Paxos spouští kryptoměnu, která bude kryta zlatem. Jak to bude fungovat?

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Burza kryptoměn Paxos oznamuje zahájení kryptoměny PAXG, která bude kryta zlatem. Tohle krytí ale nebude pouze papírově. Každá mince PAXG bude podložena drahým kovem v podobě fyzického zlata, uloženého v londýnském trezoru Brink.

PAXG krypto kryté zlatem ve fyzické podobě

Kryptoaktivum, které spatřilo světlo světa 5. září, se bude jmenovat Pax Gold (PAXG) a bude založeno na blockchainu Etherea. Jedná se tedy o další token ERC-20. S jedním zásadním rozdílem, neboť každá PAXG mince bude kryta fyzickým zlatem v podobě prutu. Tyhle pruty by poté měly být uloženy v londýnském trezoru Brink.

Zatímco je tahle nová mince nabízena jako digitální kryptoměna, tak především bude také sloužit jako právní titul majitelům, kteří doufají v pohodlnější způsob, jak vlastnit fyzické zlato. Společnost Pax Gold byla oficiálně schválena ministerstvem finančních služeb v New Yorku a to podle tiskové zprávy zveřejněné 5. září.

První blockchain s fyzickým zlatem?

Tvůrci této kryptoměny se 5. září s velkou pompou chlubili, že NYDFS potvrdilo jejich PAX Gold (PAXG) a že jsou těmi prvními, kdo má fyzické zlato jako součást svého blockchainu.

Generální ředitel Paxos Chad Cascarilla veřejně prohlásil, že tento ERC token má potenciál povýšit na novou třídu krypto aktiv. Vysvětluje totiž, že se nejedná o pouhou reprezentaci komodity, ale o její skutečný právní titul. Díky tomuto právnímu titulu může každý snadno přemístit a dělit svoje zlato a to bez toho, aby byl omezován komplikovaným manuálním a fyzickým procesem, který s tím souvisí.

Chad Cascarilla dále dodává, že mají v plánu dělat další produkty, kdy vezmou reálné aktivum a dají jej v podstatě tímto způsobem na blockchain.

I když je už některými Bitcoin nazýván jako „digitální zlato“ a stále více se označuje jako i „bezpečné útočiště“, tak nový token PAXG otestuje chuť kryptoinvestorů na tradiční drahé kovy.

Závěr

Snahy o propojení komodity s kryptoaktivem už tu v minulosti byly. Nejznámější je asi snaha vlády Venezuely o propojení kryptoměny Petro s jejich zásobami ropy. Minulý rok bylo kolem toho pozdvižení, ale nyní je kolem toho dost ticho. Venezuela se tímto způsobem snažila obejít americké sankce, takže svým způsobem to byl dobrý nápad. Bohužel, moc nevěřím, že vláda Venezuely zvládla dostatečně promo na Petro. Každopádně, propojení kryptoaktiv s aktivy ve fyzické podobě je velmi zajímavý počin a uvidíme, zda se to trhu zalíbí a příjme to, či nikoliv.

Tip: Někteří známí analytici volají po tom, aby byl Bitcoin také krytý zlatem. Čtěte níže. 

Co číst dále?

Bitcoin by měl být krytý zlatem!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lofas

A jaký je rozdíl mezi certifikátem že držím zlato které ti vydá banka ale oficiální zlato si nikdy neviděl jen na papíře a kryptoměnou kryptou zlatem , to je úplně to samé .Pokud začnou lidi hromadně vybírat tak dostanou hovno protože co celé nepokryje to stejné bude platit u kryptoměny kryté zlatem .

Lakatoshi

Je to hovadina,vsechny tyhle kryptomeny kryte zlatem,stribrem atd.Mozna kdyby to bylo prisne regulovane,ale i tak porad musite vzdycky nekomu verit ze ta mena je kryta.

Lofas

To není hovadina to je vychcanost neboli legální podvod a lidi jsou jen hloupé ovce protože tomu všemu věří a v podstatě z bohatne na tom jenom ten co vytvořil tuhle nesmyslnou kryptoměnu jakoby krytou zlatem která ve skutečnosti krytá zlatem nebude , ale oficiálně pro ovce krytá bude jakož to nebude asi takhle bych to shrnul .

Lofas

Něco jako Tether který je krytý dolarem ale v podstatě krytý není protože nemá dostatek fiat měny na pokrytí všech tokenu , to stejné bude u toho nesmyslu krytého zlatem který nepokryje všechny tokeny .

Pavel

Něco podobného se tu už jednou s velkou slávou zkoušelo ale nedopadlo to úplně nejlíp https://digix.global/dgx/

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: