají na cílové ceny. Z důvodu vlastní volatility v kryptografii přestaneme poskytovat jakékoliv časové rámce na realizaci reálné hodnoty.“

I jiní se mýlili

Ale abychom byli spravedliví. Lee není jediný, kdo v roce 2018 předpověděl velké věci pro Bitcoin. Například Mike Novogratz z Galaxy Digital předpověděl, že otec krypta v roce 2018 skončí na obrovských 40 000 dolarech – dvojnásobku vůči prosinci 2017. I on později změnil svou předpověď až na 9 000 dolarů, ani to se nestalo.

Tip redakce: Jednu z predikcí udělal i John McAfee. Může ale na to doplatit

Arthur Hayes, generální ředitel společnosti BitMEX, udělal jednu z nejvážnějších předpovědí ze všech pro rok 2018. Tvrdil, že BTC skončí na 50 000 dolarech. Od té doby stáhl své prohlášení a naznačuje, že prakticky toto číslo vytáhl z rukávu:

„Byl jsem optimistický a vybral jsem si pěkné kulaté číslo s psychologickým významem.“

Na závěr

Zbývá nám jen popřát kryptoměnám a všem, kteří s nimi zažili těžký rok 2018, aby jim to rok 2019 bohatě vynahradil.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek. 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře