Katalánsko a Sierra Leone plánují vývoj platformy pro identity postavené na blockchainu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Šéf Cardana uvádí nový fond pro startupy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Weiss Crypto Ratings: DeFi je teď nejzajímavější věc v kryptosvětě • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin se...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Vláda Katalánska, autonomní oblasti Španělska, na čele s prezidentem Quim Torrou a ministrem pro digitální politiku Jordi Puignerem, oznámila vývoj decentralizované platformy pro identity postavené na technologii blockchain.

Oznámení

Tato zpráva byla oznámena v sobotu 7. 9. 2019. Projekt, který nese název IdentiCAT, si klade za cíl poskytnout občanům Katalánska větší kontrolu nad jejich osobními údaji, a to zejména při využívání online služeb.

Nástroj digitální služby

Jak sdělil ministr Jordi Puignero, nebude se jednat pouze o jakousi formu digitální identifikační karty. Mělo by jít o aplikaci, která bude fungovat jako

„nástroj digitální služby, který posiluje postavení občanů a zaručuje nejvyšší úroveň ochrany identity v souladu se zákony na ochranu údajů.“

Katalánský prezident Quim Torra k tomuto projektu dodal:

„IdentiCAT umožní Katalánsku, aby se stalo první zemí s decentralizovanou digitální identitou, kde občané vlastní, spravují a jsou jediným správcem své identity a údajů.“

Sierra Leone

Ve stejném duchu, jako se vyjádřili představitelé Katalánska, hovoří i vláda této africké země. Začátkem září totiž nejvyšší představitelé této země oznámili, že do konce roku 2019 plánují přijmout národní systém identity, který bude postaven na technologii blockchain.

Tento systém umožní občanům udělovat přístup schváleným institucím k prosazování a ověřování identity a také budování úvěrové historie.

Národní platforma pro digitální identitu (NDIP) byla vyvinuta ve spolupráci s OSN (Organizace spojených národů) a neziskovou organizací Kiva pro finanční služby a je implementována ve dvou krocích.

Dr. Julius Maada Bio

„Za prvé budeme digitalizovat identity,“

uvedl prezident země Dr. Julius Maada Bio a dodal:

„Za druhé tuto digitální identitu použijeme jako jedinečný národně uznávaný identifikátor nazvaný Národní identifikační číslo, které je neduplikující a opakovaně použitelné. kolem NĚJ je postaven přístroj pro hlášení a vyhledávání úvěrů, jakož i jedinečný zdroj reference pro každého poskytovatele služeb v zemi.“

Podle vyjádření prezidenta země byl již krok č.1 dokončen a krok č.2 by měl být dokončen do konce tohoto roku. Jak dále sdělil prezident Sierra Leone, tento systém umožní vládě digitalizovat identity a občanům zlepšit přístup k úvěrům, investicím a smysluplnému finančnímu začlenění. Prezident dále vysvětlil:

„Jsem hrdý na to, že nový systém digitální identity je postaven na jasných pokynech pro zásady samostatnosti k ochraně informací před neoprávněným přístupem.

Nakonec jsou to vlastníci svých dat a měli by se rozhodnout, s kým budou tato data sdílet a jak budou data použita.“

Závěr

Údaje o každé osobě s bydlištěm v Sierra Leone budou uložené v National Civil Registration Authority (NCRA) a budou chráněny v souladu s mezinárodními směrnicemi a postupy. Další výhoda této technologie tkví v tom, že pokud dojde ke změně informací, vytvoří se záznam této transakce.

A jaký je váš názor na tuto novinku? Neměli by i čelní představitelé České republiky popřemýšlet o výhodách blockchainu? Své názory můžete vyjádřit v komentářích.

Co číst dále?

Hashrate Bitcoinu usiluje o nový rekord – 100 kvintilionů

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře