Paxos spouští kryptoměnu, která bude kryta zlatem. Jak to bude fungovat?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cena Bitcoinu dosahuje nejvyšší úrovně oproti turecké liře • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin konsoliduje • Počet aktivních bitcoinových adres dosáhl 2letého maxima • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin za poslední dva týdny...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Burza kryptoměn Paxos oznamuje zahájení kryptoměny PAXG, která bude kryta zlatem. Tohle krytí ale nebude pouze papírově. Každá mince PAXG bude podložena drahým kovem v podobě fyzického zlata, uloženého v londýnském trezoru Brink.

PAXG krypto kryté zlatem ve fyzické podobě

Kryptoaktivum, které spatřilo světlo světa 5. září, se bude jmenovat Pax Gold (PAXG) a bude založeno na blockchainu Etherea. Jedná se tedy o další token ERC-20. S jedním zásadním rozdílem, neboť každá PAXG mince bude kryta fyzickým zlatem v podobě prutu. Tyhle pruty by poté měly být uloženy v londýnském trezoru Brink.

Zatímco je tahle nová mince nabízena jako digitální kryptoměna, tak především bude také sloužit jako právní titul majitelům, kteří doufají v pohodlnější způsob, jak vlastnit fyzické zlato. Společnost Pax Gold byla oficiálně schválena ministerstvem finančních služeb v New Yorku a to podle tiskové zprávy zveřejněné 5. září.

První blockchain s fyzickým zlatem?

Tvůrci této kryptoměny se 5. září s velkou pompou chlubili, že NYDFS potvrdilo jejich PAX Gold (PAXG) a že jsou těmi prvními, kdo má fyzické zlato jako součást svého blockchainu.

Generální ředitel Paxos Chad Cascarilla veřejně prohlásil, že tento ERC token má potenciál povýšit na novou třídu krypto aktiv. Vysvětluje totiž, že se nejedná o pouhou reprezentaci komodity, ale o její skutečný právní titul. Díky tomuto právnímu titulu může každý snadno přemístit a dělit svoje zlato a to bez toho, aby byl omezován komplikovaným manuálním a fyzickým procesem, který s tím souvisí.

Chad Cascarilla dále dodává, že mají v plánu dělat další produkty, kdy vezmou reálné aktivum a dají jej v podstatě tímto způsobem na blockchain.

I když je už některými Bitcoin nazýván jako „digitální zlato“ a stále více se označuje jako i „bezpečné útočiště“, tak nový token PAXG otestuje chuť kryptoinvestorů na tradiční drahé kovy.

Závěr

Snahy o propojení komodity s kryptoaktivem už tu v minulosti byly. Nejznámější je asi snaha vlády Venezuely o propojení kryptoměny Petro s jejich zásobami ropy. Minulý rok bylo kolem toho pozdvižení, ale nyní je kolem toho dost ticho. Venezuela se tímto způsobem snažila obejít americké sankce, takže svým způsobem to byl dobrý nápad. Bohužel, moc nevěřím, že vláda Venezuely zvládla dostatečně promo na Petro. Každopádně, propojení kryptoaktiv s aktivy ve fyzické podobě je velmi zajímavý počin a uvidíme, zda se to trhu zalíbí a příjme to, či nikoliv.

Tip: Někteří známí analytici volají po tom, aby byl Bitcoin také krytý zlatem. Čtěte níže. 

Co číst dále?

Bitcoin by měl být krytý zlatem!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře