Nadace používá blockchain a kryptoměny k záchraně Amazonského pralesa, který zastihla pohroma

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Dogecoin pumpuje po videu na Tik Toku • Telegram ukončí provoz TON sítě v srpnu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Trhy mají...

[Polední zprávy] • Profi trader: Žádná pozice není nyní nejlepší pro Bitcoin • Ethereum se stává dominantním u evropských krypto startupů • a další...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin zůstává...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi přišly zajímavé, proto jsem se o nich chtěla dozvědět více a před skoro dvěma lety jsem se zapojila do týmu kryptomagazínu.

Rainforest Foundation US je nezisková organizace se sídlem v New Yorku, která věří, že jí krypto technologie pomohou v boji proti odlesňování deštných pralesů, které zasáhla pohroma.

Organizace, kterou založil hudebník Sting, pracuje převážně ve Střední a Jižní Americe a podporuje domorodé obyvatelé deštných pralesů v jejich úsilí chránit své životní prostředí a pomáhá jím plnit svá práva na půdu, život a živobytí.

Pohroma v brazilské Amazonii

Nadace dne 4. září oslovila krypto komunitu, kterou požádala o podporu v boji proti odlesňování a lesním požárům v Brazílii. Společnost dále na svých webových stránkách uvádí:

„Od nástupu Bolsonara do úřadu v lednu letošního roku vzrostlo odlesňování v brazilské Amazonii o 75 % a lesní požáry se zde ve srovnání s minulým rokem zdvojnásobily. Jako strážci našich deštných pralesů, zvířat a lidí spolupracujeme s The Giving Block na vytvoření koalice krypto sponzorů, dárců a mediálních partnerů, kteří pomohou zastavit tuto devastaci.“

Nadace přijímá kryptoměnové dary v Bitcoinech (BTC), Bitcoinu cash (BCH), Etheru (ETH), Litecoinu (LTC) a dalších kryptoměnách.

Blockchain zajistí transparentnost

Momentálně se pracuje na pilotním projektu blockchainu, kterým organizace zajistí trvalou transparentnost finančních darů. To znamená, že dárci budou moci sledovat práci nadace v amamazonském deštném pralese a zároveň odměňovat místní komunitu, jež chrání své lesy s krypto.

Suzanne Pelletierová, výkonná ředitelka nadace Rainforest Foundation, uvedla, že zlá situace v brazilském deštném pralese je přinutila, aby přišli s inovativními řešeními. Dále dodala:

„Jako obvykle jsme se dostali k tomuto bodu. Filantropie jako obvykle nás nedostane ven. Potřebujeme inovativní řešení a nikdo není inovativnější než uživatelé kryptoměn.“

Nadace také zkoumá využívání inteligentních smluv k zastavení nezákonné těžby dřeva, obchodování s půdou a ochrany lesů před těžbou zlata.

Závěr

Technologii krypta a blockchainu využívá stále více charitativních organizací v různých oblastech, které zastihla pohroma. Například při hurikánu Dorian, který zničil velkou část Bahamských ostrovů, byla krypto komunita požádána o pomoc, aby přispěla k finanční podpoře při řešení následků této katostrofy.

Co číst dále?

05.09.19 Technická analýza indexu Nasdaq – Bear flag naznačuje, že propady na akciových trzích budou pokračovat

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře