VeChain využívá blockchain pro australského výrobce vín

2
bitcoin, blockchain

VeChain (veřejná podniková blockchainová skupina, pozn. redakce) uzavřela partnerství s největším australským výrobcem vín – společností Australian Penfolds. Cílem tohoto partnerství je prodávat lahve vína, které budou kódované pomocí blockchainu. Celá záležitost bude probíhat v rámci Platformy pro sledování vína (WTP). 

Co to znamená?

V tiskové zprávě VeChainu, z 6. srpna 2019, je uvedeno, že spuštění Penfolds Bin 407 znamená začátek druhé fáze WTP. Lahve z tohoto programu jsou údajně ke koupi v některých významných prodejnách (např. Alcohol Exhibition & Trading Centre).

Šifrovaný čip NFC

Tento šifrovaný čip je připevněn v každé lahvi uvnitř zásobníku 407. Čip má údajně obsahovat informace o lahvi vína, které budou zobrazeny na blockchainu, ke kterému se lze dostat pomocí čtečky čipů. V informacích jsou například údaje o provenience láhve, které ověřují auditoři třetích stran.

Blockchain a víno

Ověřovací systémy blockchainu začíná pro lahve vína využívat řada dalších společností.
Řešení blockchainu na bázi Etherea bude například použito v Asii k ověření pravosti evropských vín. Řešení by bylo údajně implementováno na platformě e-commerce Tattoo pro použití společností Blockchain Wine Pte.

Řešení blockchainu také využije čínský velkoobchod s alkoholem, jak oznámil na konci července. Toto řešení údajně využívá laserové rozpoznávání proti padělání a technologii blockchain pro sledování. Což je velmi výhodná záležitost.

Závěr

Pro milovníky vín bude dobré vědět, že lahve, které kupují, jsou naplněny autentickými víny a ne žádnými padělky. Dostaví se tak z jejich strany nová důvěra, která bude postavená na technologii blockchainu. Je to další využití technologie blockchainu, které se dostává do praxe. V budoucnosti by mohlo být možné například využít ověření pomocí blockchainu místo ověření pomocí kolků… Co si o tom myslíte vy?

Co číst dále?

BTC/USD Halving 3.0: Bitcoin za 55 000 USD?

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
DenisaMartin Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin
Host

Tak to bude na VeChain nebo na Ethereu ??

Denisa
Editor

V Austrálii na VeChain, v jiných zemích i na Ethereu. Opraveno v textu tak, aby bylo jasnější, díky za komentář.