Jak upozornil portál Cointelegraph, čekají tři altcoiny z TOP 20 dle tržní kapitalizace na CoinMarketCap velmi důležité události. Jedná se o kryptoměny EOS, TRON a NEO.
EOS (EOS)
Sedmá největší kryptoměna, dle tržní kapitalizace, se připravuje na svůj první hardfork, ke kterému dojde 23. září 2019. Producenti bloků EOS (BP) se totiž dohodli, že k tomuto datu aktivují EOSIO v1.8 v mainstreamu EOS od vývojářské společnosti EOSIO Block.one. Toto opatření by mělo přispět ke zlepšení škálovatelnosti, bezpečnosti a zjednodušení realizace budoucích případných hardforků.
Jak uvedl hlavní producent bloků, EOS Nation, je nadcházející událost největším upgradem sítě EOS od jejího spuštění. Tento první hardfork sítě, který povede k rozdělení zdrojového kódu blockchainu do dvou samostatných sítí s vlastní historií transakcí, podpořilo dle tvrzení EOS Nation 29 z 30 největších producentů bloků EOS.
EOS je bloková platforma pro vývoj decentralizovaných aplikací (DApps). Zjednodušuje jejich vývoj tím, že poskytuje soubor služeb a funkcí, které DApps dokáže využít. Projekt si dává za cíl trvale změnit technologii provádění transakcí v systému kryptoměn.
Rychlost transakcí v systému by měla dosahovat 1000 – 6000 operací za sekundu a v budoucnu dokonce až milion operací za sekundu. Kromě toho je v plánu úplné odstranění poplatků za transakce v síti.
TRON (TRX)
Čtrnáctou největší kryptoměnu, dle tržní kapitalizace, čeká velmi brzy vydání aktualizace pro Sun Network, která byla oficiálně spuštěna 11. srpna.
Sun Network je sidechainové řešení používající konsenzus DPoS, stejně jako mainchain, pro neomezenou kapacitu škálování sítě TRON. Cílem je pak umožnění decentralizovaným aplikacím (DApps) pracovat na systému TRON s nižší spotřebou energie, vyšší rychlostí, zvýšenou bezpečností a účinností.
Uživatelé TRONu se mohou snadno přizpůsobit vedlejším řetězcům a vývojáři mohou rychle migrovat nebo vyvíjet nové DApps na vedlejším řetězci. Spotřeba energie na vedlejším řetězci by pak měla být stonásobně nižší, což by mělo vést k prudkému nárůstu počtu decentralizovaných aplikací (DApps) na blockchainu TRON.
NEO (NEO)
Tuto dvacátou největší kryptoměnu, dle tržní kapitalizace, čeká ve druhém čtvrtletí roku 2020 významný upgrade na NEO 3.0. Tato nová verze NEO bude spuštěna jako zcela nová blockchainová síť, ve které budou uživatelé nuceni vyměnit své stávající tokeny NEO za nové.
Jak uvedl spoluzakladatel a vývojář tokenu NEO Erik Zhang, je tato aktualizace nezbytná z toho důvodu, že řada vylepšení nebude kompatibilní se současným blockchainem.
Zatímco současná verze blockchainu NEO přijímá pouze opravy chyb a má tu nejjednodušší sadu funkcí, přinese verze NEO 3.0 celou řadu vylepšení. Mezi ně patří například levnější transakce, implementace smart kontraktů nebo rychlejší blockchain poháněný jednotným transakčním modelem.
NEO je open-source platforma, která spatřila světlo světa v Číně. Velmi často se setkáváme s označením pro NEO – čínské Ethereum. Tento název není náhodný, neboť NEO i Ethereum využívají smart kontrakty, které se u kryptoměny NEO označují jako NeoContracts.
Závěr
U kryptoměny NEO můžeme objevit i další speciální vlastnosti, jako jsou:
NeoX – systém umožňující propojení mezi různými blockchainy
NeoFS – služba umožňující něco jako decentralizované skladování
NeoQS
- QS = Quantum Safe
- QS kryptografický mechanismus, který je zde aplikován, má vytvořit překážku pro kvantové počítače
Tak toto jsou aktualizace těchto velmi zajímavých a nadějných projektů, které nás čekají v brzké době. Uvidíme, zda budou mít i vliv na cenu těchto altcoinů.